Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám csak tápszeres,...

Ha a babám csak tápszeres, mikortól érdemes elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy, nem kell emiatt előrehozni az időpontot. Attól még, hogy tápszeres, a gyomra ugyanúgy 6 hónapos kora körül érik meg arra, hogy más táplálékot is kapjon. Ez lehet plusz-mínusz pár hét, elkezded majd kóstoltatni és látod rajta, hogy mikos érett meg rá.
2011. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Tévedés, anyatejes babákra érvényes a 6 hónap, tápszeres babáknál el lehet kezdeni 4 hónapos kortól először gyümölcslevekkel, majd pépekkel, főzelékkel.
2011. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a babám tápszeres. Ez a gyerekorvosunk tanácsa volt, azt tolmácsoltam.
2011. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két hónapig tudtam csak szoptatni a babámat, sajnos elapadt a tejem. A harmadik hónapban a lefejt tejet kapta meg tápszert, a negyedeikben én már adtam neki almát, banánt, burgonyát, a többit ehhez mérten később. Szóval négy hónaposan kezdtük a kóstoltatást, szerencsére soha semmi kajával nem volt gondunk.
2011. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Az enyém is csak tápszeres volt (örökbe fogadtuk :-))), és kb. 4 hós volt, mikor elkezdtük a hozzátáplálást. Ha nem elég érett a gyomrocskája hozzá,úgyis látni fogod.

Sok sikert!

2011. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaptól ajánlják. Én elkezdtem 4 hósan, mindentől fájt a hasa, nem volt még érett rá. Fel is függesztettem 2-3 hétre, és utána újrakezdtem. Akkor már semmi baja nem volt.

4-6 hónap között érik meg rá.

2011. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos, a "hivatalos" verzió az, hogy 4 hónapos kortól ajánlja tápszeres babáknak a hozzátáplálás elkezdését. Úgy gondolom, hogy ez nagyjából reális is. Amikor a középső lányom 3 hónapos lett, már igen nehezen fogadta el a tápszert, így a védőnőm azt javasolta, hogy próbáljak meg egy kis főzeléket, hátha jól bírja, és elfogadja. Szerencsére úgy is lett, így én már 3 hónapos kora körül kiváltottam egy étkezést főzelékkel, és egyet gyümölccsel. Persze természetesen ésszel, és csakis olyan dolgokkal, amit amúgy 4 hónapos babának javasolnak. (és nem pacalpörkölttel)
2011. szept. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 4 hónapos kort mondott az orvosunk és a védőnőnk is. Úgyhogy elkezdjük amint betölti a 4 hónapot. A nagylányomnál is elkezdtem 19 éve. Egészséges nagylány már, nem volt beteges sem. Talán 5x voltunk orvosnál vele 18éves koráig.
2011. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!