Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós a babám, két hónapja...

7 hós a babám, két hónapja hozzátáplálok, jó még, hogy az 5 hónaptól érvényes bébiételt adom neki?

Figyelt kérdés

Még eddig csak bébiételt adtam neki főzeléknek. A kecskeméti húsosakat, amiben 10-12% húsi van. Ez elég tápláló neki?

Szeretnék neki lassan főzni, de eddig nem mertem, meg eddig nem evett olyan sokat, de most már egy egész üveggel megeszik, most már főzni is tudnék.


Addig is, elég tápláló neki, hogy még mindig "csak" ezt kapja? sütőtök csirkehússal, zölborsópüré csirkehússal, csikerhúsi vegyes zöldséggel, répa csirkehússal stb.


vagy ilyenkor <ár mást is kellene adni?


2011. szept. 29. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki többfélét is, vannak másfajta főzelékek husival, és nélküle (paradicsomos burgonya, van pl gesztenyepüré husival ,stb). Nyugodtan adhatsz neki 4-5-6hósnak való ételeket is. Ez nem azt jelenti, h nem lakik vele jól egy idősebb baba, hanem hogy fiatalabb korban még nem jól emésztik ,ezért nem adható. Kislányom is 7,5 hós, de simán kap 4 hósnak való gyümölcsöket például. Nagyon szereti. Minden üveges tápláló, ha nem lenne az, jelezné, hogy még éhes maradt.

Ja, és persze az sem gond, hogy nem minden nap kap húsosat (szerintem ha 2 nap csak zöldség van, az is tökéletesen megfelelő).

2011. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TKI Ibolya ***** válasza:
Szerintem baja nem lesz ha még mindig az 5 hónaposat adod neki.Van aki ilyenkor kezdi a hozzátáplálást.Úgy teheted táplálóvá a bébiételt ha főzöl külön egy kis krumplit vagy tésztát ,rizst és hozzákevered,turmixolod.Én is csináltam így bár az én gyerekeim nem nagyon szerették a bébiételt és már az elejétől főztem nekik.
2011. szept. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet!

De ha mostantól főzni szeretnél majd neki, arra azért készülj fel, hogy a bébikajának nem olyan íze van, mint a te főztödnek, és nem biztos, hogy el fogja fogadni.Én is eléggé megszenvedtem az átváltást.Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, és csak 1 hónapig kapott üveges kaját, és még a turmixolt banánt is alig fogadta el ezek után.Elég sokat szenvedtem amíg át álltunk a "házi" kosztra!Most 8 hónapos és most már semmi probléma nincs.

2011. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is adok 7,5 hós fiamnak 5 hósoknak való kecskeméti bébiételt, legfeljebb felturbózom még egy kis csirkehúsival, gabonapéppel.
2011. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!