Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy all ossze 18 hos babatok...

Hogy all ossze 18 hos babatok etrendje atlagosan egy nap? Mikor, mibol es mennyit eszik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem nagyon rossz evő. A főétkezésekre úgy tudom rávenni, ha közöttük alig van rágcsa, inkább a nasi is csak gyümi. Persze csokit kap, szerintem egy-egy szelet kinder tejszelet nem árt neki.

8 körül reggeli, ami kakaó, tojás, virsli, kenyér, sajt (kedvence a tubusos, mert magától szereti szívni), paradicsom

10 körül valamilyen gyümölcs (alma, körte, barack, sárga dinnye), amit sokszor a babakocsiban ülve fogyaszt el

11:30 joghurt vagy ha van már leves

11:50/12:00 körül alszik 1,5-2 órát

13:30/14:00 körül ebéd

17 uzsi , ami gyümölcs és pogácsa, vagy keksz, vagy tejbegríz

19: vacsi, ami vagy ebédhez hasonló, vagy a reggelihez, de kakaót mindig kér


A leírt időpontok nem szentírás, sokszor az élet felülírja, de igyekszek magunkat tartani hozzá.

2011. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mostanában reggel korán kel, így sajnos ma pl;


6:10 - 3 deci kakaó

8:30 - egy 2 decis gyümölcsjoghurt

közben keksz, ha elfogadja, ma nem

11:30 - hagymás csirkével rakott padlizsán (kb. 10-15 kanál)

15:00 - tejpép, tejbegríz, házi lekváros kenyér, valami laktató (ebből sokat eszik, 2 decit kb a pépekből, lekváros vagy egyebes kenyér egy egész karáréj)

17:00 - alma, keksz, ropi

19:30 - ebédszerű, nem túl sok

20:45 - 2,5 dl tejital

2011. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Reggel 8-kor fel kel.

9-kor reggeli, krumpli fasirt,sajt,virsli dzsem,De csak ketten kajalunk mert apja meloba.

11- korul 1 banan,es kap csokit vagy Finettis kenyeret.

2011. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
AZ en kisfiam kb. 7.30 fele megissza a tejeskavejat,kb 2 dl, 8 fele reggelizik, egy szelet kenyer feltettel (szalami, sajt, ilyesmi) tizoraira iszik egy pohar teat, pici gyumi vagy turo rudi. 11.45 fele ebed. A leveseket szereti,megeszik egy felnott adagot is,de a masodikat nem mindig eszi meg. Ma kukorica leves volt, krumplisteszta a masodik. Ezeket megette. Ebed utan alszik kb 2 orat, majd 3.15 fele uzsira 1 joghurtot, gyumolcsot eszik, es ieat iszik. Vacsi altalaban 6-6.30 kozott van. Virsli, bundaskenyer, rantotta, tejbegriz, vagy egyszeruen valamilyen kenyer feltettel. Furdes elott meg iszik tejeskavet kb. 2dl, es 7.30kor megy furodni. Utana mar nem eszik, nem iszik reggelig. 19 honapos.
2011. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14:05-vagyok


13:30-kor ebed,az mindig leves mindennap leves van ebedre es imadja barmilyen legyen az.Utanna cici,mert meg szopik.

14-orakor alvas kb:17-oraig.

Uzsonara:pilaf,vagy attol fugg mit keszitek mert mindent meg eszik.

Es mikor apja haza jon vacsi:Kaposztas teszta,paszuly fozelek kolbaszal.Es alvas elott furdes,es cici.


Mindent szeret,jo etvagya van.

2011. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én arra szoktam vigyázni, hogy egy nap ne egye kétszer ugyanazt, minden nap egyen tejterméket és gyümölcsöt. Általában 2-3 alkalommal szokott főtt ételt enni, és 1 alkalommal édeset (reggelire, uzsonnára vagy vacsira szokott kapni palacsintát, lekváros kenyeret, croissant, pudingot). Ha kevés kaja van itthon, akkor még szoktam neki kekszet reszelni gyümölcssel, mert így egy füst alatt a gyümölcsöt is és a kalóriás kaját is elintézem. Egyébként a gyümölcsöt tízóraira szoktam magában adni, vagy délután, az uzsi és a vacsora között. Este sokszor eszik túrós puliszkát vagy tejbegrízt. Délben van, hogy csak levest ebédel kenyérrel, akkor a 2. fogást uzsira eszi meg, akkor már vacsira nem adok neki tejbegrízt, csak száraz kaját, felvágottat, sajtot, stb. Ha reggel van tej itthon, szokott kakaót vagy tejet inni, de csak reggeli után, mert ha előtte kap, már nem eszi meg a reggelit. Este lefekvés előtt sosem kap kakaót, csak tejet. Félek, hogy nem aludna el. Naponta legalább egyszer eszik száraz kaját (sajtos kenyér, katonák, bundikenyér). A levest mindíg kenyérrel adom neki, meg a híg főzeléket is (káposzta, borsó, tök).

Szóval a napirend:

- reggeli 9 körül

- tízórai (nem mindíg) 11.12 körül, nem baj, ha későn kapja, mert ilyenkor csak gyümölcsöt eszik magában vagy üres joghurtot, tehát tud ebédelni utána

- ebéd 12-13 óra körül

- uzsi 16-17 óra körül

- vacsora 20 órakor, utána fürdés, és lefekvés előtt még iszik tejet, de ha sokat vacsorázott, a tej sokszor megmarad reggelre, mert nem issza meg.

Egyébként elég sokat eszik, örülök neki, mindíg tömi a buksiját, pedig elég kicsike, 10 kg körül van, pedig fiú.


A mai mintamenü:)

- reggeli croissant kakaóval

- tízóraira rágcsált egy kis almát

- ebéd tejfölös paprikáscsirke makarónival

- uzsonna sajtos kenyér lesz felvágottal

- vacsi joghurt kenyérrel vagy tejbegríz

Arra is vigyázok, hogy a kalóriásabb és kalóriátlanabb étkezések váltsák egymást.

2011. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggeli: Muzli tejjel es gyumolccsel, Zabpehely tejjel es gyumolccsel, tukortojas piritos kenyer csikokkal es valamilyen zoldseggel (paradicsom, paprika, uborka, retek, zoldhagyma), higtojas piritoskenyer csikokkal es valamilyen zoldseggel. Ezeket valtogatom. Egyik nap muzli, masik nap tojas.

10 orakor tizorai (ezt ma a bolcsibe eszi) gyumolcssalata kekszel.

Ebed, bolcsibe eszik. Hetfon, Szerdan, Penteken leves van valami masodikkal. Kedden es csutortokon csak masodik van valamilyen edesseggel utanna (turos palacisnta, puding, almas pite, meggyes pite, kakaos papalcsinta, befott vanilia ontettel, tejberizs lefvarral... legalbbis ezeket lattam a listan). Levesbol lattam: paradicsom levest, zoldseg levest, huslevest, frankfurti levest, cukorborso levest, ragulevest szoval minden felet. Masodikbol sokszor lattam lasagnat, spagettit, sult csirket parolt zoldsegekkel es krumplival, sajtos karfiolt krumplival, rakott karfiolt, rakottkrumplit, fasir golyokat parolt zoldsegekkel, rantott husit is lattam es penteken mindig hal van repas vagy zoldborsos rizzsel es valami szosszal. Ezeket valtogatjak.

15 orakor uzsonaznak, szinten a bolcsibe: joghurt, szendvicsek kis haromszogre vagva (sajtos, sonkas, uborkas, halpastetomos, kolbaszos, szalamis, paradicsomos-mozarellas, sajtos pogacsa, tegnap pl. repa meg sparga csikok voltak megparolva es ezeket martogattak humuszba piritos kenyer csikokkal. Van, hogy fankot vagy tejszelettet kapnak. Valtozo nagyon.

Vacsora este velunk: rantotta, salata, virlsli, megleszendvics, kedden a ferjem palacsintat sut ugyhogy kedden palacsinta est van, szendvics, neha hazi pizzat sutok, halrudat sultkrumplival es zoldsegekkel, kavarok ki halpastetomot vagy korozottet. Szoval elofordul minden.


Kisfiam nagyon jo evo. Nem tudok olyan etelt mondani amit nem eszik meg. Egy gondunk van, hogy nem issza meg semmilyen formaba a tejet vagy tejitalt. Ezert kap reggel sokszor muzlit meg zabpelyhet mert egydul igy tudom beleimatkozni a tejet. Este tobbsor adok neki vacsora melle sajtcsikokat ragcsalni, hogy legyen eleg kalcium bevitele. A bolcsibe is es itthon is megeszik mindent. egy igazi falogep. :)

2011. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat mindenkinek,nagyon hasznosak,sokat lehet tanulni beloluk!Jo egeszseget!
2011. szept. 8. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!