Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig van olyan, hogy...

Még mindig van olyan, hogy kötelező védőoltás, igaz?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy igen, még bírósági ügy is lehet belőle, ha a szülő nem adatja be. Férfikollégáim váltig állítják, ilyen már nincs évek óta, csak a szocializmusban volt... Ugye ez hülyeség? Igenis van olyan, főként csecsemőkori oltás, amit kötelező beadatni, ha nem, annak következményei vannak.

Légyszi, ha tudtok, hivatalosabb oldalról linkeljetek erre vonatkozó rendeletet, meg hogy mik lehetnek a következmények, ha a szülő hanyag.


2011. okt. 9. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Nem is mehet a gyerek közösségbe, ha ezeket nem kapja meg.
2011. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ÁNTSZ honlapján fenn vannak a védőoltások.


[link]


Ezen az oldalon Az Országos Epidemiológiai Központ Módszertani levele a 2011. évi védőoltásokról c. pontot megnyitva elolvasható mi kötelező, mi ajánlott csak.

Egyik kollégádnak sincs gyereke? Az apukák kell, hogy tudják!!!

2011. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egyik egy huszonéves srác, a másik egy nyugdíj közeli férfi, neki tudom, hogy legalább 3 gyereke van. Mondtam, hogy tudom, hogy van közelező oltás, de egyre azzal jöttek, hogy a mai világban hogyan lenne már olyan, hogy kötelező, miért, mit tesznek, ha nem adatják be a gyereknek?
2011. okt. 9. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Más országokban van ilyen, hogy a szülő dönt. Pl Írországban, de nálunk szerencsére nincs így. Szépen néznénk ki, ha kitörnének újra azok a járványok...
2011. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit tesznek? Feljelentik a szülőket...
2011. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!