Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a helyemben lennétek, hogy...

Ha a helyemben lennétek, hogy választanátok keresztnevet a „Simon” vezetéknév mellé?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szia, mi is Simonok vagyunk, a kisfiam Péter Hunor :-) - apa után Péter, de nekem nagyon tetszik így, olyan kiegyensúlyozottnak hangzik :-)
2011. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Simon keresztnevet biztosan nem adnám:) Viccet félretéve szerintem illik hozzá a Mátyás és a Tamás.
2011. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok név megy a Simonhoz, úgyhogy nem hiszem hogy különösebben gondot okozna a névválasztás (mármint nekem).

Nálunk MA-ra végződik a vezetéknév, így egy csomó nevet kiejtettünk, mert egybe mondva lett pl. Mami, mama, manó...

Szóval mondd ki a keresztnévvel együtt a vezetéknevet hangosan. Kimondva mindig más mint leírva.

Nóra pl nálatok sem menne hozzá, mert Simonóra lenne belőle. :)

2011. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most olyan neveket írok, ami ha gondolkodás nélkül kéne, akkor ezt vágom rá:


Áron

Sámuel


még sok lenne, klasszikus nevek illenek hozzá. (Dániel, Tamás, Sándor.) Az ilyen Márió, vagy ősmagyar nevek nekem valahogy nem jönnek hozzá


Úgyhogy én ilyeneket választanék. És habár nem vagyok dupla név párti, lehet, hogy egy ilyen veztéknév mellett elfér 2 keresztnév is.

2011. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, szerintem én is klasszikusabb nevet adnék, nem pedig valami mostani kacifántos divatnevet.

Nekem elsőre a Dávid és a Bertalan ugrott be. Van egy S. Dorina nevű ismerősöm is, a tesói Kata és Marcell, apukájuk pedig Márton

2011. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Igen, Nóra és Mónika egyből kiesik, de egyébként tényleg sok név jó hozzá.

Én biztosan 3 szótagú nevet választanék, amiben lehet hosszú magánhangzó is, vagy két rövidebb keresztnevet:

Boglárka, Bernadett, Veronika

Bertalan, Péter Márk, Bálint Zsolt


Dánielt, Bencét és Csengét semmiképp se válassz, szinte mindenkit így hívnak a környékünkön.

2011. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nittababy ***** válasza:
100%
mi is simonok vagyunk és apum meg a bátyám simon józsef nekerm nagyon teszikl én eg simon anita lettem!
2011. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bernadett

Péter


Olyan nevet választanék, aminek a magánhangzói nem I és nem O.

Nem túl cifrát, nem is egy szótagosat.


Kata, Gréta, Helka

Gergő, Gergely, Máté

2011. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű mennyi Simon van itt,mivel mi is azok vagyunk,és nálunk van József és Róbert,ebből nekem a Róbert jobban tetszik névadás szempontjából.Egyébként lánynévbe a Janka menne hozzá szerintem mert az kicsit keményebb a lágy Simon mellé.
2011. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy kisfiunk lesz, ezért már csak a fiúnevekre vagyok rá állva. Ha van valami ötletetek, hogy mi illene a vezetéknevünkhöz, akkor az szívesen várom. :)
2011. okt. 13. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!