Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszotok kisbabás,...

Mennyit alszotok kisbabás, -gyerekes, sokgyerekes anyukák? Van időtök főzni, mosni, vasalni, házimunkára? Addig a baba mit csinál?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

szia,

egyéves és majdnem háromévesek a gyerekek.

Főzni ébredés után szoktam, addig a nagy tv-t néz, a kicsi a konyhában sertepertél

ekkor indítom el a mosást is.

reggeliztetés alatt (kicsinek katonákat gyártok, nagy egyedül eszik) elmosogatok, ha kell a főzéssel foglalkozni még csinálom, és én is eszek

10-től játszóterezünk, fél 12 ebéd, utána 2-2,5 órát alszanak, addig ebédelek, pihenek, terigetek, hajtogatok, vasalok

délután ha kell együtt felporszívózunk, felmosunk (addig a kicsi az ágyban van)

utána játszótér, vacsi 7-kor, utána fürdés, fekvés. Kicsi negyed 9 körül, nagy 9.

10-11 közt alszok el, reggel fél 7-kor ébred a kicsi.

Éjjel a kicsi általában végig alszik, mostanában nyűgösebb a fogzás miatt, akkor iszik, vagy elég ha csak simogatom és visszaalszik, kb 2-3* fordul elő egy éjszaka

A nagy éjfél körül ébred, átjön hozzánk, onnantól ott alszik, és kb. még 2-3* ébred inni.

2011. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
persze, hogy van hisz muszáj! mikor alszik akkor csinálom többnyire. mikor picike volt ezerszer könnyebb volt mert sokat aludt, most 2 éves, összesen 11-12 órát alszik. én olyan 7 órát, hétvégén meg kapok egy délelőttöt amit átaludhatok :D
2011. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 6 hetes a babám és még sosem tudtam ennyit pihenni mint mióta megszületett. :) Kb 3 óránként eszik:6,9,12,15,18,21. Ez max fél óra alkalmanként pelánkázással és büfizéssel együtt. Aztán alvás van a következő szopiig, kivéve 9-12-ig és 18-21-ig mert akkor nagyon éber és igényli, hogy csak vele foglalkozzak. Este 8-kor van fürdés. Szóval kb napi 18 órát alszik, ezalatt én vígan megcsinálhatom a dolgom és aztán tv, net stb... :) Még nem tudom mi lesz ha már nem fog ennyit aludni, pláne, hogy jövőre tervezzük a kistesót! :)
2011. szept. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden baba más!Az én 14 hónapos lányom születése óta nincs el egyedül egyetlen percet sem:(((

Főzni,mosni stb csak akkor tudok ha Apa itthon van...ha ketten vagyunk,akkor csakis vele foglalkozok....míg a nagynál(5 éves)soha nem volt ilyen gondom,mert Ő nagyon jól elvolt egyedül,eljátszott szépen vagy jött utánam és úgy csináltam a dolgom,míg a kicsinél ez képtelenség...mert csórikám kiüvölti a lelkét míg én főzőcskézek,egyszerűen Ő egész embert kíván.Így Mikor Apa itthon van,megfőzök többfélét...És több napig azt esszük.

2011. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyit amennyire szükségem van. Este 8 órát, nappal nem szoktam ledőlni. Van időm: addig alszik, játszik, stb. Ha nyűgös, akkor az előbbieket halasztom, de mindent meg tudok csinálni mellette
2011. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

egy 19 hós fiam van

A fiam 1 éves kora óta nagyon keveset vasalok.

Éjszaka 8-9 órát alszok, kb. éjféltól addig, míg a kicsi felkel reggel. Udvarunk van, sétával nem tökölődöm az időt, csak ha dolgunk van a városban. Egyébként az udvaron játszik, addig én is csinálom kint a dolgomat (garázst rendezek, udvart takarítok, teregetek stb, néha főzök bent, a kicsire a konyhaajtóból rá tudok nézni).


A fiam nagyon jó baba, sokat játszik egyedül, mindenre van időm mellette. A fiammal főzök, mosok (segít bepakolni), mosogatok (segít a gépből kiszedni az edényeket), katonákat egyedül eszik, nem kell minden étkezésénél etessem, van, hogy ott eszik a konyhában, én meg összepakolok, főzök, stb. addig. Olyan nincs, hogy bemegyek és 2 órát csak vele foglalkozok. INkább többször megyek be hozzá 10-20 percekre, játszunk kicsit, aztán kijövök és 10-20 percig a saját dolgomat csinálom. Van, hogy a konyhában a lábam alatt autókázik, míg dolgom van. Nagy szerencsém van, hogy nem kell állandóan mellette üljek. Éjszaka 11-12 órát alszik (este 9-től reggel 8-9-ig), és ebéd után még 2-3 órát.

2011. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Egy nyolc és egy két éves kislány édesanyja vagyok.Hatkor kelek,elkészítem a nagy tízóraiát,innivalóját.Fél hétkor keltem a nagyot,reggelizik,öltözik stb.hétkor keltem a kicsit,ő megissza a tejét,öltözünk és indulás az iskolába.Utána bevásárlás,a kicsi reggelizik őnállóan,majd játszik,én megfőzöm az ebédet.Fél tizenkettőkor pici megebédel,babakocsiba kap tejet és megyünk a nagyért a suliba,pici babakocsiba elalszik,itthon átteszem a kiságyba,nagy ebédel,nyugodtan megtanulunk.Pici ébred és onnan az övék a napom,játszótér,közös játék stb. Este hat körül vacsora,fürdés,közös játék gyerekszobába apával és velem.Nyolc és kilenc között alszanak el.Így néz ki egy napunk.A lényeg,hogy legyen egy jó kis napirend,így mindenki tudja a helyét,a dolgát.Nálunk minden olajozottan működik.Ja és természetesen az éjszakát végig alussza a kicsi is a kiságyában.Én éjszaka pihenek,meg ha a nagy megtanult és még a pici alszik,akkor kb. fél órám van netezni.Meg ilyenkor is gyönyörűen játszanak egymással a lányok.
2011. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6 és fél hónapos a kislányom.

Éjszaka egyszer ébred általában, nagyon változó, hogy mikor. Ha 4 előtt, akkor a férjem kel hozzá, ha 4 után, akkor én. Így azért nem vészesek az éjszakáink.

Nap közben mindenre van időm. Általában akkor dolgozom, amikor ébren van. Kivétel ez alól a fürdő takarítás, mert oda nem viszem be. Azt akkor szoktam, ha alszik, vagy ha itthon van a férjem.

Amikor főzök, mosogatok, akkor a szőnyegre teszem, onnan lát engem. Vagy a hintába.

Ha kicsit nyűgös, akkor meg az etetőszékbe, és odahúzom magam mellé.

Teregetésnél viszem ki a teraszra, ott is van hinta. Szereti, közben egy csipeszt szokott rágcsálni. :)

Ha bent teregetek, akkor meg leteszem a szőnyegre.

Szerencsémre elég önálló, így elvan egyedül is.

Amikor porszívózok, akkor is a hintába teszem. Imádja, hangosan kiabál a porszívóval. :D

2011. szept. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

14:49-es válaszoló, hát igen így vagyok én is, kíváncsi voltam másnál, hogy van. Én nagyon keveset alszom, éjjel sokat ébred, nappal vele kell lenni, így a házimunka akkor készül mikor, mama-papa itt vannak vagy apa haza jön vagy este szokott egyedül aludni 8-tól amíg észre nem veszi, hogy nem vagyok ott.

Köszi a válaszokat, ha még írtok szívesen veszem.

2011. szept. 15. 16:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Na jó 1-1 teregetés vagy mosogatógép ki-be pakolás már döcögve, de megyeget viszont főzésbe, vasalásba nem kezdek. 6 hónapos múlt. Inkább az alvás ami hiányzik.:)
2011. szept. 15. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!