Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kislányunkkal...

11 hónapos kislányunkkal hónapok óta tortúra az altatás, miközben korábban semmi gond nem volt. Nagyon nagy kárt okozunk vele, ha néhány napig hagyjuk sírni? Mit ronthattunk el?

Figyelt kérdés
7 hónapos koráig letettük aludni, kijöttünk, és szépen lassan elaltatta magát. Aztán valamiért ez megváltozott. Eleinte csak úgy aludt el, hogy fogtam a kezemben (most már 9 kiló), de most már ott is egyre nehezebben, izeg-mozog, nem találja a helyét. Ha leteszem, megfogja a kezem, és nem akarja elengedni, megvárom, amíg elalszik, csak akkor jövök ki. Egy ideje bevetettük a hintát, abban szokott ellazulni, de most már ott is egyre hosszabb időt kell eltöltenie ahhoz, hogy elaludjon. Délután is tortúra kezd lenni az alvás, mert minimum fél óra, de van, hogy egy óra az altatás. Éjjel egyre gyakrabban felkel (miközben 7 hónapos korától simán este 8-tól reggel 6-ig átaludta az éjszakát). Éjjel bemegyek hozzá, megsimogatom, a cumit visszateszem a szájába, de nem enged el, fogja a kezem, amíg elalszik. Most már van, hogy 3-4-szer felébred éjjel. Tudom, hogy a szeparációs szorongás miatt is lehet ez, de most már hónapok óta tart ez az áldatlan állapot. Megpróbáltuk, hogy leteszem, megsimogatom a hátát, suttogok neki, kicsit dédelgetem, aztán kijövök, de természetesen nagyon rossz néven vette, ahogy kijöttem, rögtön állt fel a kiságyban és elkezdett bömbölni szegény. Hogyan tudnánk úrrá lenni a helyzeten?
2011. okt. 1. 21:56
1 2
 1/13 wartburg353s ***** válasza:
61%
Úgy veszem ki abból, amit írtál, hogy külön szobában alszik a kicsi. Nem lehet, hogy ez túl korai neki? Az én kisfiam pont ennyi idős, és ő is csak úgy alszik el, ha simogatom és fogom a kezét, sőt, az arcára teszi a kezemet. Én ott alszom vele, és többször észreveszem éjszaka, hogy "ellenőriz". Kicsit fölnéz, aztán megnyugszik, hogy ott vagyok, és visszaalszik. Esetleg odanyújtom neki a kezemet. A férjem külön alszik, mert reggelente korán kell kelnie meg gyakran éjszakás. Este, ha a fiam alszik, akkor "szökök ki" hozzá 1-2 órára.
2011. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

A gyerekeim az első perctől külön szobában,külön ágyban aludtak.

Csak úgy tudod rávenni,hogy újra aludjon,ha hagyod sírni éjszaka. Vagy marad minden így,ahogy most.

2011. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem jön a foga? Nálunk akkor volt ilyen. 7 foga jött egyszerre, 3 rágó és a 4 szemfoga. 1,5 évesen már kint is volt a 16 foga. Sokszor éjjel át kellett mennem hozzá és akkor reggelig vele aludtam. Semmi gond nem volt utána. Szerintem ha tudnak alszanak ők egyedül is, ha meg sírnak, okuk van. Én nem hagynám sírni semmiképp sem. Legyél vele. Gyorsan elrepül ez az idő is.
2011. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát, az az igazság, hogy 8 foga van kint, két hónapja nem jött újabb fog, lehet hogy készülődik rágófog, de ez az állapot már lassan négy hónapja tart, csak szép lassan lett egyre rosszabb. Ja és igen, külön szobában alszik kezdettől foga (egybenyílik a két szoba és nyitva van az ajtó), és 7 hónapos koráig ezzel láthatóan semmi gond nem volt. Amikor korábban jött a foga, akkor egyszer-egyszer felébredt éjjel, de az közel nem ilyen volt :(
2011. okt. 1. 22:13
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Szia!Nekem mindhárom gyerekem külön szobába aludt,és mindegyik bepróbálkozott ezzel.Az elsőnél még én is fogtam a kezét ültem mellette stb,nagyon nehezen szokott le róla.A 2. nál már megfogadtam hogy nem csinálom ezt,de nem mindíg sikerült.Én nagyon szerettem volna ha nem kell altatgatni,elalszik nélkülem stb.De voltak időszakok,max 3-4 nap amikor áthoztam hozzánk,mikor elaludt visszavittem.A 3. nál már tökéletesen működik az egyedül elalvás,viszont van hogy felsír éjjel,akkor felveszem,1-2 perc,és visszateszem.Előfordul,hogy ő is feláll,és sír,akkor kicsit felveszem,de mondom neki hogy anya itt van,semmi baj,aludni kell.Ez beválik nálunk,aztán visszateszem.Vagy játszok neki egy plüssbékával,a végén megöleli,és azzal alszik el.Ha elaltatod,ugy alszik el hogy ott vagy keresni fog.Azt kellene elérni,hogy elbúcsúzás,és egyedül menjen a dolog.
2011. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is sokszor változik a helyzet, hogy mi jön be altatáskor. Volt idő, olyan 8 hónapos kora körül, hogy csak betettem, aztán szépen elaltatta magát. Aztán ez egy idő után nem működött, mert sírt, hogy kimentem. Akkor elkezdtem altatni a kezembe, és csak akkor tettem le, mikor már szépen elaludt. Ez jó ideig ment, de aztán annyiban változott, hogy már nem aludt el a kezembe akármeddig ringattam, csak ha betettem az ágyába, és szépen megint magát elaltatta. Aztán ez is elavult, és jött az,amivel engem teljesen kiidegelt, hogy elaludt a kezembe, de felébredt arra, hogy leteszem, és bőgni kezdett. Kezdtem újra, elaludt leteszem, felsír, és ez folyamatba vagy 1 órán keresztül, míg végre úgy kimerült, hogy már nem érdekelte, hogy leteszem. Azt hittem, csak valamiért nyűgös volt akkor, és csak egyszeri alkalom, de úgy látszik rendszert akart ebből is csinálni, mert következő nap megint ezt művelte. Na akkor már úgy döntöttem, hogy nem vagyok hajlandó ezt csinálni heteken keresztül, míg ezt is megunja, úgyhogy a 2. alkalom után, hogy letettem és sírt, fogtam magam, és kijöttem. Persze előtte azért simizgettem kicsit, de már az ágyába. Gondoltam, hogyha sokáig sír, akkor visszamegyek hozzá, így is történt, kb.1-2 perc után visszamentem, de már nem vettem ki, csak simiztem, és dúdoltam neki, aztán pár perc után kijöttem. Akkor is felsírt, de már csak fél perc erejéig, utána már csak a dünnyögést lehetett hallani, ahogy altatja magát. Következő nap megint bepróbálkozott, de akkor sem hagytam magam, és akkor már visszamenni sem kellett, és ezzel le is zárult ez a dolog, leszokott róla. És ezzel az éjszakai ébredések is megszűntek, úgyhogy jó hatással volt rá. Mert amúgy ő is már 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát, de akkoriban ő is többször felsírt éjjel, és akkor is nehéz volt visszaaltatni.

Később aztán előjött ehhez hasonló, akkor is sírni kezdett mikor felálltam az ágy mellől, de ahogy kijöttem abba is hagyta. Szóval csak bepróbálkozott.

Nem vagyok a híve a "hagyjuk bömbölni majd csak elalszik" híve, de van, mikor meg kell próbálni ezt is, mert ha látja, hogy bármit megtehet veled, a fejedre fog nőni.

Úgyhogy szerintem próbáld meg te is azt, hogy kijössz, és meglátod hogy reagál rá, meddig sír. Aztán ha kell visszamész, de aztán megint kijössz. Persze előtte azért dédelgesd meg,altatgasd, hozd meg a kedvét az alváshoz, de aztán menjél ki.

2011. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Talán ez segít.

2011. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon-nagyon köszönöm, hogy ilyen hosszan leírtad, nagyon sokat segítettél, nagyon hasonló a helyzet a miénkhez. Nagyon köszönöm!!!
2011. okt. 1. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!