Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám. Anyatejes,...

3 hónapos a babám. Anyatejes, de ennek ellenére van széklete, csak nem tudja mindig kinyomni, így lázmérővel segítek neki. Volt aki ugyanígy volt? Mikorra változott a helyzet és hogyan?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Állandó lázmérőzés nem túl jó.

Valamit eszel, amitől neki szorulása van. Gondold át, írd fel, hogy miket eszel.

Az én babámnak akkor volt szorulása, amikor én csokit ettem.

Laevolac szirup is segít.

2011. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem tápszeres volt mondjuk, de előfordult, hogy 3 napig sem volt széklete. Ilyenkor Duphalac szirupot adtam neki, az szépen kihozta. De az első válaszoló által említett Laelovac szirup is ezt a célt szolgálja. Nem hashajtó, csak székletlazító, és pici babának is lehet adni. A rendszeres lázmérőzés tényleg nem jó. Szerencsére nem tartott sokáig ez az időszak, kb. 1 hónap volt.
2011. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak anyatejet kap, előfordulhat, hogy 3-4 napig nincs széklete, olyan jól hasznosítja a szervezete az anyatejet. (Nálunk 3 nap volt a maximum.) Ha úgy érzed, muszáj mesterségesen székletet produkálni, akkor ne lázmérővel, hanem szélcsővel csináld! Patikában kapható (vagy megrendelik, ha pont nincs), kíméletesebb, mint a lázmérő és nem okoz függőséget.
2011. okt. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat lázmérőztem, amíg kicsi volt, és NEM okozott függőséget, ez hülyeség. Valóban ellenőrizd, hogy mit eszel. Csak akkor segíts neki, ha látod, hogy erőlködik, nyom, húzgálja a lábát. Ha nem látsz kakilásra utaló dolgot, akkor csak azért ne piszkáld, mert 2 napja nem kakilt. Anyatejes babánál természetes, ők még felemésztik akár az összes táplálékot.
2011. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csak anyatejes, akkor a saját étrended nézd, ahogy írták előttem. Nálunk egyszer volt, hogy nem tudott a fiam kakilni 3 napig. A védőnőm mondta, hogy amíg jókedvű, mosolyog, jó a közérzete, addig nem gond, ahogy már írták is, ez természetes, jobban hasznosul a szervezetében. Aztán a 3. nap este elkezdett kínlódni, húzta a lábát. Próbáltam masszírozni a pocakját, tornáztattam a lábát, aztán végül nálunk is előkerült a hőmérő. Másnap ettem szilvalekvárt tejjel. Nekem nem volt bajom, de a babámon láthatóan segített. Utána pár napig még lekváros kenyeret reggeliztem, de azóta sem volt gond. Én is olvastam, hogy a hőmérőzés és a szélcső nem a legjobb megoldás, az orvosságnak sem vagyok híve. Nyilván a mértéktől függ minden. :) Ha a babám nagyon szenvedett volna, akkor biztos, hogy én is patikába megyek, de ha csak néhány alkalomról van szó, akkor tök mindegy, hogy hőmérőzik, vagy szélcsövezik-e az ember. Neked kell látnod, tudnod, hogy a babádat mennyire bántja a dolog, milyen súlyos és az anyai ösztöneidre hallgatva kitalálni a megoldást.

Jobbulást a babának!

2011. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

naná hogy így volt a lányom neki szinte nem is volt széklete, esetleg 6-7 naponta kúppal, de sokszor még azzal sem. kórházban is feküdt kétszer emiatt. egész egyszerűen csak jól hasznosította a tejet. Lázmérőztem, kúpoztam, volt hogy székletlazítót kapott. soha nem szokott hozzá egyikhez sem. aztán mikor elkezdtük a hozzátáplálást, olyan majd 6 hónaposan szépen rendszeressé vált a széklet.


esetleg dokit megkérdezve adhatnál neki rostosat pl. barackot, vagy kamillateát, vagy valami székletlazítót.

2011. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mindennap tornáztasd éd könnyebben kakil
2012. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!