Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismama vagyok a 13. hétben...

Kismama vagyok a 13. hétben járok van egy 1 éves kislányom. Jól tudom hogy már ilyenkor kaphatunk családi kedvezményt a még meg nem született babára is?

Figyelt kérdés
Természetesen az első babánkra már kapjuk.A párom igényelte rá 10 000.- kapunk.A másik babára ha jár rá is 10 000.- fogunk kapni?A párom fizuja bruttó 150 000-160 000 Ft!
2011. okt. 18. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
igen. megkapod. mindegy, h mennyi a férjed fizuja. a lényeg, h a magzat a 90 napot töltse be a pocakodban. és már igényelhetitek is.
2011. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A terhesség 91. napjától jár a családi kedvezmény, úgyhogy már igénybe tudjátok venni. De helyesbíteném az első válaszolót, mert egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi a fizu, mert pl. minimálbér esetében még 1 gyerekre sem tudná teljesen igénybe venni, nemhogy kettőre...

Az a lényeg igazából, hogy mennyi szokott lenni a havi szja-ja. Mert ha több mint 20.000, akkor igénybevehetitek, ha kevesebb, mondjuk "csak" 15000, akkor is megkapjátok, de nem a 20-at, hanem a 15-öt.

Beírtam bérkalkulátorba a párod jövedelmét, és elvileg pont 20.000 körül szokott lenni, úgyhogy elvben megkapjátok a másik babára is a 10.000-t.

2011. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már betöltötted a 13. hetet,utána igénybe tudjátok venni. (13X7=91 :))
2011. okt. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!