Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akadtok ki ezen?

Nem akadtok ki ezen?

Figyelt kérdés
Látják, hogy be van öltözve a baba, felsír, hogy melege van, de nem engednek előre a gyógyszertárban. Nekem van egy receptem, a másiknak meg 10 és üvölt a baba, de akkor sem esik le neki, hogy mi van. Ilyen bunkó embereket.
2011. okt. 27. 10:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
36%
nem te meg a kölyköd vagytok a világ közepe!
2011. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
74%
Én akkor tudok igazán kiborulni, amikor a buszmegállóban állunk a kicsimmel és egy tahó fokhagymás paraszt előveszi a cigarettát és közvetlenül rágyújt és ráfújja a kicsimre!! Igen vannak figyelmetlen emberek!
2011. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlenül bunkók, lehet, hogy csak fáradtak, betegek, már a dokinál is órákat vártak, és ettől egyszerűen figyelmetlenek, fásultak.

De erre való az ember szája, szólni kell, hogy "Elnézést, előremehetek a babával?"

Nekem még soha nem mondtak nemet. Ha meg valaki mégsem engedne előre, azt az alkalmat meg kibírnám valahogy.

2 éves és 4 hós baba snyukája

2011. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Most azért fáztunk meg, mert bementem a gyógyszertárba 30 percet vártam, jól leizzadt, utánna kimentünk a levegőre.
2011. okt. 27. 10:48
 5/40 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhez úgy kell hozzáállni, hogy a dolgok így működnek. Azért mert valakinek gyereke van, még nem "nyert" soronkívüliséget vagy különös bánásmódot. Ez néha piszok rosszul tud esni, de ez van. Rétegesen kell öltöztetni a kicsit, hogy le lehessen venni róla pár ruhadarabot, ha hosszú a sor vagy nagyobb boltba megy az ember lánya a babójával!
2011. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén! Soha nem vártam el,hogy előre engedjenek. Ilyenért, meg,hogy melege van, pláne. Bármiért ennyi erővel felsírhat. Honnan tudjam (volt már rá példa),hogy az előttem lévőnek nem kell mondjuk az oviba sietni a gyerekért, vagy nem ül kint a gyerek a kocsiban betegen stb.
2011. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
Ezt én sem mondanám kiakasztó helyzetnek, vedd le róla a ruhát és emeld ki a kocsiból és fogjad a kezedben! Nem??
2011. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
27%

"Azért mert valakinek gyereke van, még nem "nyert" soronkívüliséget vagy különös bánásmódot."

Azért a kórházakban nem véletlenül van kiírva, hogy kismamák, kisgyerekek soron kívül. Sokszor nem is a bemelegedés a legnagyobb baj, hanem ugye a patikába jobbára betegen megy az ember, és a babának nem túl jó zárt térben beteg emberekkel hosszan időzni. Én ezért szoktam előrekéreckedni, nem azért mert mi lennénk a világ közepe.

Amúgy normális helyen maga a patikus szól, hogy menjünk előre a kicsikkel.

2011. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Még direkt mondom is, hogy meleged van, megyünk mindjárt, de erre sem reagálnak. Lehet, hogy én várok el túl sokat, de én mindig előre engedtem a babás anyukákat. Na meg mikor előttem becsukják az olyan ajtót amit még kitámasztani sem lehet, még attól vagyok ki. Na engem ez a dohányzás is kiakaszt. De a múltkor kellemesen meglepődtem, hogy fiatal srácok voltak egy kocsiban, egy viszont kint állt, a kocsiban hangosan szólt a zene. Majd odaszólt a többinek, hogy vegyétek lejjebb, mert anyuka jön a babájával és fel ne ébredjen. Ez jól esett viszont.
2011. okt. 27. 10:55
 10/40 anonim ***** válasza:
49%

Egy idő után sajnos természetes,hogy nem akad ki ezen egy anyuka!

3 gyermekem van,a gyógyszer tárral nincs gond,ott a gyógyszerészek szoktak szólni,hogy engedjék előre a sírós babák anyukáit-mert zavarja őket a munkában!

Sok "segítőkész" eset van a tarsolyomban!

Az egyik akkor volt,amikor az első gyermekem már akkora volt,hogy stabilan ült-pontosan nem emlékszem,a lényeg: egy boltban voltunk,2 nagy szatyorral indultunk ki,a gyermek a kezemben,mikor leejtette a csőrös poharát. Gondolod,megmozdult akár ki is? Láttam,hogy egy olyan 45-50-es asszony látja,még utána is néz a pohárnak,de eszében nem volt lehajolni érte.

Egy másik eset a második lányunkkal. Párom egyik rokona ment fel a postára,ő a lépcsőn,mi ahol a babakocsit fel lehet tolni. Előtte beszéltünk pár szót. Na,hát konkrétan becsukta előttünk az ajtót.

Egy harmadik nagy kedvencem: a háziorvosnál vársz láthatóan pocakosan és a még éppen nem 2 éves gyermekeddel. Türelmesen kivárod,míg a doki 1 óra késéssel beér, nem tolakodsz,mert előtted vannak,noha csak egy kis magnéziumot íratnál ki. Erre bevágódik egy vénasszony,hogy neki csak gyógyszer kell. Kedvesen szólsz neki,hogy nyugodtan leülhet,mert előtte még vannak,és Te is csak gyógyszert íratnál,mire szokás szerint beront a rendelőbe.

Meg amikor pocakosan Neked mennek? és még elnézést sem kérnek?

Vagy amikor a gyermekeddel-aki még egy hónapos sincs- vagy a boltban,és sokan "sietnek" ordít a gyerek,és kedvesen megjegyzik,hogy "nézd,milyen türelmetlen! Biztos éhes,nem?"


Na,ezekhez már hozzá szoktam. "tahó falván" élek.

Viszont azt nem tudom még mindig lenyelni,amikor a járdán nem tudok elmenni a babakocsival,mert a bicikli tárolókat nem ismerik sokan,vagy a kocsival a járdát takarják,vagy beszélgetnek a járda közepén,és még nekik áll feljebb,mert szólni mertél! Na,ezt még nem emésztettem meg egyszer sem!


Üdv: 4,2 éves,és 6 hetes lányok anyukája.

2011. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!