Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kis babám 2 éves és még nem...

Lantos Éva kérdése:

A kis babám 2 éves és még nem beszél! Gagyogni gagyog de az sem az igazi. Hogyan tudnám fejleszteni azon kívül hogy (olvasok neki vetem fejlesztő játékokat sokat foglalkozok vele tanítom) és mégse akar semmit mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Konkrét tanácsokat kérek.
2011. okt. 25. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat énekelek kislányomnak, sokszor itthon is gyerekdalok szólnak cd-ről.Nem tudom, hogy ettől van e, de 21 hónaposan 4-5 szavas mondatokban beszél, énekel, és mondja a mondókákat. Anyu is sokat énekelt neki, és sokszor visszakérdezett, hogy: "hogy mondod?" ÉS egyszer csak mondta. És azóta is mondja. Nálunk ez vált be.
2011. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A Fiam 2 és fél éves. Most kezdett el szavakat mondani. Ő a nagymozgásokban van/volt elmaradva. Ezeket fejlesztjük (ugrálás, egyensúlygyakorlatok stb.).
2011. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem akarok kötekedni,de ugy bántja a szemem,egy két éves már nem kisbaba szerintem. Bocsi:-) Az enyém is később kezdett beszélni,most 29 hónapos és most tartunk ott hogy kezd mondatokat mondani,és hogy le sem lehet lőni.Két éves korában én is nagyon meg voltam ilyedve,pedig sokat beszéltem hozzá,énekelni nem nagyon mert olyan 1,5 éves kora után már mindig elhalgattatott(van izlése a gyereknek):-)) Tudom hogy nem a legjobb dolog,de a tévéből a Diego meg a Dora után rengeteg dolgot ismétel!Kb. 2 hete nézzuk reggelente,de nagyon sok mindent mond közben is!
2011. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem akart beszélni.Néhány alapszót mondott csak.(májusban töltötte a 2 évet)A védőnő azt mondta egyszer csak beszélni fog és le sem lehet lőni.Mostanra megindult a szóbeli kifejezése.Sokan azt mondják nem kell megérteni a testbeszédet,pedig szerintem pont,hogy meg kell érteni ügyelve arra,hogy mi szóban elmondjuk neki.például kér inni de csak mutat rá akkor én szóban kérdezem kérsz inni?Persze rögtön bólogat,hogy igen és én mondom neki Kérek szépen inni.Nekem ez vált be..Remélem segít.Amúgy meg nem egyformák a gyerekek.Van aki később érik...A lányom ilyenkor már mindent beszélt.
2011. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ugyaez van nálunk is,ilyen kérdést már én is irtam ki,azt irták,hogy nyugi max.3 éves kor,de én is olyan kilátástalannak látom.igaz nekem mégcsak 22 honapos,de semmi,ö is csak gagyok,ugy mint egy kisbaba,meg mutogat.én is nagyon aggodok,pedig beszélek,mondokázok stb,de semmi,szerintem a beszédet nem tudjuk fejleszteni,lehet genetika,vagy a gyerek akarata,nem tudom.csak azt tudom,hogy nem látom,hogy baj lenne hála istennek,mert mindent megért,megcsinálja amit mondok,dehát akkor is,engem is nagyon aggaszt a dolog.
2011. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Konkrét tanács a sok olvasás, beszélgetés mellé: Menjetek el játszóházba, lehetőleg olyanba, ahol van gumiasztal, vagy ugrálóvár, amin ugrálni lehet! Valahol egy babaműsorban hallottam, hogy az ugrálás nagyon fejleszti a beszédkészséget. (Ne kérdezzétek, hogyan, én sem tudom. :))


A fiam is két éves volt, és csak szavakban beszélt, amikor elkezdtünk a tanács hatására "játszózni". Szó szerint robbanásszerű volt a fejlődés. Néhány alkalom után már mondatokban beszélt, és fél év alatt megtanult rendesen beszélni.

2011. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves ma 12:48-as válaszoló! Ne haragudj, de az én szemet is bántja: az ijedve J és nem LY.:)


A témához kapcsolódva én azt tudom mondani, hogy nekem volt egy ismerősöm, akinek 3 éves koráig egy szót sem szólt a kisfia, aztán egyik napról a másikra folyamatosan beszélni kezdett, teljes mondatokban. Lehet csak lusta volt addig, vagy egyszerűen magában megtanulta és mikor úgy gondolta, hogy most már ő is tudja, nekilátott.:) Persze nem tudom, hogy miért lehet ez így, de sokszor írják, hogy minden gyerek más és másképpen fejlődik, úgyhogy lehet benne valami.

2011. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A nagy okoskodás közepette elírtam, szóval a szememet bántja.:)
2011. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak h bántsa a szemed kedves egyik válaszoló, az én 21 hós babám sem beszél még. Csak néhány szót mond, de az nagyon minimális. Nem kell aggódni, ha már egy két szót mond aminek van jelentése akkor nincs gond. Nem egyformák a babák, egyik hamarabb beszél, a másik hamarabb jár. Majd mindent az idejében. Sok mondókázás, beszéd segíthet, bár én is egész nap beszélek a lányomhoz mégsem hajlandó sok mindent mondani. Egyszer csak majd elered a nyelvük .
2011. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

na akkor én is kötekednék :D ne haragudj egyik kötekedő, de az ijed tényleg pontos J, és a 2 éves tényleg nem kisbaba :) esetleg babám de hát csak kisgyerek már a 2 éves :)


én fiam se beszélt még, 30 szó volt a szókincse kb. és 50nek kéne lennie. mi vittük hallásvizsgálatra, tornára.

2011. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!