Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónaposan még nem korai...

Két hónaposan még nem korai eldöntenie a doki néninek, hogy gyógytornára kéne járnunk?

Figyelt kérdés
2hónapos a fiam, és ma mondta a doki nénije, hogy hipotónia gyanús, ezért járjunk gyógytornára. 2hónaposan már ennyire kéne tartania a fejét, hogy így meg tudják mondani az én picimnek baja van?
2011. szept. 14. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nálunk 6 hetesen van a neurológiai vizsgálat. Nem kötelező, de ajánlot. És már ott meg tudják állapítani ha baj van. Ilyenkor még könnyen fejleszthető. Minél hamarabb kezdi, annál jobb.

Ha megnézi a gyógytornász és úgy látja, hogy nem olyan vészes, akkor lehet csak otthon végezhető gyakorlatokat fog ajánlani.

2011. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb annál jobb.
2011. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyetértek a második válaszolóval,minél hamarabb,annál jobb.nekünk húzták-halasztották,aztán az lett a vége,hogy sokkal hosszabb volt a gyógyulás
2011. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, örülj neki hogy észrevették. Az 5. hónapig van a legjobb esélye arra, hogy teljesen rendbe jöjjön (ha tényleg ez a helyzet).

Mi a kislányom 1 hónapos korától járunk gyógytornára hasonló okokból de még mindig nem teljesen okés a helyzet (5 hós).

2011. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is ilyentájt kezdtük, mert a nyakát ferdén tartotta. 3 foglalkozás elég volt neki, de készülj fel, hogy végig üvölteni fog. Utána már csak otthon kellett gyakorolni. Ilyenkor még nagyon rugalmasak, könnyen javulnak. Persze van akinek ennél több kell, de még csodákat tudnak tenni ebben a korban.

Persze értem én a dilemmádat, hiszen most nagy divat lett ez a babagyógytorna, boldog-boldogtalant elküldenek. De inkább járjatok, abból nem lesz probléma, minthogy később maradandó baja legyen. Nekem azt mondták, hogy később csak műteni tudják, és akkor sem lesz tökéletes.

2011. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És milyen ez a gyógytorna? Mármint van egy másfél éves fiam is. Nem baj, ha őt is viszem, tudok ott rá is figyelni, mert nem tud rá más vigyázni?! köszi.
2011. szept. 14. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Ott annyi féle játék van hogy szerintem a kisfiad simán eljátszik míg tornáztatod a kicsit :) Amúgy tényleg minél előbb annál jobb. Az én lányom is hipoton volt, de 3 hónapos korára behozta a lemaradását. 6 hetesen kezdtük a tornát. Most 7 és fél hónapos és még most is járunk, bár már nem kéne, de olyan miatt visszük mégis, hogy pl. jobb és bal oldala nem egyforma ütemben fejlődik és mindig arra az oldalra erősítünk, amelyik le van maradva.
2011. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a gyógytornásszal beszéld meg, hogy viheted-e a másik gyereket is de szerintem nem lesz belőle gond.

Nálunk nincsenek játékok egyáltalán, egy sem. Ha akarom a babát szórakoztatni kezelés közben akkor én viszek neki ezt-azt. Mi egy nagy teremben vagyunk, és egyedül a kislányomat kezeli a gyógytornász. Tehát egyszerre csak mi tartózkodunk a tornateremben, így nem vigyázna senki a tesóra ha lenne.

Mi a dévényesekhez járunk, az alapítványhoz.

2011. szept. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Az én fiamnál azonnal megállapították, ahogy világra jött. Másnap volt is neurológiai vizsgálat. Gyógytorna születésétől fogva.

Én megmondom az őszintét, nagyon trehánynak tartom doki nénit, hogy két hónaposan vette észre. Elég későn.

És mivel mi azonnal kezdtük a gyógytornát, nem lett semmi baja, két hónaposan már tartotta a fejét. De minél később kezded, annál több idő kell, hogy behozza a lemaradást.

2011. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.05-ösnek. Mennyibe kerül a Dévény torna, és hova jártok? Köszi amúgy mindenkinek.
2011. szept. 15. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!