Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet mikortól?

Tehéntejet mikortól?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hány hónapos kortól adtatok a babának tehéntejet? Én a rendes tejre gondolok, nem a bolti visszahígított verzióra! Illetve, azt a tejet vízzel hígítottátok-e? Köszönöm!
2011. szept. 28. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

1 éves elmúlt, amikor megpróbáltam. felforralva, 4xesre hígítva adtam, összesen kevesebb mint fél dl-t kapott. teljesen kiütötte, nem bírta a szervezete. úgyhogy még várunk vele 1,5-2 éves koráig.

sajtot, túrót, joghurtot szoktam adni, azt bírja.

2011. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, egy éves korától kapja a tejet, azon a héten kezdtem el adni neki amikor betöltötte az első életévét. Nem igazán izlett neki, ezért anyósom javaslatára a tápszerbe tettem a tejet, elösször 30ml-t, majd napról-napra emeltem, két hét után már csak tej volt benne. Illetve! Tej és víz, fele fele arányban, hogy ne legyen túl erős neki, régen feles tejnek hívták ugyanígy adták a gyerekeknek.
2011. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En meg nem adtam es nem is fogom 2 eves koraig, az biztos. Csak savanyitott tejtermeket.
2011. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam kb.11 hós korában elkezdtük bevezetni a tehéntejet.Én mindenképp úgy akartam neki először megmutatni hogy mellette van még anyataj is.Amikor 11.hós volt éreztem hogy fogy a ciciből és először a 2.8 ból kapott 30ml másnap szünet(nem volt gond)aztán harmadnap 50ml kapott és így tovább.Nem forraltam fel és nem is feleztem mert nem láttam értelmét.Ha baja van tőle akkor a feles tejtől is van(mint írták is)inkább nagyon keveset kapott.Már elmúlt 1 éves és reggel-este 3,5 tejet iszik.Szereti nagyon.
2011. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom másfél éves, még nem kapott. Hamarosan szeretném bevezetni.
2011. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nagyon vegyes észrevételek jöttek, én ezért is dilemmázom nagyon, mert nekem is mást mond a védőnő, az orvos, a család! Nekem most 1 éves a lányom, ő anyatejes baba, és nem tudom, h inkább tejitalt adjak neki az 1+-ost, vagy próbáljuk meg a tehéntejet!

Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. szept. 28. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiam 13 hónapos korában kapott először 4,2%os házi tejet forralva, nem vizezve. Semmi baja nem lett tőle, azóta is azt kapja. (2 éves)
2011. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!