Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tud-e hisztizni egy 1 hónapos...

Tud-e hisztizni egy 1 hónapos kisbaba, amikor sír?

Figyelt kérdés
Van, aki azt mondja, ha nincs könnye a pici babának, akkor az csak hiszti nem igazi sírás.
2011. szept. 26. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos baba akkor sír, ha van valami baja.
2011. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha egy ilyen pici baba sír, akkor diszkomfort érzete van. Ez nem egyenértékű az akaratossággal, mert ilyenkor még az nincs meg bennük.
2011. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos babának még nem feltétlenül van könnye...

Ekkora baba nem tud hisztizni.

2011. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kisbaba mivel még nem tud beszélni, a hangjával jelzi, ha valami baja van. Ehhez nem kell feltétlenül könny, ha csak kiabál, nyöszörög, az is ugyanilyen jelzés.
2011. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos korban a gyereknek még nincs saját akarata.Ha sír, akkor valami nincs rendben vele, ezt jelzi.Ez lehet akár az is, hogy az anyja testmelege hiányzik.Segíteni kell neki.Felvenni, dajkálgatni nyugodtan.Ilyen pici korban ez nem kényeztetés, hanem létszükséglet, mint az evés.
2011. szept. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itttenem, ez nagy butaság.

Ilyen pici még nem hisztizik, sőt, az enyém 6 hónapos, de még nem láttam hisztizni Őt sem.

Tehát nyugi, egy jó ideig nem tud.

Ha a baba sír, valami baja van, neki amúgy ugyanolyan baj az éhség, mint az unatkozás.

Amúgy gondolj bele, 9 hónapig egyben az anyukával, naná, hogy hosszadalmas, nehéz folyamat megtanulni és elfogadni, hogy külön vagytok.



Ja, és könnyezni csak később fog, nem emlékszem pontosan, talán 2-3 hónaposan.

2011. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a hozzászólásoknak, legalább megerősítik az én hitem, mert ezt még eddig soha nem hallottam senkitől. Sok kismamának ez a heppje, hogy hisztizik a gyerek, ha már nyöszörög.
2011. szept. 26. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Idézve egy cikkből:


"A baba élete első félévében még nem hisztizik. A szó szoros értelmében vett hisztéria ugyanis az akarat érvényesítéséről szól - a néhány hónapos csecsemő pedig nem képes ilyen szintű tudatosságra, sőt, voltaképpen akarata sincs. Megesik azonban, hogy hosszasan nyafog anélkül, hogy ennek valamiféle racionális oka lenne, mint az éhség, szomjúság, álmosság, fájdalom.


A jelenség hátterében számos olyan probléma állhat, mely valójában nem súlyos, ám éppen eléggé kellemetlen a kicsi számára ahhoz, hogy a rendelkezésére álló elsődleges és szinte egyedülálló kommunikációs eszköz, azaz a sírás révén hozza tudomásodra.


Elképzelhető, hogy csak az a baja, hogy nem a megfelelő testhelyzetben fekszik a kiságyban, és rossz szögben van a dereka vagy a gerince. Lehetséges, hogy séta közben a babakocsi mozgásával járó zötykölődés zavarja, netán kifelé néz a kocsi, és mivel nem lát téged, elveszíti a biztonságérzetét. Nem zárható ki az sem, hogy, bár alvásidő van, ő még nem elég álmos, és a számára korai lefektetés ellen tiltakozik egy kis hasogató sírással. A legtöbb esetben pedig csak a közelséged és az azzal járó, soron kívüli dajkálás iránti igényét fejezi ki a hisztivel."

2011. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a babáimnak anno 3-4 hónapos kora között lett könnyes a sírása addig nem volt


az igazi hiszti szerintem még nagyon messze van .-))

2011. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan jó visszaemlékezni ezekre a "hisztikre", amik egyáltalán nem azok. Pedig akkor még én is azt hittem, hogy nyafog, hisztizik... ja mert persze bogarat ültettek a fülembe a kedves rokonok. :)

Na szóval, a hiszti.... jajj istenem, abban most nyakig benne ülök. :) Szóval tök jó, hogy nyöszörög a picid, keresd meg mit szeretne. :) Nem hisztizik, az tuti!

2011. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!