Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban adtatok...

Hány hónapos korban adtatok tápszeren vagy anyatejen kívül mást is a babának? Ti mit adtok egy 4 hónapos babának?

Figyelt kérdés
az én kisfiam 2és fél hónapos.4hónaposan szeretnék már tápszeren kívül mást is adni.persze nem nagy dolgokra gondolok csak tejpép meg üveges kaja ami 4hónapos kortól van stb.
2011. szept. 19. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
már nem emlékszsem pontosan de , főtt krumpli ,és sárgarépa pépesítve hús levessel 5-6 hónaposan adtuk és nem kaptak bébi ételt de beszéljél a védő nővel ő mondja majd a frankót!
2011. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én szoptattam, és 4 hónaposan már kevés volt neki, én inkább toltam a tápszer adását és rögtön hozzátáplálással kezdtem (aztán később persze kellett a tápszer is azért). Nekem a doktornő és a védőnő mondta, hogy 4 hónaposan már lehet kezdeni, de természetesen lassabb tempóban mintha 6 hónaposan kezdenénk. Krumpli, alma, répa amivel lehet kezdeni, de meg kell beszélni a védőnővel vagy orvossal, mert neki fel kell jegyeznie mikor és mivel kezdtétek. Ha jók beszéld meg velük. Én is inkább azt mondom, jobb, ha te csinálod, mint ezek a bébi kaják. Én olyat csak utazáshoz használtam. Illetve volt itthon végszükség esetére.
2011. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4,5 hónaposan kezdtem kóstóltatni vele a gyümit(tízóraira),amiket ilyenkor szoktak, 6 hónaposan a zöldségpüréket(ebédre).
2011. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 4 hónaposan kezded akkor még óvatosan kell, ilyenkor még lehet hogy nem bírja annyira a pici gyomra. Figyeld meg hogy reagál és ha nem jól, akkor várjál egy hetet és aztán próbáld újra. Vigyázz az almával is mert először nagyon megfogja a hasikájukat. Sajnos uyganez vonatkozik a banánra és a répára is. Próbálj barackot adni vagy sütőtököt, annak most úgyis szezonja van.
2011. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel kisfiam szopizott, így 6 hónapos koráig nem is kapott mást. Tápszeres babáknál 4,5-5 hótol ajánlják a hozzátáplálást.
2011. szept. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányom tápszeres bébi volt, és 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást a 4 hótól adható bébiételekkel. Először répát evett aztán 1-2 héttel később új ízt is kóstoltattam vele. Mindig az életkorának megfelelő bébiételt adtam neki. Ritkán előfordult hogy én is készítettem neki. dE azt inkább már később mikor husit is keverhettem bele.
2011. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én az első vagyok és apuka 4 gyerekünk van ,igaz már a leg kisebb is 5 éves már azé ez elég régen volt de nekem úgy rémlik ,hogy a barack puffaszt ,vagy már nem jól emlékszem?
2011. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!