Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred kétszer is éjszaka...

Miért ébred kétszer is éjszaka 5 hós babám?

Figyelt kérdés

Kislányomat csak szoptatom, egy ideig átaludta az éjszakákat, aztán elkezdett egyszer, majd egy hete kétszer felkelni éjjelente. Ilyenkor mindig meg kell etetni. 3 óra telik el a két ébredés között.

Elképzelhető, hogy már nem elég tápláló neki az anyatej? Almát kóstol már 4 hónapos korától (először csak a levét, majd a pépet), de nem mérhető mennyiségeket "eszik" belőle. Lehet, hogy egy étkezést ki kellene váltanom szilárd táplálékkal? És ha igen, akkor melyiket? És mennyit kellene akkor ennie? Amúgy engem nem az zavar természetesen, hogy felkel éjszaka enni, hanem az, hogy ezek szerint nem jut elég tápanyaghoz...


2011. szept. 26. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy most van nála az ún, fejlődési ugrás, aminek a következtében több táplálékra van szüksége a szervezetének! Szerintem még ne válts ki egy szopit! 6 hós korukig csak anyatejet javasolnak! Persze nem baj, ha kóstoltatsz vele ezt-azt, de a fő tápláléka még az anyatej!
2011. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz szilárdat még nem is tudna enni! Pici még hozzá, ráadásul amit tudnál Neki adni, azok egyelőre csak a levek, pépek, azok meg nem olyan táplálóak, mint az anyatej! Ezeket nem magukban, hanem anyatej mellett adjuk, hogy szokják az új ízeket!

Első voltam!

Remélem tudtam segíteni!

2011. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igaz, lehet hogy tényleg fejlődési ugrás...nem nagyon vagyok képben a babáknak adható pépekkel kapcsolatban még, úgyhogy igazából nem volt ötletem hogy mit lehetne adni neki. Az alma gondolom túlságosan nem tápláló :-(
2011. szept. 26. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!