Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van különbség a szoptatott /...

Van különbség a szoptatott / tápszeres (cumisüvegből evő) babák beszédfejlődésében?

Figyelt kérdés
Úgy értem: akit szoptattak, az szebben és előbb beszél mint akit cumisüvegből etettek?
2011. okt. 14. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

ezt nem tudom, de elméletileg akik szopiztak azok előtt tudnak szebben tisztán beszélni, mert izmosabb a nyelvük :)

de nem hiszem, hogy előbb kezdenének beszélni, csupán a szóformálásában előny

2011. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

csak abból indultam ki, hogy anyukám engem nem tudott szoptatni és azt mondta én nem beszéltem olyan szépen mint öcsém, akit viszont 2 évig szoptatott...

A kislányom 16 hónapos, és csak lefejt tejet tudtam neki adni, tehát cumis volt, és igazából ő sem beszél olyan szépen, érthetően.

2011. okt. 14. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm a két gyerkőcét 1-2 éves korukig szoptatta,nagyobbik 6 éves,kisebbik 3 és egyik sem beszél még szépen tisztán.
2011. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na ilyet még nem hallottam, de leírom a mi esetünket.

Kisfiam kb 1 hónapig volt anyatejes, 3 hónapos koráig pedig anyatejes + tápszeres. 3 hónapos korától csak tápszeres.

1,5 éves korától beszél. Már 2 éves elmúlt mondókázik, énekel, összetett mondatokban beszél, kérdez, ha valamilyen szót nem ismer körülírja, hogy rájöjjek mit szeretne.


Én azt hiszem fél évig szopiztam és óvodában mesét olvastam a gyerekeknek (anyukám elmondása szerint).


3 éves szomszéd kisfiú is hamar tápszeres lett, alig-alig beszél és az is kicsit érthetetlen, nem mondatokban inkább csak szavakban.


Szóval nem tudom van-e összefüggés.

2011. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak a saját kisfiamról tudok írni, akit nem tudtam szoptatni, tehát a kezdetektől cumisüvegből eszik.

másfél évesen már pár szavas mondatokban beszélt, 2 éves korára, pedig majdnem tökéletesen.

2011. okt. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a szoptatás az arcnak és a nyelvnek olyan izomcsoportjait mozgatja meg, amelyek később fontosak a beszéd szempontjából. Ezért állítólag a szoptatott babák könnyebben és szebben formálják a szavakat, mert úgymond erősebbek az arc- és nyelvmozgató izmok. Nem tudom, hogy így van-e, de nekem mindkét babám 2 éves koráig szopizott, és gyönyörű tisztán beszéltek kezdettől fogva. A pici 9 hónapos és ő is szép tisztán ejti ki azt, hogy göööö. :)
2011. okt. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!