Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámnak, gombás és...

6 hetes babámnak, gombás és rettenetesen piros a feneke. Már mindennel kezeltem, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hetes korától ilyen. Használtam rá ecsetelőt, amit a doki írt fel (vérvörös színű) ill. utána canesten-t. Mostmár nem kenem állandó jelleggel sudocremmel sem, csak éjszakára. Napközben többször is "pucéran" hagyom a fenekét, nem kenek rá semmit, hogy szellőzzön a pelusban. Egyébként legtöbbször a gyógyszertári kenőcsöt használom. De újra és újra előjön, vagy el sem múlik teljesen, passzolok. Mit tehetnék még??
2011. okt. 13. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vissza a gyerekorvoshoz, vagy egyből irány a bőrgyógyász.

Lehet, hogy a Canestent abbahagytad rögtön, amikor már elmúltak a tünetek, és a gombák most már rezisztensek. Lehet hogy valami "'erősebb" kell, amit majd a bőrgyógyász ír.

Ne hagyd ennyiben!

2011. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekünk bőrgyógyász írt fel kikevert gyógyszertári krémet (antiseptic a neve ha jól emlékszem). Csak ez mulasztotta el kislányomnak, semmi más nem! Ő hónapokig szenvedett vele, egy csomó mindent kipróbáltunk, többször voltunk dokinál is vele, de semmi javulás nem volt.

Ezért elmentem vele bőrgyógyászatra, és ez a krém kb. 3 hét alatt teljesen eltüntette a nagyon makacs kiütéseket, foltokat. Azóta eltelt 2 hónap és nem tért vissza szerencsére.

Keressetek egy gyermekbőrgyógyászt, mert a gombás fertőzés elég makacs tud lenni, nem is hatnak rá az "egyszerűbb" krémek.

2011. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, a canesten-t nem sokáig használtam és csak napi 2-3 alkalommal, mert édesanyám azt mondta, hogy nem kellene túlzásba vinni sem az ecsetelőt, sem pedig a canesten-t. Nem lehet, hogy azért pirosodik folyton vissza a feneke mert van olyan, hogy elalszik és mondjuk 4-5 órán át tegyük fel alatta van a koszos pelus ha esetleg bekakál, mert amíg alszik addig nem piszkálom ugye. Ez lehet a probléma gyökere? Úgy elkeseredtem mert kb. másfél hete már olyan gyönyörű volt a feneke ... :( Most pedig megint visszajött.
2011. okt. 13. 10:52
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyből bőrgyógyászhoz vidd.
2011. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk Canesten oldatot írt fel a doki, pár nap alatt helyrehozta. A Sudocrem is jó lehet, ha azzal kened, biztosan nem ártasz és igyekezz folyamatosan szárazon tartani és minél többet legyen pucér a feneke.

Egyébként én is azt mondom, hogy ha ennyire makacs a dolog, vidd el bőrgyógyászhoz, nehogy elterjedjen még jobban. Jobbulást!

2011. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen! A legközelebbi kórház minden buszozással együtt 1 órára van tőlünk, sajnos autónk nincs így csak ez marad. Ráadásul elég sokat is kell várni, általában rengetegen vannak, így számomra elég nehéz ezt kivitelezni egy 6 hetes csöppséggel. Elég sokat szopizik még napközben. Még kipróbálom, hogy ha szellőztetem a fenekét az használ -e valamit, ha nem akkor megmutatom egy bőrgyógyásznak. Sajnálom már szegénykét, hogy mindig kipirosodik a feneke!
2011. okt. 13. 11:13
 7/17 anonim ***** válasza:
lehet szájpenésze van /volt és az ment rá a fenekére beleken keresztül , nálunk a canesten, majd sudokrém/ Vagy aloevera gél) sok levegöztetés. Nivea popsikrém nagyon hatásos iletve a unguentum infantum popsikrém
2011. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A canesten krémről azt hallottam, hogy legalább 3-4 hétig napi egyszer kenni kell a beteg felületet, mert a tünetek igaz, hogy elmúlnak, de maga a gomba csak 3-4 hét kezelés után tűnik el. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy. Én 25 és van egy 5 éves lányom és egy 14 hós fiam és ilyen problémám nem volt -Bár megjegyzem, nem hallgatok az ősökre. Amit ők csináltak az már régen volt....Kb. 1 hete durván kicsípte, marta a kaki a fiam seggét, de úgy, hogy egy picit sebes is lett a feneke. Bakakilt, amit ksőn vettem észre. Sudocream-mel kenem neki és már alig látszik. Amíg nem viszed el bőrgyógyászhoz, azt ajánlanám, hogy csak 1x fürdés után este kend be neki minden nap. Szerintem 1 hét múlva javulni fog. Lehet az is, hogy esetleg olyan pelust használsz, ami lassan szívja el a pisit vagy a kakit és így gyorsabban kicsípi neki.
2011. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy próbáltátok-e már, nekünk a púderezés sokat segített. Fogzás miatt nagyon hamar kicsípte a kaki, elég volt 5 perc, és már véresre csípte. Használtam rá mindenféle kenőcsöt, de semmi nem használt, sőt, úgy tűnt, hogy rosszabbodik. S megtaláltam bátyám púderét, amit 30 éve használt anyum tesóm popójára :))

Bepúdereztem minden pelenkázásnál, 2-3 nap múlva helyrejött neki. Azóta mindig azt használjuk, s ritkán van kicsípve a feneke.

Esetleg próbáljátok ki, hátha nektek is használ majd.

Minden jót!

2011. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk az antibiotikumtól lett ronda pöttyös a fiam feneke, hetekig kentem már mindennel, de nem használt. Elvittem a gyerekorvoshoz felírt valami gyógyszertári krémet, a nevére nem emlékszem, de borax volt benne (szájpenészre is azt írják fel). Úgy tudom lehet ilyet kapni recept nélkül is, de talán drágább. Mindenesetre ha nem tudsz dokihoz menni, csak patikába, érdemes kipróbálni. És belülről is kezelni kell, adják neki Normaflort vagy ProKidet.
2011. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!