Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért nem ehetek a gyerek...

Mért nem ehetek a gyerek elött? én sajna nem, mert ö mindig enni akar, ha eszek, addig ordit, amig adok neki. másnál is van igy? Mit csináljak, már kikészit.

Figyelt kérdés
mindig megetetem utánna szokok enni,de nemhagy,mert neki kell az én kajám is.de hát annyit nem ehet,én probáltam vele eggyütt enni,de hát öt etetnem kell.meg az apja,máskor eszik,mivel ö dolgozik,nem ugy jön ki a kaja,ahogy neki.de igy akkor mindig csak enne,neki sosem elég.fél óránként kéredzkedik az etetöszékbe.ez igy jo?félek,hogy nagyon elhizik,vagy egyéb betegségei lesznek,ha állandoan eszik.21 honapos kisfiú
2011. okt. 24. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Ja, ez van. Nálunk volt olyan, hogy megetettem, kivettem az etetőszékből, bement szépen játszani a nappaliba. Leültem én is enni. Kijött pár perc múlva, látta, hogy eszem, benyúlt a fiókba, kivett egy villát, és jött enni a tányéromból. Ezen jót mulattunk.

Egyébként egyre inkább próbálom azt, hogy együtt együnk. Amit kézzel, vagy villával lehet enni, azt már eszi egyedül, a kanál még gond. Amíg elszöszmötöl, és is gyorsan megeszem az ebédet, csak néha kell neki segíteni.

Mellesleg ő is szinte egész nap eszik, szerintem kicsi még a gyomruk, nem fér egyszerre sok, majd kinövik. A lányom is ilyen volt, mégsem lett kövér.

20 hónapos kisfiú anyukája.

2011. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem világos, miért nem tudtok egyszerre enni? Egy falat az ő szájába, egy a sajátodba. Mi így csináljuk a kezdetektől, nem is lehetne máshogy, hiszen az enyém is el szeretne enni előlem mindent. :) 18 hónapos.

Meg aztán már elég nagy, nem próbálkozik egyedül enni? Nem tökéletesen persze, de valahogy csak elmaszatolna vele, addig Te is be tudsz kapni pár falatot.

2011. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Hát, ha már 21 hónapos a kisfiad, akkor én csak azt tanácsolnám, hogy egyszerre egyetek. Te a tiedet, ő a sajátját. Egy ilyen nagyfiú már ügyesen kell, hogy egyen egyedül. Csak mondjuk a levesnél és egy-egy falatnál kellene neki besegíteni.
2011. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

"Szokok enni"? Szegény gyerek...

Egyetek talán együtt. De gondolom, ha megkívánja a kaját, akkor éhes lehet. Te meg nem adsz neki? Milyen anya vagy te?

2011. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Az én fiam 14 hós,és ugyan ilyen,ezért már meg sem próbálom külön etetni,együtt ülünk asztalhoz,látja,hogy ugyan azt eszi,mint mi,így nincs gond.Ha pedig olyasmit ennék,innék,amit neki nem lehet,akkor azt alvásidőben teszem.
2011. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, az nem igaz, hogy azért kéri, mert éhes. Azért kéri, mert kiváncsi, hogy milyen az. Lehet, hogy 1 falat után nem is kell neki. A fiam még a fazékba is bele akar mindig nézni, ha főzök, hogy mi lesz ebédre.

1. válaszoló

2011. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszike csajok akkor nem egyedül vagyok ezzel.az a baj,hogy hiába adom a kanalat neki,hogy probálkozzon,nem nagyon érdekli,ö csak a száját nyissa,meg fogja közbe az egyik kezemet,amelyik szabad éppen,nagyon anyás.
2011. okt. 24. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!