Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el babád beszélni?

Mikor kezdett el babád beszélni?

Figyelt kérdés

Kislányom 14hónapos és halandzsa nyelven beszél és ez mellett mond pár szót értelmesen is pl. baba, mama, cica, apa, pápá

mikor várható h a halandzsából lesz értelmes beszéd?


2011. szept. 12. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyéretelmúen nem lehet megmondani, hogy egy bab/gyrek mikortól bezsél.

AHa az intenzív beszédfejlődésre gondolsz, mint a kettőnél 2 éves kora után indult be és onnatól egyész nap beszéltek.

Persze előtte si mondtak ezt-azt.

A nagy mikor bölcsibe kerül kezdett nagyon sokat beszélni

A kicsi most 2,5 éves, estére zsong a fejem annyit. beszél, kérdez, magyaráz.

2011. szept. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9 hónaposan már mondott értelmes szavakat. Azt hittem 1 évesen már beszélni fog. Nem így lett. Azt sem mondta, amit korábban tudott. Aztán hirtelen 20 hónaposan ugrásnak indult, és mindent ismételt, amit mondtunk neki. Ő pl nem halandzsázott soha. Bölcsibe került és 1 hónap alatt elkezdett beszélni, 2-3 szót fűzni. Teljesen egyén függő, hogy melyik gyerek mikor kezd beszélni.
2011. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az én fiam pénteken lesz két éves,de még csak 5 szót mond,a többit a saját nyelvén.Novemberben bölcsibe megy,remélem,ott majd kedvet kap hozzá ő is,hogy megszólaljon.
2011. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én fiam 20 honapos.csak anyi hogy baba,mama,papa,ebbe,csak pár szó.de már nagyon várom hogy beszéljen,remélem 2 évesen megtörik a varázs,és beszél
2011. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
14 hónapos lánykám kb 20-25 szót mond + a halandzsa, mindent kommentál, ha tud rá szót azzal, ha nem akkor a halandzsával, kiváncsi vagyok én is mikor fog beszélni :)
2011. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 2,5 évesen kezdett csak el értelmes szavakat mondani és csak 3 évesen beszélt rövid kis mondatokban.Most 4 éves és behozta a kortársait, imád beszélni.

A kicsi 1 éves és hasonlóra számítok, szerintem min. 2 éves koráig ő sem fog megszólalni:)

2011. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13 hós kisfiam most kezdi néhány szónak az első szótagját mondogatni, legfőképp az "any" "ap" "ci" (cica)szavakat. A többi még a saját nyelvén megy (pl. nála a virág is "ci" a hapci szóból)illetve a hangutánzó szavakat ismételgeti (autó=brrrrr).
2011. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
14 hónaposan 20-25 szó,az igen!!!
2011. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22 hónaposom kb. 10-15 szót használ és vagy 40 féle hangot. Halandzsázni nem igazán halandzsázik, amit nem mond, azt elmutogatja, hangokkal kíséri. 14 hónaposan ezeket írtam a babanaplóba: baba, mama, dádá, va-va (vaú), gá-gá, gen (=igen. Másfél évesen megtanulta a nem-et, azóta nem mondja az igen-t.),meg néhány állathang.
2011. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem sok a 20-25 szót tudni 14 hósan, találkoztam olyan babával, aki 17 hósan énekelte a boci boci tarkát... Nem hittem a fülemnek!

Az érdekesség az egészben, hogy viszont a mozgásfejlődésben mintha inkább "késésben" lett volna, kézen fogva járt csak.


Az én fiam 18 hós, inkább a hangokat utánozza, de azt nagyon sokat. :)

2011. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!