Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-14 hónapos baba napirendje...

13-14 hónapos baba napirendje és étrendje nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

Érdeklödés szintjén tettem fel a kérdést. Általánosságban hogy szokott zajlani nálatok az élet egy ilyen koru babával és miket szokott enni. Bogi 13 hónapos nálunk igy zajlik

6 óra Felkel

8 kor tejital 220ml _ Pici szendvics

12 óra fözelék

16 óra gyümi keksz, tejberizs/griz

18 óra fözelék

20 óra 200ml tejital


délelőttönként zene hallgatás és játszunk közbe.

délutánonként séta az udavaron vagy az utcan , játszótéren .20-21 óra közé tehető az amikor már alszik a babó. Ha nem figzik egyzser ébred fel inni egy kis vizet.

Nálatok mikkel szeret játszani? mert nálunk minden szoba jöhet, de legföképp az amit nem szabadna mindenféle távirányitó, telefon, fakanál, edények :D Macskakergetés


2011. okt. 7. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 14 hónapos és nálunk valahogy így néz ki:

6 kor ébred és rögtön eszik, általában felvágottat kenyérrel vagy tejbegrízt

utánna visszaszokott aludni kb 8-fél 9 ig

felébred akkor játszik, én addíg takarítok, vagy segít" takarítani.(Jön utánam és nézi mit csinálok)

10 körül szokott enni, pudingot, joghurtot.

Aztán megyünk boltba, postára stb, hazafelé játszótér

1 óra körül ebédel,rendes főtt ételt, aztán alszik kb délután 3 ig.

uzsira kb ugyanaz mint a reggeli

délután megyünk mindig valamerre, akkor már apával együtt

8 óra fürdés

vacsora

10 körül alszik el, éjszaka egyszer ébred( de csak iszik)

Tápszert 8 hónapos kora óta nem fogadja el, a tejet vagy kakaót néha néha megissza pohárból :-)

2011. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Játszani ugyanezzel szeret mind a te babád :-)Nálunk most a legjobb a szemeteslapát és a söprű, a szekrényekből ki-be pakolás, ezenkívül szoktunk bújócskázni, nagyon örül amikor megtalál :-)

Első voltam

2011. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is lassan szoktatom a pohárhoz de még ugy nem váltottam ki vele pl cumisüveget pohárra /cumisüvegböl issza a tejitalát/ napközbe meg viz gyümilé csörös pohárbol issza
2011. okt. 7. 08:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nyolckor kel a nagylegény, utánna reggeli, leginkább kenyér valamilyen felvágottal, májkrémmel.

Délelött játszótér , séta valamilyen program, dél körül hazajövünk, majd ebéd,ugyanazt eszi amit mi.

Fél egy körül alszik kb 1,5-2 órát, van, hogy többet attól függ mennyire fárasztottam ki délelött :)

délután itthon vagyunk játszunk.

Öt körül eszik valami fincsiséget :)

Nyolckor fürdünk , majd kilenc körül alszik el az esti tejitaljával .

Játszani mindennel szeret lényegében, de nem túl sokáig köti le a figyelmét, bár mostanában elég sokszor hozza a könyveket, hogy olvasgassuk, nézegessük.

A távirányító, telefon, fakanalak, edények nálunk is nagy kedvencek :)

Inni már pohárból iszik kilenc hónapos kora óta, de még nem nagyon fogja meg egyedül

Az éjszakáink elég érdekesek, mert nagyon vándoralvó baba. Körbejárja az egész ágyat és többször is felébred, de nem kér semmit, mindjárt vissza is alszik.

Kb ilyen egy napunk (13,5 hónapos kisfiú)

2011. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

06:00 / 06:30 ébred

07:30 / 08:30 joghurt

10:00 / 10:30 tízórai (amit én eszek, májkrémes kenyér + paradicsom, vagy ilyesmi)

13:00 / 13:30 ebéd (változó, hogy darabosan eszi vagy még turmixolni kell neki)

16:00 joghurt vagy krémtúró vagy tejbegríz vagy főtt zöldség (ez utóbbit elrágcsálja)

18:30 vacsi (általában abból kell neki, amit apa is vacsorázik, és ilyenkor együtt esznek)


Emellett még szopizik is napközben és este, ill. éjjel is.


Egyszer alszik napközben, ez még változó, hogy mikor (kb. 3/4 órát durmol). Fürdetni 16:30-kor szoktam, nagyon jól bevált ez az időpont.

Elaludni 19:00-19:30 körül szokott.


Játszani: most nagy sztár nála a WOW szemetesautó, bevált a formabedobó, plüssállatokat nyúzza, babahangszerekkel játszik (már megtanult belefújni a furulyába is, bár az nem babahangszer, hanem az enyém volt általános iskolás koromban :-)) és a könyvek nagyon mennek nála. Hintázni is nagyon szeret, illetve van egy műanyag ikeás ülőkéje, amire rátámaszkodik, és azzal közlekedik (egyébként önállóan még nem megy, de az ülőkével remekül elsétál bárhova a lakásban). Imádja magát nézegetni a tükörben, és beszélget a tükörbabával, puszilgatja, ilyesmi.


(majdnem 14 hónapos kislány)

2011. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, a telefon nálunk is nagyon menő, ha lát valakit telefonálni, akkor ő is a füléhez teszi a kezét, illetve ha mondom, hogy "Halló-halló", akkor a füléhez teszi azt ami épp a kezében van. :-)))
2011. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos, a napunk így néz ki:

6:30kor ébred, akkor szopizik, majd visszaalszik

8óra körül ébred másodszor, akkor reggeli: általában szendvics, kenyér, sajt felvágott

Ezekután elmegyünk boltba, majd otthon játék.

10óra körül tízórai, ez rendszerint gyümölcs

11től alvás, egy másfél órát alszik.

13órakor ebéd, azt szokta enni amit mi szoktunk

2körül megint alvás, 4kor ébred

16:30 uzsi, ami joghurt, krémtúró

18:30 vacsora, az megint szendvics

19-19:30 pancsi és pancsi után még szopi

20 órakor már rendszerint ágyban van

Mindig beteszek neki egy csőrösitatónyi teát, ha éjszaka felébred iszik és alszik is vissza. Saját szobája van, de hallom ha felkel. Napközben poharazunk étkezésekkor, de mindig be van készítve.

Kedvenc játéka a labda, az nagyon nagy sláger. Gurítja, dobja nagyon szereti kint is bent is. Az edényeket ő is nagyon szereti, van egy kedvenc állatos könyve is, és sokat bújócskázunk, kergetőzünk. Rengeteget mozog és elég veszélyesen él, mert felmászik mindenhova pillanatokon belül. Szerencsére nagyon jó őrangyala van és nem esett még semmi baja, remélem nem is fog!

2011. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nálunk. mostanában 1 hete. kb.. 8- kell.reggelizik vajas kalácsot vagy zsömlét csirkemell sonkával.

11felé. joghurt.vagy babapiskótát rágcsál.

1/2-1 felé alszik. fél 3-. húsleves. majd később gyümölcs szőlő babán. pl.. 5 felé tejszelet.vagy tegbegrizs. este 8-kor tápszer.

délelőtt minimaxot néz.közben játszik. segít takarítani teregetni nagyon szeret.majd kicsit udvarra ha nincs nagyon hideg. 1 órát. játszom vele kockázunk. sok minden érdekli.babázik.hintázik.mesekönyvet nézeget.:)

2012. dec. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kisfiam napirendje:

7-fél 8 felé kel, iszik kis tápszert, kb 50 ml-t

Kis játék, elintegetjük apát stb

8:30kor reggeli, kenyér, szalámival/ kolbásszal vagy sajttal, valamilyen kencével+víz pohárból

Játék, takarítást nézi, mesenézés stb

11-fél 12 felé megy aludni, akkor 200-250 ml tápot iszik.

13 óra felé felkel

játék

13:30-14:30 körül ebéd, főzelék vagy amit mi szoktunk enni+víz pohárból

Délután kimegyünk a kertbe, vagy elmegyünk valahova, játszótérre, boltba

17 óra körül gyümölcs, keksz, vagy joghurt vagy főzelék

20 óra fürdés, utána 200-300 ml tápszer, alvás 21 óra körül.

Éjjel van hogy egyszer sem, most fogzás idején kb 2x kel éjjel, kis tápszert iszik, kb 150-200 ml-t.

Nagyon jó ötlet az éjszakára kikészített tea!

2015. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!