Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinalok...

Valamit rosszul csinalok 10,5hos babammal?

Figyelt kérdés

sziasztok. mostansag nagyon el vagok keseredve. 10,5hos kislanyom nagyon nyugos, semmi sem tetszik neki, az etelt is csak nagy nehezsegek aran fogyasztja el. lehet a fogai jonnek, mert allandoan nyaladzik. es nagyon siros, ha kezen van, tolja el magat, ha foldon, akkor nem tud magaval mit kezdeni. jarni meg nem tud, csak felall, s folyton elengedi magat, annak orul, h tesz 2-3 lepest, s az olembe huppanhat. felek attol, h esetleg valamiben le van maradva. ugyanis: darabos etelt nem akar elfogadni-bar mar kint van 4 foga-igaz meg nem teljesen-, kopozi ki az etelt, a pures zoldseges husos vagy rizses eteleket is csak gyumolcsbebipapival fogadja el. ez annyit jelent h a kanal hegyen gyumolcspapinak kell lenni. kulonben mindent kopoz kifele. inni??? hat arrol ne is beszeljek. csak poharbol fogadja el. igy aztan a fele melle megy, hiaba az itatopohar, azzal csak jatszik, s mivel benne a tea vagy viz. razza, aztan annak orul, h csorog. 3 lepes tavolsagbol mosolyog mindenkire a babakocsibol, de amint valami idegen vagy baba szeretne vele baratkozni s kozelebb mennek hozza, megsimogatni, elkezd orditani, tiszta nebants virag! felek, hogy en csinalok valamit rosszul a nevelesben....

foleg amiota hetvegen lattam, hogy nala kb.3honappal idosebb baba, mennyi mindnet tud, mennyire ertelmes. es az enyem, meg tok mas. nebantsvirag, nem baratsagos, illetve az ismerosokkel igen, de az idegenekkel....nem!

vagy 3ho alatt ennyit tud fejlodni egy baba? szinte hihetetlen.

egesz nap annyira kifaraszt, hogy neha boghetnekem van, fent van 12 orat, s csak egyszer alszik 1,5 orat. tehat reggel 6tol este 9ig van vele mit csinalni. regen szerette, ha kipakolaom, amikor atcsomagolom, most akkor is sir meg nyugos. en csinalok rosszul valamit?

sokat is jatszok vel. ilyen korban miylen jatekokkal lehet jobban lefoglalni?


2009. máj. 5. 09:31
 1/7 A kérdező kommentje:
írjon valaki...
2009. máj. 5. 09:53
 2/7 anonim ***** válasza:
szia ne keseredj el valószinű van egy mozgásfejlődési ugrása most kap rá az állásra menésre. szerintem mindent jól csinálsz csak lazíts egy kicsit a babád majd átesik ezen az időszakon. az idegenektől félre meg annyit írnék van egy ismerős kisfiú 2 éves elmúlt de ha valaki megközelíti indul a földre vágós hiszti. a babád kinövi. segíts neki a járásban sajnos ez ilyen korszak hogy ott kell állni mellette. hidd el 2 hónap múlva mintha kicserélték volna. addig meg kitartás!!!
2009. máj. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszonom.........es remelem, mert nagyon ki vagyok!
2009. máj. 5. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az én babám egy éves, négy foga van, és a főzelékben egyáltalán nem szereti a darabosat, fele adagot megeszi, aztán úgy tesz, mintha öklendezne tőle, komoly színész tehetség, a rizst szemenként bekapja ha elé szórom, de ha valami zöldségpürében van akkor ugyanúgy kitolja a nyelvével, persze a sokkal keményebb kekszdarabbal nincs gondja...

ők is egyéniségek! az is igaz, hogy 3 hónap alatt óriásit fejlődhet, de az is, hogy nem minden gyerek ugyanakkorra éri el ugyanazokat a fejlődéseket!

amiket leírtál, azok közül szerintem semmi nem rendkívüli! nincs okod aggodalomra!

2009. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem idegeskedj, minden rendben van a babáddal. Ha más babáját pár percig látjuk, abból még nem vonhatunk le olyan nagy következtetéseket, nem tudhatod, hogy a nap 24 órájában mit csinál. Nincs semmi baj a te babáddal, ez egy ilyen korszak. Az én kislányom 8 hós, ő is nagyon fél az idegenektől, de majd elmúlik :-)!


Kitartás!

2009. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 hónap korkülönbség ilyenkor még sokat számíthat, rengeteget fejődnek egy-egy hónap alatt!
2009. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsi

fejődnek=fejlődnek

2009. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!