Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap ugyanakkor csillapí...

Minden nap ugyanakkor csillapíthatatlan sírás, tapasztalt valaki ilyet? Mikor múlt el? Van rá megoldás?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5hónapos,de kb 1hónapja kora este-késő délután sír,valamikor ordít és egyszerűen lehetetlen megnyugtatni..Elalszik,de csak 10-15perekre,vagy ha hosszabb időre és le akarom tenni,felébred és újra kezdi...Ringatás.,hordozás,zene,ének...mindennel próbálkoztunk,de semmi nem segített...El vagyok keseredve!!Talán valami baja van???Hogy segíthetnék neki??

Tapasztalt alaki ilyet???


2011. okt. 19. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyértelműen azt mondanám, hogy ez bizony hasfájás. A kora ott van, hogy még simán lehet, és hogy ugyanabban az időben jelentkezik, az is arra utal. Nem tekereg, húzogatja a lábait? Próbáltad hasra rakni ilyenkor és masszírozni gyengéden a hátát? Vagy cseresznyemagpárna melegítőnek, infacol, espumisan, grip water és társaik... mi ezeket mind végig próbáltuk, de véglegesen az idő oldotta meg a problémát, 3 hónapos kora előtt egy kicsivel mintha elvágták volna. Ha ez a gond, akkor kitartás, majd elmúlik, nekünk igazán csak a hasonfekvésben tudott megnyugodni kicsit.
2011. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

igen, hasfájás! A hasfájás elég gyakran csak estefelé jelentkezik.

Próbáld meg az édesköményteát, vagy ínfacolt, tornáztasd a lábait, tedd hasra hátha jobb neki.

Kitartást!

2011. okt. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Minden nap kb 6tól 8-fél 9ig...óramű pontossággal..Mindent kipróbáltunk,és igen nagyon hasfájós volt a kislányom,de egy ideje jobb-talán a táp miatt,mert próbálgattunk sok félét,de egyik sem akart beválni.-1-2 hete nincsenek annyira durva görcsei,ezért nem is adtam neki semmit,de azt hiszem visszatérek akkor az infaolra,hátha segít valamit.-nekünk ez hatott talán valamit...
2011. okt. 19. 10:54
 4/15 anonim ***** válasza:
akkor a ti esetetekben próbáld úgy hogy csak estefelé adod neki az infacolt, evés előtt mert ha túl sokat kap attól is fájhat a pocakja.
2011. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


Először is nyugodj meg, másképpen úgysem tudsz segíteni a gyermekeden.

Valóban hasfájós a gyermeked, melyekre az Infacol, Espumisan cseppek vagy a Gripe Water (angol víz más néven) hatásos lehet.

Mivel minden terhesség ebből adódóan, minden csecsemő más és más, így nem mindenkinél válnak ezek be.

Ha esetleg nem múlna az állapot, akkor érdemes elmenni a gyerekorvoshoz, aki felír neked görcsoldásra egy receptet. Általában ez az utolsó 'fázis' és nincs rá szükség.


Én próbáltam az infacolt, de se jobb, se rosszabb nem lett tőle. Vettem Gripe Watert (1 hónapos kor után adható! Dm: 1799 HUF) és semmi baja nem lett a lányomnak. Olyanokat büfögött, hogy még egy felnőtt embert is lekörözött benne :)))

Valamint nálunk du. 6-tól este fél9-ig tartott ez a műsor minden áldott nap 4. héttől kb. 9. hétig ! Ezért bevezettem a babakocsis sétát erre az időszakra. Igaz az első két nap még tartott a sírás, de kb. 10 percig a babakocsiba, utána aludt tovább hason.

2011. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nálunk is pont ebben az időben van ez a sírás!6tól fél 9ig.Próbáltuk mi is a gripe watert,de sokkal többet ártott mint használt,espumisan semleges,infacol talán bevált,édeskömény teától nagyon fájt a hasa..melegítettünk textil pelust a hasára,ringatom,sétálok vele,babakocsiztatom...de hiába minden!!!Remélem az idő segít és tényleg hamarosan elmúlik,mert ez egy borzalom!!!
2011. okt. 19. 12:04
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál is 6körül kezdődik a hiszti. Tápszert váltottunk többször is, neki a gripe water segített. Azelőtt mindig sírt, mostmár csak ezt a 4 órát...Ha bekapcsolom a porszívót elhallgat, van hogy el is alszik. próbáld ki!
2011. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy 18.15-19.20 között ill.megszakításokkal 20óráig,de nem fáj a hasa;ő is 2.5hónapos.Ha el is alszik ilyenkor az kb5-10p utána ordít tovább,eltelik ez az idő és bealszik,nem tudom miért csinálja,de születése óta ez megy,remélem kinövi mielőbb.
2011. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok 100%-ig biztos benne,hogy a hasa miatt sír így.Sőt!!megkérdeztem a védőnőt,aki azt mondta,hogy így vezeti le a feszültségét.Dokink szerint emészt,mája túlterhelt ezért sír...alaki azt mondja a hasa fáj...Na,akkor kinek van igaza??!!Igazából,szerintem nem lehet tudni a pontos okát...mint ahogy ellenszere sem nagyon van!!
2011. okt. 19. 15:35
 10/15 anonim ***** válasza:

Pontosan így volt nálunk is!

Ha semmi nem használ, az idő segít majd.

Nekünk 4 hósan múlt el, semmi nem segített. Illetve homeós szer (chamomilla) segített, minden mástól rosszabbul lett. (Akkor sem tudott aludni, mior azt adtam, de legalább nem sírt, és pukizott tőle néhány nagyot)

2011. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!