Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babáknak milyen...

8 hónapos babáknak milyen cipőt/csizmát adtok a lábára ha sétálni mentek?

Figyelt kérdés

Vettünk egy cipőt a skálában, nem valami vastag, de mivel itt a tél, úgy voltunk vele, addig jó lesz, de folyton esik le a lábáról, van h két percenként leesik róla. Olyan anyagos, de cipő formája van, a fűzőt nem lehet megkötni, az gumis, s úgy van a cipőn mint ha rendes fűző lenne, azzal a különbséggel h nem megkötös, s az elég szépen tágul.

Majd vettünk a HM-ben egy csizmát, ami szintén leesik a lábáról. Az hátul tépőzáras, s velur anyagú.

Belül jó bundás. 18/19-est vettünk, mert a 17/18-as kicsi volt a lábára, amit vettünk viszont 2-3 cm-vle nagyobb. Puha talpúban nem volt nagyobb, így elég masszív a talpa, viszont úgy voltunk vele, mivel meleg, így a kocsiban jó. Járni ülni nem tud még, se mászni.


A babátoknak milyen cipője van, hol vettétek (bolt), s kb. milyen árban? Ja, s mennyire vált be?


Náatok is mindig leesik a kicsi lábáról?

Eléggé idegesítő számomra, h percenként meg kell állnom, s vagy a zebra közepére vissza kell mennem, vagy ha nem veszem észre h elhagytuk, idegenek hozzák utánnam.


2011. okt. 18. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi tavaly a Brendonban vettünk egy szőrös kocsicipőt, de az utcán még ugye egy bundazsák is volt rajta. Ez a zsák, aranyat ér, az idén is beletettem a kocsiba, bár már rég tud járni, de ülni a kocsiban hideg van neki.


[link]


[link]

2011. okt. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Újra én vagyok, egyébként mi is vettünk neki egy kis kocsicsizmát is tavaly, állandóan nálunk is lecsúszott az. De ez a kis szőrös fent maradt a lábán. :)
2011. okt. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
amkikor annyi idős volt a C&A-ba vetten belül szőrös, kívül velúr csizmát
2011. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan kis szőrös kocsicipője volt fiamnak mint amit az első linkelt! Én nagyon szerettem, soha nem esett le a lábáról, és jó melegen tartotta.


Viszont ezzel a bundazsák dologgal bajba vagyok. Tavaly télen még a nagy babakocsit használtuk, amihez volt lábzsák, azt elégnek is tartottam overállal együtt.

Most viszont már 20 hónapos múlt (februárban lesz 2 éves) megy ezerrel a gyerkőc, és csak sport kocsit használunk. Szerintetek kéne bele neki olyasmi bundazsák, mint az első linkelt?

Bocsi az offért, de most elbizonytalanodtam egy kicsit.

2011. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk most kettő van. Az egyik egy puha talpú, kötött, belül szőrös kiscsizma. Az eddig jó volt, de most nem fordul már bele a lába. :(

A másik egy tornacipő jellegű cipő. De nem csak "fűzős", hanem van rajta keresztben egy tépőzár is. Ezt még sosem hagytuk el, mindig rajta marad.

2011. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk még most is a kocsiban alszik mindennap, dönthető sportrészesünk van (pierre cardin 682). Én már beletettem ezt a zsákot, mert hideg volt a cipőben harisnya + zoknival, pléddel a lába, féltem megfázik és még mínusz sincs. Ezt azért is szeretem, mert nem kell alatta a plédet igazgatni. Az idén meg úgy tűnik, hogy fázós lett a kisfiam, szóval ő is szereti.
2011. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A bundazsákkal kapcsolatban kérdeznék, amit belinkeltél:

Ez minden babakocsihoz jó? Úgy értem, hogy mi télen többnyire a nagyobbat használjuk, Mama love márkájút (Giraffe clubos), s van egy másik, amit ritkábban, most még főként utazáskor vesszük hasznát, piere cardin PS650 ha jól emlékszem a típusra:)

S ti ott rendeltétek, amit belinkeltél üzletet, ott mennyi a szállítási költség? nem tudod-e véletlenül? Mi Budapestiek vagyunk.

Itt is vna a Brendonban, ami univerzális, de az 9990 ft, ami nekünk nagy összeg. Egy fizuból élünk, s most szeretnénk albiba költözni.


S cipőnél ti most milyet használtok, hogy már tud járni a fiad?

Esetleg nem tudnál olyat linkelni, amit később, ha már járni tud is, tudná hordani? Vagy az addigra kinőné? Nem tudom, milyen gyorsan nő a kisbabák lába :)

Viszont a fiam, hosszra 3 hetente nő 1-1,5 cm-t :)


S nme cipővel kapcsolatban, ha most 73 cm, s vennék neki 80-as overállt, az elég vagy inkább nagyobbat vegyek? Mennyre húzza ki a telet vele?

2011. okt. 19. 23:45
 8/11 anonim ***** válasza:

A babánknak Freycoo cipője van, weboldalt sajnos nem enged linkelni a szűrő, de ezt írják róla: "Valódi bőr puhatalpú cipő. Talpán két kopáscsökkentő és csúszásgátló gumibetéttel. A könnyebb fel- és levételt tépőzár segíti. Viselését kül- és beltérre egyaránt ajánljuk." (Cinege Cipő)


Igaz, hogy ahogy hűl le a levegő, csizmán gondolkodok én is. A jelenlegit jó vastag zoknival adom rá, még nem hagytuk el, a tépőzárat szorosra állítottam.


A lakásban is ebben mászik, most próbál bútorba kapaszkodva lépegetni, úgy látom, nem zavarja, hogy a lábán van, talán mert puha talpú.

2011. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezek szerintem univerzális méretűek. Vannak lyukak benne a pántoknak, 5 helyen és felül lenne megkötője, ami nekünk igazán nem jó helyen van, de a gyári lábzsákban is hideg volt a lába, még pléddel is! Én a bundazsákot egy bababoltban vettem, elég drága volt, 7900. Kaptunk rá pénzt a mamáéktól, én is sokalltam egyébként, de kihasználtuk és ahogy írtam, az idén is használjuk. Nem tudom vaterán esetleg volna-e, ha szoktál onnan vásárolni. Nekem 2010. január 31-én született a kisfiam, már decemberben tudott járni, de amíg sár volt, nem vettünk neki utcai cipőt, szóval csak tavasszal. Ebben a szőrösben pl. a Corában letettem, mivel úgy sem sokat ment még akkor egyedül, ennyitől még koszos sem lett a talpa. Meg volt kocsicipője, kis Adidas (használtan kaptuk) azt adtam rá legtöbbször ősszel, amíg jó idő volt. Tavasszal 21-es volt a lába, szandi már 22-es, most őszre 23-as cipőt vettünk neki. Kiszámíthatatlan, hogy mennyit nő a lábuk és kényelmesebb egy ilyen kocsicipő és nálunk 2 zoknival is hideg a lába az őszi cipőben, ha elalszik a kocsiban, mármint zsák nélkül.
2011. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az overál kicsit necces volt már a tél végére. Én is egy számmal nagyobbat vettem, akkor szinte elveszett benne, de a tél végére már épp csak jó volt. A kezére és lábára varrtunk patentot, mert már majdnem rövid volt neki. Szóval egy számnál nagyobbat nem érdemes venni, mert az túl nagy lenne.
2011. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!