Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontja a gyerekét? Van...

Elrontja a gyerekét? Van közöm hozzá?

Figyelt kérdés

Párom féltesójáról van szó. Az anyja nem törődik vele egyáltalán, nem régen múlt 1 éves a kislány, sok törődésre lenne szüksége. Nem beszél hozzá, nem játszik vele, nem tornáztatja, nem szoptatja, nem tanít neki egyszerűen semmit. Annyit foglalkozik vele, amíg megeteti, meg amikor beleteszi az ágyába (nem olvas neki, nem is énekel).

Mi amikor vele vagyunk mindig beszélünk hozzá, megnevetettjük (nem nehéz, nagyon rendes, aranyos, nem sírós gyerek), énekelünk neki stb.

Szerintetek is elrontja? Tudom nem sok közöm van hozzá, de olyan értelmes gyerek lehetne belőle! Ha már bevállalt egy gyereket igazán foglalkozhatna vele, vagy nincs igazam?


2011. okt. 9. 18:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam, kora szülött is volt a baba.
2011. okt. 9. 18:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Olyan nehéz az ilyen helyzet.

Mert biztos, hogy jót akarsz, de ha pl engem látnál, lehet rólam sem lenne jobb véleményed, pedig imádom a fiamat. Másfél éves.Nem tornáztatom (minek?) egyedül is prímán eljátszik,nem akarom rászoktatni, hogy csak velem legyen el. Nem szoptatom,mert 4 hónaposan elválasztotta magát. Úgy kifejezetten tanítani sem szoktam neki semmit, mert egy csomó mindent magába szív, nekem nem attól okos, hogy rámutat a cicára a könyvben.

Mesélni szintén nem mesélek neki, mert úgy alszik el, hogy berakom az ágyába és kijövök, nem kell altatni. Énekelni néha szoktam, azon nagyokat nevet.

Gondolom nem ülsz minden áldott nap 24 órát náluk, vagy?


Ha meg tényleg ilyen az anyuka, az nem elrontás, hanem elhanyagolás.

2011. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell beleszólni más nevelésébe!
2011. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál,abból a szoptatás,ami nálunk van. Na persze beszélek is a fiamhoz,de pl ha olvasok nem köti le,ha énekelek se,én se tornáztatom,mert utálja amúgy is. Annyi,hogy játszani kell vele,mert nagyon kevés időt van el egyedül. Szóval ne itélj el senkit. Amúgy együtt laktok? MErt csak akkor tudod meg,hogy mennyit foglalkozik vele.
2011. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább az rontja el a gyerekét,aki állandón "foglalkozik" vele. A gyerek soha nem lesz önálló. Egy évesen már felesleges szoptatni. Tornáztatni csak akkor kell,ha az orvosilag indokolt. Elég,ha a nap egy szakában mesél neki.

Értelmes gyerek lesz belőle is,akkor is,ha nem az anyján lóg állandóan.

2011. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért kéne tornáztatni, mert külön mondták neki, hogy fontos, hiszen 7 hónaposan született, most olyan 11 hónapos szintjén van, pedig 14 hónapos.

Szoptatni nem muszáj, nem nézem le azt, aki nem csinálja, csak annyi negatívum mellé ezt is besoroltam. Egyébként egyszer sem próbálta szoptatni.

Volt, hogy az anyja a gép előtt ült, játszott valami online játékkal, odament a gyerek hozzá, a nő meg arrébb tolta, hogy menjen már el.

2011. okt. 9. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:

az a gond, én értem, amit írsz, hogy az ember sajnálja a gyereket. Én is ilyen cipőben voltam, hogy láttam, hogy a csaj miket csinál amik nagyon-nagyon nagy baromságok voltak, pl. az 5 hónapos gyereknek sózta az ételét, meg ilyenek, de 4 hónaposan egy ajtófélfára akasztható hintában csuklott-nyeklett, hogy milyen jól kilát onnan, 5 hónaposan meg belevágta a kompba! A mai napig nem bír egyedül pl. normálisan felülni, 8 hónaposan se fogott rendesen a kezével, és kimaradt a mászás az életéből, mert három hónappal idősebb a fiam és minket majmolt, úgyhogy amikor meglátta a fényképeken, hogy a fiam áll-ül, lépked neki is eröltetni kellett, ugyanolyan játékokat vett neki, ugyanolyan berendezést a szobájába, mindent. Szegény kislányt úgy sajnáltam és sajnálom most is, de teljesen tehetetlen voltam sajnos és az is vagyok. CSak kitérő hülye szövegeket mondogatott, hogy az ő gyereke másképp fejlődik pl. - ez volt a kedvencem - meg hogy az ő gyereke más mint az enyém - holott az enyémet majmolta állandóan irigységből (mi jobban élünk mint ők és több dolgot meg tudunk venni a gyereknek, de nem vagyunk gazdagok, csak adok-veszek a vaterán és a pénzt a gyerkőcre fordítom).

Megoldás: nincs. Ha az anyja nem veszi rá magát a normális nevelésre, akkor nincs sajnos megoldás. Elvenni ezért nem fogják az anyjától szegényt, talán a férje tudna rá hatni, ennyi az ötletem sajnos.

- és nagyon együttérzek veled! -

2011. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tudsz mit tenni, nem bántja, "csak" elhanyagolja. Mivel kap enni, ruhát, nem veri, nem fogják elvenni tőle. Ennyi idősen a gyerekeim nem foglalkoztak a mesével. Persze lehetne kicsit labdázni, játszani vele, beszélni hozzá. szerintem később majd játszani fog vele az anyuka, lehet, ez a babakor nem jön be neki. Akarta ezt a gyereket, vagy csak épp nem vetette el? nem mindegy az sem. Egyébként meg mindenki a "régi" időket sírja vissza a kérdésekben, na, olyankor pont ennyit foglalkoztak a gyerekkel. Én is egész nap a kiságyban voltam, du. anyám játszott velem, de nem egész nap. Egyébként meg lehet, amikor ott vagytok, akkor hagy titeket érvényesülni, azért nem játszik vele? Szerintem csúnya dolog ítélkezni. Sajna mindenki beleszól más gyerekének a nevelésébe, de ha segítség kellene, akkor meg hirtelen eltűnnek.
2011. nov. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!