Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fejlesztő és hasznos...

Milyen fejlesztő és hasznos gyakorlatok és játékok vannak egy 5 hetes baba számára?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 13:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Énekelj neki, mondjuk tanuld meg ezt.


http://www.youtube.com/watch?v=3ar72VCA3is

2011. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, természetesen olyan dolgokra gondoltam, amit együtt csinálhatunk :)
2011. okt. 13. 08:22
 13/17 anonim ***** válasza:

Tedd hasra minél többet, az erősíti a hátizmait, és motiválja, hogy mozogjon. Először csak a fejét emelgeti majd, aztán a vállát, aztán támaszkodik, stb. Az enyém 6 hetesen már az alkarján támaszkodva nézelődött. Én is elé hasaltam, szembe vele, és apró, élénk színű tárgyakat mutogattam neki, hihetetlenül izgalmas volt. :) Aztán lett játszószőnyeg, de olyan, aminek nincs játékíve, hanem maga a szőnyeg rejt magában izgalmakat - csörgő-zörgő részek, fülek, kistükör, érdekes anyagok stb. Ezek megint remekül fejlesztik az érzékelését, ösztönzik a mozgásra, és tudatosodik is a mozgás (Meg akarom fogni -> kinyújtom a kezem -> megfogom). Jó még a pihenőszék! Nem kell dzsungeles legyen meg rezgő meg zenélő meg hasonlók, fölösleges. Elég széles és elég hosszú legyen, hogy ne nője ki 1-2 hét alatt, és állítható legyen a háta. Egész kicsi dőlésszögbe állítod, hogy ne a plafont nézze a baba, és akkor bárhol veletek lehet, megfigyelhet mindent. mi kb. 2 hetes kortól használtuk, kb. 1 hónapos korában tettem először lógós játékokat az ívre, a hatás óriási volt. :) 2 hónaposan már teljesen tudatosan fogta, ütögette őket. Egészen kúszás-mászás időszakáig (kb. 6 hónapos) használtuk a pihenőszéket, nagyon bevált. A játszószőnyegek szintén addig működtek, amíg le nem kúszott róluk. :)


Az tényleg fontos, hogy ne egyedül játsszon, hanem veled együtt. Ha dolgod van is, beszélgethetsz vele, megmutathatod neki a környezetet, akár főzés, takarítás közben stb. Ha kiviszed, tartsd úgy, hogy lásson titeket meg a fákat, utcát stb, mondd el neki, hogy mi micsoda.

Nagyon jó játék napos időben a falevelek játékának figyelése babakocsiban fekve! Nagyon hosszú ideig leköti.


És persze sok-sok ölelgetés, simogatás, és szopi-szopi-szopi :))

2012. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nabasszus, most látom csak, milyen régi kérdés ez...mAzóta már az 1. szülinapot is megültétek nyilván. :)) Na sebaj, hátha vki másnak hasznára válik. :))
2012. szept. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
en olvastam :)
2013. jan. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az utolso hozzaszoloval egyetertek, kiveve a szeket. Szerintem kifejezetten karos, bar sajnos nagyon divatos. Sokan csak beleteszik a szekbe a babat es ugy hagyjak. Ez nem tesz jot sem a mozgaskordinaciojanak sem a hatanak. Helyette le kell rakni a foldre, had kusszon-masszon, forgolodjon, Te meg majd futsz utana. Ez egy anyuka legfobb dolga (nem a mosogatas). En legalabbis ezt teszem. A mozgas a leheto legjobb fejleszto gyakorlat (a simogatassal es a pusziszkodassal egyutt). Amugy sajnos Magyarorszagon nagyon sok szulo teljesitmenykenyszeres versenyt allit fel a babajuknak, mar par hetes korukban. Megteszi ezt majd helyettetek a rendkivul rossz es odivatu oktatasi rendszer is. Ne tegyetek, inkabb elvezzetek ki az egyutt eltoltott perceket. Olyan rovid ez az idoszak.
2013. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Érdemes itt még megkérdezned

[link]

vagy egy ilyen helyre elvinni, mivel itt felmérik és úgy fejlesztik, hogy közben játéknak éli meg a baba!Ide szoktunk elmenni és én is tanulok közben néhány trükköt:

[link]

[link]

2013. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!