Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül a vércsoport...

Mennyibe kerül a vércsoport meghatározás 2011-ben született gyermeknek? (születéskor nem csinálják meg automatikusan)

Figyelt kérdés

Kisfiamat hamarosan műtik és a gyermekorvos mondta, hogy kérdezzem meg a sebészeten, miért nem kérnek a műtét előtt vércsoport meghatározást.

A sebészeten azt a választ kaptam, hogy csak akkor csinálnak előre vércsop. megh., ha biztosan lehet tudni, hogy kell vért adni a betegnek, mert ez egy elég drága vizsgálat.

Ha valaki kért mostanában ilyen vizsgálatot "maszekban", akkor kérem írja meg, mennyi volt az a nagyon drága!


2011. okt. 24. 13:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

szia

a választ ugyan nem tudom, de az én kislányomnak születéskor meghatározták a vércsoportját, és azt a kiskönyvbe is beírták.

A kórházi zárójelentésben is benne van.

A tiedben biztosan nincs benne? Ha teheted nézd át még egyszer.

2011. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%

He???????


Tudod mi egy vércsoport meghatározási vizsgálat? egyetlen egy csepp vért teszenk egy aplikátorra amire vagy csepektetnek vagy gépbe rakják és már meg is van. minden véradáson ezzel kezdik.

ha van közelben véradás, tuti szivesen megnézik egyböl.


na de az nem lesz hivatalos. szerintem mütét elött tuti kell hogy csináljanak neki egyböl. szerintem egy mütéte el sem kezdhetnek annélkül hogy ne legyenek biztosak hogy van megfelelö mennyiségü várük az x csoportból.


kislányomnak a születéskor csináltak, rá is írták a papírra.


szerintem ahol vérradás van ott ingyen megcsinálják.

2011. okt. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%

Az egészségügyi kiskönyben nincsen meghatározva a vércsoport? Szülésnél a köldökzsinórból állapítják meg.

Én negatívos vércsoportú vagyok így mindenféleképpen meg kellett tudni a baba vércsoportját.

2011. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Nem vizsgálják meg a babák vércsoportját, csak ha az anya negatív csoportos. Nálunk ezért mindkét fiamnál volt vizsgálat. Szerintem kérj a gyerekorvostól egy vércsoport vizsgálat beutalót, és akkor ingyenes. Vagy ez így nem működik?
2011. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Kérj a háziorvostól vércsoport meghatározásra papírt. amikor az én fiamat műtötték, mivel messzi városba kellett menni a háziorvos csinálta az előkészületet. Oda már csak a papírokkal mentünk.

Símán kérhetné a házidoki.

2011. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Na erre én is kiváncsi lennék. Jó 3 éve szültem és itt sem nézik meg a vércsoportot, sehol nincs feltűtetve.
2011. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
33%
Érdekes a babák vércsoport meghatározása. Én variáns vagyok, gyakorlatilag minden vérvételnél más vagyok, hol negatív, hol pozitív. Szülésnél pozitívnak állapítottak meg, és amikor az első vizitkor jött hozzám az orvos, megkérdeztem , hogy milyen a baba vércsoportja. Gond nélkül megmondták (pedig pozitívnak. hittek).
2011. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Kiskönyvre nem írják be, viszont szüléskor a zárójelentésen ott van. Legalábbis nálunk, keresd elő, hátha nálatok is.
2011. okt. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos is csodálkozott, hogy miért nem kérnek ilyen vizsgálatot, de a sebészeten kioktattak elég durván, hogy "anyuka, ez egy nagyon drága vizsgálat". Születéskor újabban nem határozzák meg. Ill csak nagyműtét előtt. És nekünk "csak" egy lágyéksérv műtétünk lesz.
2011. okt. 24. 14:17
 10/35 anonim ***** válasza:
A fiamnak is volt lágyéksérv műtétje és nem határozták meg előtte a vércsoportját, illetve a születésekor sem, nincs rajta a zárójelentésen, én is kerestem, de nincs.
2011. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!