Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós oltásnak mik a következ...

15 hós oltásnak mik a következményei?

Figyelt kérdés

múlt szerdán kapta meg lányom. másnap belázasodott, 2 éjjel sírt, utána 2 nap gond nélkül zajlott, aztán most hétfőn és ma is taknyos, köhög, éjjel nem tud aludni, sír. (pedig eddig nagyon jó alvó volt).


ez még az oltás utóhatása? vagy valami más betegség?


2011. okt. 18. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál olyan mellékhatása volt, hogy oltás után egy héttel be volt dugulva az orra, kb 2 napig. Ennyi. De nem is igazán folyt neki, csak be volt dugulva. De se köhögés, se nem alvás, semmi más tünet nem volt. Szerintem a tied benyelt valami bacit, mivel köhög is, biztos fáj a ttorka.
2011. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2nap láz, aztán jól volt és most megint beteg. Hát én a helyedbe dokihozz vinném, már csak elővigyázatosságból is. Vagy legalább hívd fel az orvost.
2011. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Melyiket kaptátok 15 hósan?

ez változó lehet.

nekem a lányom 12 hosan kapta az MMR oltást, ez az egy aminek nagyobb következménye lehet. ez az oltás a 6-ik naptól okozhat lázat, kiütést, hányást, hasmenést és 3 hétig bármikor lehet. a többi oltás ugyan ez lehet de csak az oltás napjától 3 napig.

egyedül az agyhártya ellenit nem tudom az most jön majd.

2011. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja amúgy nem értem, hogy nem mondta el a doki vagy nem figyeltél?
2011. okt. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 15 hós az MMR oltás, kötelező, mi más lehetne? Olykor együtt adják a Prevenar ismétlő oltásával.

Mi is most kaptuk egy hónapja, eddig soha semmi baja nem volt, ettől lázas lett napokig - 1 hét után, két hét után egy komoly náthát kapott el (korábban sose volt náthás).


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


És nem akarlak ijeszgetni, de a lehetséges következményekről:


[link]

2011. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igen, MMR és ismétlő nem tudom mi.


eddig azért nem hívtam a dokit, mert elsorolta, hogy láz és hurutos tünetek is lehetnek és a lázcsillapításon kívül más dolgom nincs.

csak most kezdtem el aggódni, hogy ez lehet hogy már mástól van. fölhívom a dokit.


ja, és hasmenés is volt tegnap.

2011. okt. 18. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos? Mit mondott a doki?
2011. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

csak ma értem el. azt mondta, ez mind az oltástól van. sőt, még 2-3 nap múlva jöhet a magas láz.

Cebion cseppen kívül semmi nem kell.


ma éjjel már csak 1x volt fenn és kevésbé folyik az orra. remélem, kifelé jövünk belőle.

2011. okt. 19. 09:00
 9/9 A kérdező kommentje:
ja igen, pontosan azt mondta, hogy a Prevenar (ha jól emlékszem a nevére) miatt lehetett a láz másnap, a taknyosság, köhögés meg a kanyaró miatt. és már elfelejtettem melyik miatt lehet a 9.napon a magas láz.
2011. okt. 19. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!