Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Naponta mennyi banánt ehet...

Naponta mennyi banánt ehet meg 8 hónaposom?

Figyelt kérdés
Csak mert hallottam, hogy van vmi miatt bizonyos limit..
2011. szept. 30. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én egyféle limitről tudok banán miatt, hogy szorulást okozhat egyes babáknál. Ha már adtál Neki pár falatot és semmi gond akkor felet megehet desszertnek, a köv. etetésnél meg mást. Talán 10 hó körüli volt a kislányom amikor egy egészet is megevett uzsira. Náluk nem okoz gondot. Ha még nem evett akkor meg óvatosan adagold és figyeld a pelenkát! :)
2011. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valami káliumtúladagolásról hallottam, de lehet, h hülyeség..
2011. szept. 30. 18:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, a kálium tartalma miatt kell óvatosnak lenni a banán miatt. Én is hallottam ezt azt, hogy hetente egy egészet, vagy kétszer felet. Vagy hetente legfeljebb kétszer adni neki banánt.

Hátha még írnak ide mások is.

2011. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ez szerintem elég nagy hülyeség hogy hetente 1 egészet ehet..én is itt hallottam erről,de elcsodálkoztam,mert nem halottam ilyenről még,se a doki se a védőnő,senki nem mondta még,pedig a fiam naponta 1 egész banánt megeszik,most 14hónpos,de kb féléves korától eszik banánt,jó pár hónapja naponta eszik,imádja,és nincs semmi baja...
2011. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem fogok tudni segíteni neked sajnos. Csak azt tudom írni, h az én kisfiam 8 hósan egy egész banánt megevett naponta, most kettőt is (16 hós). Szóval kicsit padlót fogtam, én is nagyon kíváncsi vagyok, ki mit tud írni erről.
2011. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hááát... én sem hallottam ilyenről.

5 hónapos kora óta kap banánt, és a tízóraiában majdnem minden nap banán van. Most 7 hónapos, még nem lett semmi baja. De akkor rákérdezek, hétfőn úgyis megyünk.

2011. okt. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Védőnő vagyok ,de ezzel a kálium témával engem is megleptetek. Tudomásom szerint sok magnéziumot tartalmaz. de limit tényleg csak azért lehet, mert egyes babáknál komoly székrekedést okozhat. De ha nem okoz gondot, akkor heti 3-4 alkalommal is ehet amennyit megbír enni.
2011. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyan, ez a kálium "félelem" irreális!Nem lesz semmi baja babádnak a banántól!

Az én fiam kb 6 hónapos kora ota megeszik 1 egészet naponta, nagyon szereti.Most 1 éves, semmi baja!

Amúgy linkelet egy oldalt, amit érdemes elolvasnod.Nem kimondottan a káliumról szól, hanem egy fűszersóról, amibe nátrium-kálium van, és orvosok is írják, milyen fontos a kálium!

[link]

2011. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja, és a C vitaminnal is az van, hogy napi 1000 mg jóformán már túladagolásak számít, mégis Szent-Györgyi Albert napi 8000 mg-ot(!!!) szedett be, mikor beteg lett...ja és meggyógyult...
2011. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó voltam
2011. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!