Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az amit a 2. babánál, már...

Mi az amit a 2. babánál, már másképp csinálnátok/csináltatok?

Figyelt kérdés
bármi érdekel,akár az altatás,nevelés,stb.
2011. szept. 10. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM TÁPLÁLTAM HOZZÁ NAGYON KORÁN, csak 6 hónapos kora után.
2011. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatáson nem paráztam szinte semennyit, pedig az elsőnél hónapokig ekörül forogtak a gondolataim, mindig mértem stb. A kicsinél egyetlen szoptatást sem mértem le.

Egyébként azt veszem észre, hogy ehhez a védőnők, gyerekorvosok is idomulnak. Az elsőnél kérdezték, mennyit szopik, mérem-e, miért nem gyarapszik stb. A második is ugyanúgy keveseket hízott, szinte ugyanolyan volt a gyarapodási üteme, és egyszer nem kérdezték, hogy mérem-e a szopásokat stb. Ők is tudják, hogy második gyerekes anyukának már hiába beszélnek, nem lehet olyan könnyen ijesztgetni. :-))

2011. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az első válaszolót olvasva még nekem is az jut eszembe, hogy miután az elsőnél állandóan nyaggattak, hogy nem hízik eleget, tápszert kapott minden este az utolsó evésnél (pohárból, utolsó szopi előtt). A kicsinél is lehetett volna ezt csinálni, ha a gyarapodását néztem, de nem aggódtam már ezen, és sokkal kényelmesebb volt enélkül. A hozzátáplálást is korán kezdtem a naggyal, 4 hónaposan (azért, hogy hízzon - eredménytelenül), a kicsivel már kivártam a 6 hónapot.
2011. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyre tovább tudtam szoptatni

1. 3 hó

2. 5 hó

3. 8 hónapos koráig

Altatás és egyéb nevelés nagyjából ugyanaz: vegyítettem anyukám tanácsait az ösztöneimmel :)

2011. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem agyaltam annyit a baba körüli teendőkön, eszembe se jutott se cumisüveget, se tápszert vinni a házba. Nem agyaltam a szoptatáson, hanem igény szerint, akár másfél óránként is megszoptattam a lányomat. Nem méricskéltem őt, bíztam magunkban.

Hozzátáplálással csak 6 hónapos kora után foglalkoztam, így aztán szopizott 2 éves koráig (a nagy csak fél évig!)

2011. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

látom legtöbben a szoptatással kapcsolatban írtatok.megmondom őszintén én is elkezdtem az elsővel 4hónapos kora után a hozzá táplálást-de ez nem befolyásolta a szopizás mennyiségét,mert még így is 2éves koráig cicifüggő volt.

Amit én máshogy csinálok az az:altatás,mert már nem hagyom hogy a cicin aludjon el,úgy mint a nagyobbik gyerekemnél,hanem még ébren v. féléber állapotban rakom be az ágyába,és vele könnyebb is lett az altatás.és azt sem fogom hagyni,hogy a kedves rokonok túl korán tömjék édességgel..!

2011. szept. 10. 21:15
 7/11 A kérdező kommentje:
ja,és nem kezdek el kétségbe esni ha köhint egyet :-)
2011. szept. 10. 21:16
 8/11 anonim ***** válasza:
szia, nekem nincs még második; de tudom, mit fokok másként csinálni: pl. amikor a hozzátáplálás kezdetén kiveszi a kezemből a kanalat, onnantól rá is szoktatom, hogy hamar magától egyen. Másfél éves lányom egyáltalán nem érdeklődik a kanál használata iránt, mert eleinte nem hagytam próbálkozni, mondván túl sok kosszal jár. Nesze nekem!
2011. szept. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az altatással kapcsolatban nekem is voltak fogadalmaim (1. gyerek csak mellettem volt hajlandó aludni, már rég ovis volt, amikor önszántából leszokott erről...). Úgy kb 11 hónapos volt a 2., amíg tartottam is magam ehhez, na persze átaludnom nem sikerült egyetlen éjszakát sem! Egyik hajnalban úgy kb 4 órakor a pici mutatóujjával határozottan rábökött a hálószobánkra - akkorra már annyira kivoltam a sok cipelgetés miatt (12kg volt, én pedig a 3. hónapban a 3. babával...), hogy beadtam a derekam. Onnantól kezdve átalussza az éjszakákat :-) Úgyhogy a 3. gyerekkel már semmilyen "altatási elvem" nem volt, aludhatott mellettünk, ha akart (illetve még mindig ott alszanak legtöbbször a 2.-kal együtt), a kiságyában ha úgy tetszett/tetszik neki...
2011. szept. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindjárt itt a második, én az elsőnél se paráztam túl, de amit most másképp csinálok majd az az hogy lehetőleg elkerülöm a cumisüveget, és a cumit, meg tuti csak vizet adok majd később inni, és rászoktatom arra hogy egyedül aludjon el. És nem veszek meg minden cuki rucit ami tök haszontalan egy babának.
2011. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!