Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam az elválasztást?

Hogy csináljam az elválasztást?

Figyelt kérdés

Év végéig, azaz kb. 10 hónapos korági szeretném elválasztani a lányomat, mert jövő év elejére tervezzük a kistesót és addig szeretném elapasztani a tejem (lombikbaba lesz, bonyolult a dolog, a lényeg, hogy most kell belevágnunk a kistesó projektbe)


Kislányom most 8 hónapos és így néz ki a nap étkezés:

reggel 6:30 ébredéskor cici

8:00 reggeli (gyümölcs, joghurt, ilyesmi)

12:00 valamilyen húsos főzelék

14:00 cici és alvás

16:00 uzsonnára keksz, gyümölcs, sütőtök, joghurt stb.

19:30 tejpép

20:00 cici és alvás


A gond az, hogy csak cicin alszik el és éjjel is ha ébred,akkor is csak cicin alszik vissza. Amúgy teljesen jól elvan már cici nélkül, viszont az alvás csak cicivel megy. Próbáltam már anélkül elaltatni de csak ordít.

Szeretném mostmár ha csak reggel és este szopizna. Hogy 9 hónapos korára már csak este legyen szopi, utána pedig hagyja el.


Hogyan csináljam? Ti hogy csináltátok?


Minden választ köszönök

(légyszi ne írjátok azt, hogy ne válasszam el, meg kell még neki a cici, meg hasonlók, ez év végig szeretném a szopit abbahagyni, egésszégügyi okok és a lombik miatt muszáj jövő év elején nekivágnunk a tesó projektnek ha akarunk még gyereket, márpedig akarunk!)


2011. okt. 3. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:

annyi biztos, hogy lassan, fokozatosan válaszd el.

épp a 9 hós kort ajánlják is, hogy ha el akarja választani valaki a babáját, ebben a korban elég könnyű.

mi 10 hósan kezdtük leépíteni, 14 hós volt, mire abbahagyta a szopit, őt nem zavarta.


a cicin alvást próbáld kiváltani pl. este vacsiztasd meg, utána szopizhat, aztán fürdés, alvás. tehát ne az alvással kapcsolódjon össze, oda hozz be új, neki tetsző dolgot pl. éneklés, esti mese...


reggel, este adj neki tápszert, ha szereti, akkor szerintem könnyebb dolgod lesz, azt 6.30kor is tudod neki adni, meg este is. (de utána fogmosás)


sok sikert a tesóhoz!

2011. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, mindkét gyerekemet 10 hósan választottam el, szintén eü okok (most nem részletezem).

Elsőnél nem igazán volt gond, mert ő átaludta az éjszakát szopi nélkül. Először elvettem tőle a nappali szopikat, kivéve reggel-délben-este. 9 hósan elkezdtem neki tápszert adni, először délben, majd este, majd a végén reggel. 1 hónap alatt odáig jutottunk, hogy nem kellett már neki a cici, csak a tápi a cumisüvegből. Amíg szopizott, cicin aludt el, utána a tápis üvegen egy darabig, majd átszokott a ringatásra.

Második babámnál picit macerásabb volt, mert ő szopizott még éjjel is. Először elvettem tőle az éjjeliket, adtam neki helyette teát, és együtt aludtunk, hogy az összebújás is meglegyen. Viszont nappal nem volt hajlandó elfogadni a cumisüveget, csak szívószállal fogadta el a tápszert. Végül a 3.tápszer, amit vettem, végre ízlett neki, és kb a 4.cumisüveget is elfogadta (szerencsére volt itthon párféle :)) Elvettem a déli szopit, aztán a reggeli szopit, legvégén az esti szopit.

Ez kb 2 hónapig tartott, mármint az első tápszer adástól az utolsó szoptatásig. Szóval itt egy kicsit nehezebben ment, de végül megúsztuk különösebb sírás nélkül, de ehhez kellett neki a sok összebújás, együttalvás, türelem.

Ő is cicin aludt el, amíg szopizott, de átszoktunk arra, hogy melléfekszem, simizem, éneklek neki halkan, most is így alszik el (11hós most).

Az a baj, ha cicin alszik el a babád, muszáj róla leszoktatni, akkor ez pár napos sírással jár :( :(

Remélem tudtam segíteni, sok sikert!

Sok sikert az újabb babához is :) :)

2011. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat!


A tápszerre már én is gondoltam, de nem fogadja el, igaz még akkor próbáltam mikor 3-4 hónapos volt és azt hittem nem lesz elég a tejem, de elég lett így nem próbálkoztam tovább tápszer adással. Cumisüveget sem fogad el, van itthon pár féle, de csak rágja a cumit.


Kedves utolsó megkérdezhetem, hogy végül melyik tápszer és melyik fajta cumisüveg vált be?


Megpróbálom a délutáni alvásokat szopi nélkül, mert pl. ha sétálunk és alvásidőben vagyunk, akkor gond nélkül elalszik, megsimizem, vízszintesbe rakom a kocsit és már alszik is, tehát innen gondolom, hogy menne ez neki cici nélkül is...

2011. okt. 3. 15:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém már majdnem 1 éves és szinte ugyanilyen a napirendünk! Én is most vagyok az elválasztás előtt! Azt nem írtad, h éjszaka is cicizik-e? Mert a mienk igen, általában olyan 1-2 körül ébred, szopizik aztán alszik tovább! Szóval az éjszakai szopikat úgy lehet kiiktatni, hogy nem Te mész be hozzá, hanem apa! Simogatja, dajkálja, énekel neki stb. Ha Téged meglát akkor összekapcsol a szopival és kéri is fogja! Én először azt hagyom el,a mi nem alváshoz kötődik! Minden alaklommal egyet kiiktatok, aztán 2-3 hét pihi, h a cici és a baba is hozzászokjon! Így aztán szépen fokozatosan a többit! Legvégül a lefekvés előttit! Itt a fórumon írta valaki, h az esti szopit fürcsi előttre hozta, így már nem kapcsolta össze a gyerkőc közvetlenül az alvással! Ez is lehet egy jó taktika!

sok sikert!

2011. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Éjszaka már nem cicizik(hacsak nincs front vagy fogzás vagy ilyesmi), este 8-9 között alszik el és reggel 6-fél 7ig alszik, azonban olyan előfordul heti párszor, hogy hajnali 4-5 felé megébred, ilyen persze cicin alszik vissza. Ha nem rakom cicire, felébred teljesen és már nem lehet visszaaltatni...

2011. okt. 3. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Èn csak annyit szeretnèk hozzàfûzni hogy az èn kicsim is anyatejes. Keservesen sírt amikor tàpszerrel kínàltam. Olvastam hogy szabad keverni anyatejjel. Rengeteg cumisüveg utàn a Tommee Tippee-t fogadja csak el ès a Hipp jò èjt tàpszerèt, fokozatosan kevertem a lefejt anyatejhez egyre többet. Elôször csak egy mèrce kanàl tàpszer 30ml vízzel ès így fokozatosan... Elôször pedig csak anyatej volt az üvegben. Esetleg pròbàld te is így.
2011. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, 2.vagyok.

Vettem Mildibé és Milumil tápszert, ezeket nem fogadta el, végül a banános Humana ízlik neki.

Cumisüvegek közül próbáltam: avent, 2féle dm-es, mam és a tefal, ami bejön neki.

De az jó, amit írt az egyik válaszoló, hogy először anyatejet tegyél a cumisüvegbe.

Sok ismerősömnek a NUK cumi jön be.

Ügyes leszel, a babád is ügyes lesz, ne aggódj, kitartás!

2011. okt. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok

szerintem első körben pohárból próbáld adni a tápszert, hátha sikerül kihagynotok a cumizást (nekünk sikerült).

nálunk a Milupa, Nestlé és a Babylove tápszerek ízlettek a lányomnak.

2011. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma már cici nélkül altattam délután, és elég jól sikerült:) A délelőtti alvásnál viszonylag simán ment, kicsit nyöszörgött, énekeltem neki, fogta a kezem és elaludt. Olyan édes volt:) Délután már keményebb dió volt, sírt nagyon, de csak kb 10 percet, ott voltam vele, simogattam, énekeltem és elaludt.


Most első körben a reggel és esti cicit meghagyom, várok 2 hetet, hogy ez így beálljon, aztán kiváltom a reggeli cicit tápszerrel, majd legvégén az estit. Az már nagy előrelépés lesz nekünk, hogy megtanul cici nélkül aludni.


Humana almás elválasztó tápszert rendeltem most, 8 hónapos kortól adható, remélem szeretni fogja. Első körben megpróbálom itatós pohárból, ha nem megy akkor sima pohárból a cumit tuti nem fogja elfogadni.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2011. okt. 4. 18:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó lesz, egyre könnyebben fog elaludni :)

Ügyik vagytok!

2.

2011. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!