Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám fokozatosan...

Hogyan tudnám fokozatosan elválasztani lányomat?

Figyelt kérdés
Sajna vissza kell mennem dolgozni pár hónap múlva és addig fokozatosan el kell választani a kislányomat a cicitől. 8 hónapos, reggel, délután és este szopizik még. Hogyan kezdjem az elválasztást? Először csak reggel? És mit adjak neki? Tápszert vagy tejpépet? Meg van határozva, hogy egy nap hányszor kell minimum folyékony (tápszer) kajcsi?
2009. máj. 5. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyi idős, és nálunk úgy alakult, h' először az esti szoptatást hagytuk el (szerencsére cici nélkül is elalszik), és csak tápszert kap, aztán a délutáni nassolást (helyette tejpép). Reggel félálomban még egyszer-egyszer iszik pár kortyot, de az csak arra jó, h' kibírja a reggeliig, és nekem meg fontos, h' ne gyulladjon be a mellem. Ennek a mennyisége is fokozatosan csökken. Szerintem ha a baba nem cicifüggő, akkor ez kb. egy hónap alatt kivitelezhető úgy, h' neki se okozzon stresszt. Tápszert legalább négyszer eszik: reggelire, ebédre (a főzelék és gyümölcs után vagy mellé), este, és valamikor kora hajnalban (az időt még nem volt alkalmam megnézni, mert szinte álmomban csinálom ilyenkor a kaját).
2009. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen munkarendben kell majd dolgoznod, de általában azt szokták javasolni, hogy először lehetőleg a napközbenit kell kiváltani - Te esetedben a délutánt - , aztán ez estét és a reggeli maradjon utoljára.
2009. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendes 8 órásban fogok dolgozni, reggel kezdek. Most reggel szopi, délelőtt gyümi, délben főzelék, du. szopi, fürdés előtt tejpép, este szopi van. Akkor a délutáni szopi helyett mit adjak neki?
2009. máj. 5. 10:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a reggeli meg az esti maradhat, a nappalit váltsd ki. Tápszer már nem szükséges, jó a főzelék vagy a gyümölcs, csak után adj neki inni vizet vagy teát.
2009. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A reggeli szopit hagyd utoljára. Először a délutánival kezd, adj neki babajoghurtot, aztán este próbálgasd a tápszert vagy lefelejt tejet. De szerintem a tápszer azért jobb mert átáll az ízére. Végül a reggeli, először tápszert kapjon és fokozatosan kenyérkatonákat. De ha már kiváltottál 1 evést ne térj vissza rá többet, ha most nem tudod leszoktatni még nehezebb lesz sajnos, mert okosodik és kész traumaként éli meg.
2009. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és azért rossz meghagyni szerintem a reggeli meg az esti szopit, mert ha jön a foga akkor sokkalta többször kérné majd.
2009. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy ilyen korán vissza "kell" menned dolgozni?Megmondom őszintén,hogy nekem a gyerekem az első,és főleg ha szopik még van tejed akkor meg pláne.Nagyon muszáj?Addig jó míg szopik a kislányod!
2009. máj. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

11:08-as! Szerintem utaltasd át a havi jövedelmed a kérdezőnek, és akkor nem kell visszamennie. Hidd el, h' itt mindenkinek a gyereke az első, nemcsak neked! Nem az volt a kérdés, h' visszamenjen-e dolgozni. Nyilván megvan rá az oka, ha így döntött.

Kérdező, ne haragudj a kéretlen védőbeszédért, de utálom, ha látatlanban okoskodik valaki, és lelkiismeret furdalást ébreszt másokban.

2009. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11:18-as!NEM a Te véleményedre lennék kíváncsi először is.Másodszor pedig 8 hónapos a kislány és pár hónap múlva lesz 1 éves.Biztos,hogy meg van az oka rá,nem vagyok hülye,és nem szeretek okoskodni,csak sajnálattal írtam,kérdeztem,hogy miért kell vissza menni ilyen korán?Nem szeretem,ha más okoskodik!Vagyis most ki az aki okoskodott?Én a kérdező válaszára vagyok kíváncsi nem máséra!Ha meg mégis más válaszol,akkor azt lehet normálisabban,kultúráltabban is...
2009. máj. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,én is szépen lepontoztalak,csak,hogy ne légy egyedül.Komolyan mondom egyre jobban nem szeretek válaszokat írni,mert egyből lepontozzák az embert,ezzel persze nem vagyok egyedül.Csak tudnám minek akkor ez az oldal??!!
2009. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!