Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fontos a vigantol olaj...

Miért fontos a vigantol olaj adása 1 éves korig?

Figyelt kérdés
3 hetes lesz a babám és kiváltottunk minden receptet amit felírt a gyerek orvos. Olyan sok felesleges dolgot írtak ki hogy szerintem felesleges. Ezek nélkül is felnő a gyerek szerintem. Lehet hülyeség amit írok de én így gondolom. Például ez a vigantol olaj mire jó? a védőnő itt magyarázta hogy 1 éves koráig kell hogy kapja. 1 csepptől naponta mivel lesz jobb? normális válaszokat írjatok légyszíves
2011. okt. 27. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
D vitamin. Kell a csontoknak, főleg most, amikor a napra se tudod ki vinni. Egyébként elég sok rosszat hallani róla, lehet mással is helyettesíteni.
2011. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy felnő a gyerek, de nem viccből lettek kitalálva ezek a dolgok. Csúnya kifejezés, de a természet szelektál, viszont a mai orvostudomány megtudja ritkítani ezt a szelektálást.

A vigantol csepp D-vitamint tartalmaz ami a csontfejlődés elengedhetetlen feltétele. Igen, nélküle is fel lehet nőni, de ha deformáltak a gyerek csontjai, vagy minden hasraesésnél széttöri magát, ne adj isten 6 évesen már maradandó fogát húzzák... És a mai napig nem ritka jelenség, de számottevően csökkent az előfordulása mióta ilyen "felesleges" dolgokkal "tömik" a gyerekeket.

2011. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

D vitamin, ahogy a többiek is írták és a csontfejlődéshez elengedhetetlen. Miért egy csepp? Mert az a napi adag, elég sok kis vitamin belefér :)


Itt mindent megtalálsz róla:

[link]

2011. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom hallottál már az angol kórról.Egyébként D vitamin,és elengedhetelen,ha rendesen fejlődő csontozatot szeretnél.Nem bántásból,de fura hogy így kritizálod,amit felírnak,miközben még tapasztalatlan vagy és nem tudod,hogy mi mire való.
2011. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van pár felesleges dolog, de a Vigantol tuti nem az. Fontos a babának, hidd el.

A többiek már leírták miért.

2011. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A Vigantol segít többek közt a kutacs összehúzódásában is. A többiek is írták már, hogy a csontok fejlődésében is milyen fontos szerepe van.

Nem hiszem, hogy a dokitok csak azért írta ki, mert szeretné, ha felesleges dolgokkal tömnéd a gyereket.

2011. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez D vitamin, és a csontok miatt fontos. A mi orvosunk is napi 1 cseppett mondott, viszont pár hete voltunk egy idősebb doktor néninél, aki azt ajánlotta, hogy a téli időszakban nyugodtan kaphat napi 3-4 cseppet is. Sőt, a patikában azt írták a dobozra, hogy napi 5-6 csepp. Én felváltva adom, egyik nap 1 csepp, másik nap 3 csepp.
2011. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem 1 éves korig hanem 3 éves korig kell adni.
2011. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá tennék az előttem szólokhoz, hogy 1 éves korig naponta 1 csepp, utána 3 éves korig októbertől-májusig is adni kell. Nekem kisfiam 2,5 éves, azt mondta a dokinénink, hogy most már 6 éves korig nem árt adni, és 2 cseppet.
2011. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van egy régi könyvem, az még rettegett betegségként ír az angolkórról. Mi is kaptunk csecsemőként D-vitamint, azt hiszem, tablettában.

Nem felesleges egyáltalán.

2011. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!