Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipő legyen az első...

Milyen cipő legyen az első cipője?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom. Már feláll egyedül.

Mi legyen fontos szempont a cipő kiválasztásánál? Márka, fazon javaslatok? Pont akkorát vegyek, kicsit nagyobbat? Esetleg használtan vaterán, teszveszen érdemes ilyet venni?


2011. szept. 29. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne vegyél használtat! Nagyon fontos, hogy új cipő legyen, a lehető legformatervezettebb és legkényelmesebb, mert a kijárt-kitaposott cipő eldeformálhatja a kis lábát. csámpán léphet, vagy lúdtalpas lesz.

Sajnos érdemes zsebbe nyúlni, a Siesta babacipők nagyon jó minőségűek, bár 7-8 ezer Ft körül vannak.

Adott méretet ajánlok, bár ha épp egy picivel nagyobb, az még belefér.

2011. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze ha már 2-3 éves lesz, vehetsz használt cipőt teszveszről, vagy vateráról. Az elsők legyenek nagyon pöpecek.
2011. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

6 éves korig alakul ki a talp végleges formája, addig nem szabad használt cipőt adni rá.


gyógytornász nekem úgy tanácsolta, hogy bent zokniban legyen, és csak kint amikor jár, akkor legyen rajta cipő. (ha babakocsiban fekszik kint, akkor olyan overál, ami a lábát is melegen tartja.)


az fontos, hogy a sarkát támassza, illetve picit döntse kifelé (hogy a talp szélén levő izmok erősödjenek.) boltozatos cipőt csak akkor, ha gondja van (Salus gyógycipő).

nekem ár-érték arányban az Elefanten tetszik, ezt vettük.

2011. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első lépés cipőnek olyat vennék, aminek hajlékony a talpa, magas a szára és jól fogja a bokát, sarkat.

(Nekünk Siesta First Step volt, amiben alig van haránt emelő, épp csak ici-pici).


Itt leírják hogy kell a méretet kiválasztani:


[link]


Van Bp-n egy bolt, ahol már 6ezerért is van Siesta cipő és van weboldaluk is, siestaolcson.hu

2011. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szintén a Siestát ajánlom, nálunk nagyon bevált. Szépen tartja a lábát (ez járás közben látszik), és biztos kényelmes is , mert alig engedi, hogy levegyem a "szépcipőjét".
2011. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor vegyek neki már most, vagy majd ha már rendesen tud sétálni?
2011. szept. 29. 09:33
 7/12 anonim ***** válasza:
A Falcon cégnek is van "első lépés" cipője, 17-estől 20-as méretig, ha jól tudom. Nagyon jó minőségű bőrből készül, ehhez képest nem is drága, szintén 6000 körül van. Elöl egyenes az orr-része, hogy segítse a baba felállását, és jól tartja a bokát. És magyar termék, nem úgy, mint a Siesta.
2011. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ráérsz majd ha már tud sétálni, mi korán vettük az első cipőt, és kinőtte, mire tényleg tudta volna használni. Addig jobb neki otthon mezítláb (zokniban).
2011. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is Siesta First Step volt. Nagyon jó!

Használtan ne vegyél, és csak akkor, ha már rendesen jár.

Addig bőven elég a tappancsos zokni (bentre)!

2011. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem ráérsz akkor venni, amikor már jár.
2011. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!