Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányom nózija...

7 hónapos kislányom nózija tortyog. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fújom neki Sterimarral,és utána le is szívom neki,de csak átlátszós-fehéres váladék jön ki.

Olyan,mintha nagyon mélyen,valahol a garat környékén lenne neki,de szinte minden légvételnél hallható,és érezhető!Szegény szopizni is alig tud :(

Egyéb baja szerencsére nincsen.A védőnő szerint ezzel nem kell orvoshoz menni,mert nem tudnak vele mit kezdeni úgysem.Akkor hogyan segíthetnék én neki?


2011. okt. 26. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg nasivint is fújni az orrába, főleg, ha nem kap rendesen levegőt. Van nasivin babáknak 0-1 éves korig. Napi 3X1-1 csepp. Viszont, ha nem múlik a dolog 3-4 napon belül akkor szerintem menj el dokihoz vagy legalább hívd fel. rögtön valóban nem érdemes odamenni, főleg ilyen vírusos-hányós időszakban.
2011. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem is tudtam,hogy van babás Nasivin!

Az is recept nélküli?

2011. okt. 26. 10:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Nasivin sanft a neve, elég jó.



Hány fok van nálatok otthon?


20 fok körül elég, ugyanis a magas hőmérsékleten könnyen kiszárad a nyálkahártya, ami így váladékot termel, és ezek a tünetek jelentkeznek, amiket írtál, pedig nem beteg a baba. 21 foknál több szerintem nem nagyon kell emiatt a lakásba, és hát fel kell öltözni... Egy ismerősöm így járt, és amikortól ezt csinálták, nem volt ilyen gond.

2011. okt. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
+ adj neki Cebion cseppet! Sokat segít náthás időszakban.
2011. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen baja van a fiamnak, csak ő már 11 hónapos. Mi is Nasivin-t vettünk ami jó babáknal, illetve párásítok Eukaliptusz illó olajjal. Úgy néz ki használ :)
2011. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Luuf balzsammal kend be a hátát alvás előtt 2 nap alatt rendbe hozza. Patikában lehet kapni, mentholos zsíros krém.
2011. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14:49-es vagyok..igaza van az utolsónak, azzal is kenem a fiam hátát :)
2011. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot!!!

Végül tegnap délután orvos lett a vége,mert 2 és fél órán keresztül üvöltött szegény kicsim,pedig folyamatosan sétáltam vele,ringattam stb de nem használt!Enni sem akart,úgyhogy rosszat sejtettem...sajnos kiderült,hogy a torkicája is be van neki gyulladva,plusz a szemér is ráment valahogy a nátha!

De amiket írtatok ki fogom próbálni!

Tényleg köszönöm mindenkinek!!!

2011. okt. 27. 09:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Akinek ilyen baja van, tényleg érdemes kipróbálni az alacsonyabb hőmérsékletet a szobában, hálózsák, takaró, és semmi gond nem lesz. :)


Cebionnal óvatosan, savanyú, könnyen légzősokkot okozhat, ha megfázás van, ahány kg, annyi csepp 3x. Hígítva valamivel add, biztonságosabb.

2011. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van olyan, aki hígítatlanul adja a gyerekének a Cebiont??

Eszembe sem jutna!

De az adagolást tuti nem jól írtad! "Ahány kg, annyi csepp 3x"? Az kicsit sok lenne. :)

Gyermekeknek napi 10 cseppnél nem kell több! A dobozán is rajta van.

2011. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!