Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kislányom este...

14 hónapos kislányom este nagyon későn alszik csak el, de reggel sokáig alszik. Ha reggel korábban felkeltem, át tud állni erre egy idő után?

Figyelt kérdés
Azt sem mondhatom, hogy du. sokat alszik, mert csak 2-3 óráig alszik (éjjel 12-13 órát). Azért vagyok bizonytalan, mert eddig ha keltettem és nem akkor kelt, amikor neki tetszett, egész nap kibírhatatlanul hisztis volt + du. többet aludt és este meg már megint 10, fél 11 fele aludt csak el. Vagy most már várjak az óraátállításig?
2011. okt. 24. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem várj az óraátállításig, azon kívül a délutáni 2-3 óra azért nem olyan kevés ám. Legalább is az én 1 évesem is ennyit alszik és én soknak érzem :)

Reggel meddig alszik egyébként?

Ha nagyon nehezen viseli akkor nem biztos, hogy jó ötlet korábban felkelteni, mert el van cseszve az egész napja és így a tiéd is. Amit még megpróbálhatnál az a durván lefárasztás délután vagy pedig próbáld meg délután korábban kelteni.

Nem tudom mikor alszik el du és kel fel, de pl az én 4 évesem, ha alszik délután akkor 3-nál tovább nem hagyom aludni, így akkor ő elalszik 9 felé.

2011. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 19 hónapos,de nálunk is ugyanígy van.Délután 2 órát alszik,este meg elég későn alszik el.De ő még 1-szer felkel hajnalban is.Szerintem nem sok a délutáni 2-3 óra alvás,egy 1 éves babának meg főleg nem.
2011. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem úgy gondoltam, hogy indokolatlanul sok csak épp nem kevés :) Sok olyan ismerősöm van akinél 1-1/30 órát alszik a baba :) Én örülök, hogy ennyit alszik a kislányom, de neki kell is ennyi, mert 7/30-ra kifárad így is.

Viszont a kérdezőt zavarja gondolom, hogy későn alszik a kislánya (az első lányom egyébként nekem is olyan 9 felé került csak ágyba, de akkor ez nem érdekelt. Most viszont a kettő lány együtt megy aludni 8 felé) ezért mondtam, hogy esetleg próbálja meg.

Ha egyébként nem zavarja csak a külvilág akadékoskodik akkor azokkal nem kell ám törődni :D

2011. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
du. 1 órát alszik csak, kettőtől háromig. ma felet aludt.
2011. okt. 24. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja..na akkor az tényleg nem sok. Félreolvastam, bocsi. Mi van akkor, ha olyan 8 felé leteszed aludni? Nem próbáltad még? lehet, hogy átlendül és azért nem alszik.

Megpróbálod letenni és először lehet, hogy 40 perc lesz mire elalszik, de talán megszokja. Egy próbát megér.

2011. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából 8-kor fürdés, aztán 1,5-2 óra szenvedés. Amint látja, hogy alvás jön ordít. Ha csak mellé fekszek, pedig játszik. A saját ágyában is játszik, amíg el nem kezd egyedül unatkozni. :( Ez van. Még csak kb. egy hete megy így, úgyhogy lehet veszek egy esőkabátot és nem babakocsival levegőzünk, hátha...
2011. okt. 24. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Alakíts ki egy rendszert. Az elején pokoli nehéz lesz (tudom, én is megszenvedtem a kisfiammal), de működni fog, csak ne térj le az útról.

Pontosan este hétkor viszem a csemetét fürdeni, nyolcig mesét olvasok neki, és nyolckor kötelezően villanyoltás, alvás van.

Másnap reggel hétkor keltem a gyerkőcöt, délután pedig háromtól négyig engedem aludni.

Egy idő után hozzászokik a rendszerhez a gyerek, és már magától is vonul fürdeni, aludni. Nálunk egy bő 2 hónap volt, mire megszokta, és nem hisztizett. (Nem tűröm a hisztit, te se tedd)

2013. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Ki nem szarja le?!!
2015. aug. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!