Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindent beszereztem vagy...

Keditt kérdése:

Mindent beszereztem vagy kihagytam valamit?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok és kéne egy kis segítség babakelengye ügyben :)

Ami megvan: cumis üveg,cumi,textil pelus,orrszívó,hőmérő,fürdető kád,mellszívó. Ezek a fontosabbak amikor hazajövünk a kórházból a textilpelus nem pelenkázáshoz,a kencéket nem említettem mert azt doki ír ki és persze ezen kívül megvannak a ruhácskák a takarók az ágy a babakocsi. Amit még szeretnék az a légzésfigyelő ha valaki tud ajánlani megbízható és olcsó minőséget azt is megköszönném :)


2011. szept. 8. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia, majdnem minden várandós oldalon felsorolnak egy ilyen listát, szerintem azok jó támpontok. Amit egy fórumon olvastam, és nekem nagyon tetszett, a füldugó, hogy a kórházben éjszaka is tudj aludni, ha a szomszéd babája sír, a tied pedig nincs veled. Szerintem nagyon jó gondolat, én biztos fogok vinni kb 6 hónap múlva.

könnyű szülést neked!

2011. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

amit letöltöttem az 3 oldalas lista volt :D

hát így nehéz megmondani, hogy kihagytál-e valamit mivel nem írod, hogy mit vettél meg :D

babakocsi, hordozó, kiságy, gézlapok, vízhőmérő, kifogó, bimbó krém

2011. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ami megvan: ... - így kezdtem :) de most néztem utána máshol is rengeteg minden kell persze ennek fele szerintem felesleges. :D Az alap dolgokat szerzem/szereztem be ami a fontosabb a többit majd igény szerint. Köszönöm a válaszokat :)
2011. szept. 8. 11:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Még esetleg egy kis vatta és kamilla, ha begyulladna a kicsi szeme a kórházban. Nekünk huzatot kapott a kórházban a kicsi szeme és amikor hazamentünk akkor a dr. nő azt mondta, hogy mosogassuk neki kamillával. :) Sok boldogságot a picihez!
2011. szept. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én vettem sterilizálót is (Aventes csomagban volt) és nagy hasznát vettem. Mellszívót nem is tudtam használni, csak kézzel tudtam fejni.

A kádba fürdéshez mi vettünk biztonsági fürdetőt, mert eleinte olyan kis picik és csusznak málnak a vízben.... :)

a kamilla az jó ötlet, nekünk is kellett kamillázni a szemét, mert kicsit be volt csipásodva.

Esetleg szélcső (ha hasfájós lesz, ezzel könnyíthetsz rajta)

Baba hordózó kendő (nagyon praktikus, én imádtam és a babám is)

Szoptatós párna

Vmi melegítő berendezés ha szükséges (fürdéskor ha hüvösebb van jó ha be tudsz gyorsan melegíteni egy szobát)

2011. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előttem nagyjából mindent leírtak. Légzésfigyelő: Álomvirág nagyon ajánlom, szinte lehetetlen lemászni róla. (Még azt is érzékelte, amikor az ágyon kívül állt a pici és a kezével támaszkodott a matracon)
2011. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gézlap, kamilla- a begyulladt szemecske áttörléséhez.

Vattalap- ha lázat mérnél, akkor pici alkoholt öntesz rá, és ezzel fertőtlenítheted a lázmérőt.

Biztonsági fülpucoló- köldök ápolásához.

Pelenka, popsitörlő.

Kis plédek- babakocsiba, otthoni takargatáshoz, ha meleg lenne és túl sok a takaró.

Tengervizes orrspray- ezt nem szokták felírni, de jó, ha van otthon.

Üvegmosó kefe- de ez persze csak akkor, ha használni fogod az üveget.

Műanyag kiskanál- a D-vitamint nekem csak ezzel sikerült beadni. :D

Egy kis szemeteskuka sem árt a pelenkázó közelében.

Törölköző, kifogó, lepedők.

2011. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Disi ***** válasza:
Nem tudom milyen orrszívót vettél, nekem orrszi-porszi van. Lehet hozzá kapni tisztító kefét, nagyon sokat szenvedtem vele mire ki tudtam takarítani. baromi drága mert 450.- Ft-ot elkérnek azért a vékony kis keféért, de szerintem megéri. Mondjuk van olyan orrszívó amihez alapból adnak. Könnyúű szülést és jó babázást.
2011. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

gondolom pelust,törlőkendőt vettél.kis hajkefe,ami még jól jöhet,cumi a biztonság kedvéért.

légzésfigyelőnk nekünk is Álomvirág van,szerintem is jó.

2011. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ami még eszembe jut, és lehet hogy már van, csak kimaradt a leírásból:

popsitörlő

pelenkázólap

kiságy (ha nem mellettetek alszik majd)


ami nálunk nagyon bevált:

hálózsák

zenélő forgó (első időkben csak a zene nyugtatta meg)


de teljesen igazad van, a kész listák nagy része felesleges, csak az üzletek érdeke.


légzésfigyelőből ezt ismerjük, bevált:

[link]


illetve az Angelcare márkát mondták jónak boltban.

2011. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!