Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányomat zavarja a...

1 éves lányomat zavarja a kutyaugatás, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Családi házban lakunk, a lányom szobája utcafronton van! a szemben lévő kutya állandóan ugat, vagy egy macskára, vagy egy kutyára, vagy éjszaka a teliholdra, szóval szinte mindenre! Nagyon sokszor előfordul, a gyerek emiatt riad fel álmából a délutáni alvás közben, de volt, h egy éjszaka alatt vagy 3 szor felriadt emiatt! Mellettünk mindkét oldalon vannak kutyák a szomszédban, de azokkal nincs baj, csendben vannak, csak néha néha ugatnak, nem ilyen hosszan és gyakran! Ti mit tennétek a helyben? Szóljak a gazdájának? mert a szobáját nem tudjuk máshova rakni!

Előre is köszönöm!


2011. okt. 15. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha szólsz a gazdinak, attól még a kutya tovább fog ugatni. Még csak azt se tudom mondani neked, hogy majd megszokja a kislányod, mert akkor már rég megszokta volna.

Biztosan nem tudjátok átrakni máshova a kiságyát?

És ha csukva van az ablak és le van húzva a redőny, akkor is behallatszik?

2011. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Szólhatsz, de nem fognak tudni mit csinálni, úgyhogy szerintem felesleges. Majd hozzászokik.
2011. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Nekünk nincs kutyánk, de ha a gazdája rászól egy jól nevelt kutyára az nem hagyja abba az ugatást? Fogalmam sincs, mert nekünk sose volt kutyánk és nem is lesz valószínűleg, de mellettünk lévő szomszédba, ha a gazdája rászól akkor az elhallgat! Szóval fogalmam sincs mit csináljak, az ablak be van csukva, redőny sajnos nincsen, csak függöny, a szoba meg elég kicsi, ha az ágy félméterrel arrébb kerülne az sem segítene! A másik meg az, h nagyon rendes a szembe szomszéd, nem szeretnék rossz viszonyt, de ez így nagyon rossz állapot!

2011. okt. 15. 14:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk társasházban ugat a szomszédban a kutya. Hiába szól rá a gazda, attól még legközelebb rákezdni, ha olyanja van. Kertesben meg éjjel nem fog kimászkálni a gazdi, hogy lecsessze a kutyát, sajnos ezt el kell viselni. Én mondogatnám a gyereknek, hogy ez a kutya ugat, ha sétálunk, megnéznénk, aztán ennyi. Hogy tudja, hogy nincs baj, ha ugatást hall.
2011. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Redőny nagyon sok zajt elvesz, szerintem rakassatok fel egyet. Nálunk itt mennek egész nap a mentők, tűzoltók, buszok, és alig hallom.

1.voltam.

2011. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
lehet venni riasztót, ami 25m körben hat. A kutyaugatásra kapcsol be, és magas csak a kutya számára hallható hangot ad ki. Iszonyatos fájdalom a kutyáknak. Így leszokik az ugatásról, vagyis tényleg csak vész esetén fog ugatni. Hát ha nincs más megoldás...
2011. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó, milyen árban kb. egy ilyen készülék?

2011. okt. 15. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Postásoknak is van ilyen kütyüjük.

Az a baj, hogy nem csak a kutyák hallják ezt a hangot, mert például a barátnőm hallja :S


Ez a készülék sem ápolná kifejezetten a szomszédi viszonyt...

2011. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ultrahangos kutyariasztó, de állítólag csak az agresszív kutyákra hat, ha jókedvében ugat, arra nem, neten csomó dolgot találsz róla
2011. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem használnék olyan riasztót, amit az utolsó írt. Nekem is 1 éves a lányom, nálunk van kutya, viszonylag sokat ugat, az a típus, aki idegesíti a szomszédokat (de az egyiket legalábbis), mert németjuhász, őrzi a házat. Annyi, hogy éjszaka bent van. A mi hálószobánk is az utcára néz, szerencsére a lányom jó alvó, ha meghallja a kutyaugatást (bármilyen kutyától), már mondja is, hogy "la-la" (nála ez az ugatás).

Én speciel akkor rá tudok szólni a kutyára, de azt nem tudom megakadályozni, hogy következőre ne kezdjen el ugatni. Viszont ha idegenek mászkálnak az utcán, vagy kutyasétáltatás van, akkor hiába szólok rá, ugat tovább. Valószínűleg a szomszéd sem tud mit tenni nálatok, a kutya csak kutya. Talán megkérdezhetnéd, hogy nem tudják-e bent altatni éjszaka (ha éjjel is sokszor ugat). Megjegyzem, amikor a mi kutyánk ugatott éjjel (mikor még kint lakott), akkor mi mindig felkeltünk megnézni, hogy miért ugat, mert elég gáz, ha épp betörni készülnek valahova, a gazdák meg ügyet sem vetnek, hogy a kutya jelezne. Redőnyt szereltethettek fel ha nincs, vagy ablakcsere (nálunk minden behallatszik, anyunál a földszinten semmi, mert nála már modern műanyag nyílászáró van).

2011. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!