Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lezárt könnycsatorna-kérdés?...

Lezárt könnycsatorna-kérdés? Akinek tapasztalata van, please

Figyelt kérdés
Pici fiam ún. "könnycsatornás", vagyis lezár a könnycsatornája az orra felé, 5 hónapos, ezt ki kellett volna nőnie 3-4 hós koráig max. De semmi. emiatt születése óta folyton váladékos neki, előbb csak könnyes, aztán híg váladék, végül zöld trutyi ami rá is szárad reggelre a szempilláira. Voltunk gyermekszemészeten, át fogják mosni neki. Mire számítsak, nagyon gáz? Utána kell valamire figyelni? Mennyire gyakori ez a babáknál?
2011. szept. 13. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Orrszívást próbáltátok??nekünk is 2 hónapig folyamatosan gennyes volt,napi 5* kell porszívózni az orrát,2 hete csináljuk és hála az égnek,azóta sokkal jobb.ha nem próbáltad próbáld meg!
2011. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hű...ezt senki nem mondta :S tök jó, hogy egy csomó szakemberrel beszéltem :) köszi!

már van időpontunk, jövő héten, szerintem elmegyünk azért, de próbálom addig is, aztán meglátjuk, lehet jó lesz és beszámolok róla a szemészeten, hátha nem kell neki átmosni.

2011. szept. 13. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Vannak helyek, ahol tényleg gáz a művelet. Leszedálják a babát, és nem is mindig sikerül elsőre. Én nem kockáztattam, rögtön a Heim Pálba mentünk, róluk csak jót hallottam. Most már 3 gyerekemnél csináltattuk ott, és annyira pozitív a tapasztalat, hogy az ország másik feléből is odautaztunk.

Minden nap délelőtt 10-ig lehet menni a steril eszközök miatt, beutaló nem kell, időpont nem kell, kisbabával előrevesznek, és bárhonnan fogadnak.

Maga a művelet nem fáj, ha sír a baba, azért teszi, mert arra a néhány másodpercre szorosan lefogják. Szemenként kb 10 másodpercig tart a dolog. Végig vele lehetsz, utókezelésre nincs szükség, sem kontrollra, és azonnali a javulás. 1-2 órával utána már nyoma sem volt a problémának.

2011. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! en nem vittem kimosni, egyik szeme 6 masik 8 honaposan jott helyre magatol, epp mielott vinni akartuk volna :P

addig csepegtettunk masziroztunk torolgettunk, nehez volt hala Istennek elmult


kimosasnal nalunk ugy van hogy 2 szer csinaljak, mert a kontrolon is biztonsag kedveert megegyszer megkinozzak, ezert nem vittem


nem azt akarom mondani hogy te is varj mert nem biztos hogy kinovi, de szerencsere nalunk igy tortent

2011. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

16:55 vagyok. Éppen azért javasoltam a Heim Pált, mert ott nincs kínzás, indokolatlan kontroll, csak egy villámgyors beavatkozás, ami nem fáj. Mire kijössz a picivel a rendelőből, kutya baja.

Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem babák utálják a szemcseppentést, orrporszívózást, egyéb alternatív lehetőségeket. Én inkább teszem ki annak, hogy néhány másodpercig rosszul érezze magát egy kicsit, minthogy hetekig próbálkozzak olyan praktikákkal, amik vagy beválnak, vagy nem, és elég kellemetlenek.

Persze ezt mindenki maga dönti el. Ami biztos, hogy három gyerekkel csináltuk végig, és nem volt semmi gond utána a szemükkel.

2011. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én korábban megosztottam itt a tapasztalatomat másokkal, Neked is javaslom, hogy olvasd el és esetleg tégy egy próbát, ahogy én is tettem. Sok sikert!

Ez az:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 1 hónapja voltunk a Heim Pálban. Én annyira nem ajánlom ezt a kórházat. Tény, és való, hogy kb 2 perc volt az egész, és nem is fáj neki, "csak" kellemetlen. Lefogják, megcsinálják, kapod a leletet, és viheted. Viszont a nőn nem volt kesztyű, és véresre karmolta a gyerekem fejét... Tehát, arra mindenféleképpen figyelj, hogy kesztyűt vegyenek fel! Nem nézhettem a beavatkozást, de a szívem majd megszakadt, ahogy hallottam, hogy sír, erre készülj lelkileg.
2011. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Madarász utcai gyermerkszemészet.(Gyöngyösi úti szakrendelő) Dr Garger Piroska.nekünk ezt ő mondta.itt tuti nem mosnák még ki neki,nekünk azt mondta,h ha nem múlna el 8 hónapos koráig,akkor mossa át,addig nem.

hétfő,szerda,péntek 8-10:30ig rendel,ha esetleg elmennétek.

2011. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!