Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi mindent kap a gyerek...

Mennyi mindent kap a gyerek csak úgy?

Figyelt kérdés

ùgy érzem az én gyerekem szinte semmit nem kap csak úgy. ezt a párom nem engedi.

Anyagiak nagyon jól állunk, havi bevételünk 500.000Ft körül van. magunknak is mindent megengedünk, nincs gond egy egy cipö, kabát vagy egyéb drága dolgok megvételénél. ha a párom új játékot akar az xboxhoz akkor megvesszük. habár a pénzt nem szorjuk, de ha valamit akarunk megvesszük.


Na most itt az 1 éves lányunk. Neki szinte soha semmit nem vehetünk. Eléggé fél a víztöl az utobbi idöben (hajmosás a mumus), most a vízbe sem akar bele menni. Gondoltam veszek neki új játékot a vízbe, mert végül is csak pár kacsánk van amit kaptunk. és nem engedte a párom.

Múltkor külföldön voltunk és lányunkkal, és bementünk egy lego üzletbe. nem engedett semmit venni neki. 1000Ft-nyi duplot akartam neki. nincs még de már másnál játszott vele.

ruhákba nem szól bele, aármikor elmehetek vásárolni, és bármennyi bármilyen márkás ruhát megvehetek neki.

12000ft-s zara kabátot vettünk akkor mikor a legot akartam.

de játékot nem enged neki.


van játék, mert ugye kap mindig, szülinapjára is persze vettünk neki.


de mikor más anyukákkal megyek vásárolni negyed ennyi fizetésük nincs de néha vesznek valami játékot a gyereknek.


anyósomék is ilyenek. szülinapra semmi játékot nem vettek neki, mert van neki sok címen, és néztek nagyot mikor a gyerek eldobálta a polót és elövette az anyukámtól kapott kirakot.


nem akarom elkényesztetni, mi sem voltunk, de elöfordult, hogy kaptunk egy egy dolgot csak úgy.

bevásárláskor persze soha nem vezsünk neki, de azért szerintem néha csak úgy kaphatna valamit.


ja még annyit hogy nagyon messze lakunk minden rokontól közeli baráttól, így nagyon ritkán kap tölük is valamit. ahogy mondtam anyósom meg csak ruhát hoz neki, ami sokszor túl nagy rá, és még évek kellenek mire bele nö.


2011. okt. 30. 09:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
már ne is haragudj de rohadt önző párod van...te meg hülye vagy h hagyod!!! magatoknak mindent...a gyereknek meg "semmit" nekünk sincs sok fizetésünk de azért "csak ugy" is szoktunk neki venni dolgokat a megteccik...és különben is mikor legyen tele az ember játékokkal?? hát akkor mikor gyerek...és ti még meg is engedhetitek magatoknak...nem azt mondom h ne férjetek el a játéktól persze túlzásba se kell esni...de azért a gyerek az gyerek...
2011. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

Ha egyéves gyereknek 12.000.- Ft-ért veszel kabátot,akkor szórod a pénzt és elkényezteted a gyereket, Nem azt mondom hogy kínaiban vásárolj,de ennyi pénzt egyévesre luxus költeni.

Most még nincs is szüksége sok játékra,ebben igaza van a párodnak. Ha később sem enged venni neki,akkor van csak gond.

2011. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

itt csak a játékról van szó.


minden mást megkap.

járunk mondókázni, tornázni, úszni. álatkertre se sajnálja, vagy kirándulásokra hétvégén.

ha kellett új babakocsi az is jöhetett, ruhái is iszonyat sok van, és drága ruhák is. most megyünk nyaralni melegebb éghajlatra a gyereknek szinte teljesen új nyári ruhákat kellett venni, az is megvan, + oda homokozo játékok.


játékja 3 közepesdoboz játékja van és egy doboz kockája.

a csörgöket már elraktam.

amúgy mindennel játszik.


de nem tudom eldönteni, hogy sok, kevés, hogy igaza van és tényleg ne kapjon semmit.

azért felesleges dolgaink nincsenek. ha magának vesz egy új játékot, azt azért teszi mert már a régit végig játszotta. ez kb negyed évente 1.

2011. okt. 30. 09:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 eves a kislanyom,es en nem veszek mar neki jatekokat.Rengeteget vettem neki es csak eldobalja,szettaposa meg ilyesmi.Nem jatszik vele csak szethordja a lakasba.Ami olyan volt kidobtam,elosztogattam.A legokat,kirakokat eldobozoltam es eltettem neki kesöbbre.Egy doboznyi jatek van mar elötte azokkal sem jatszik.Lehet a ferjed ezert nem engedi hogy vegyel,mert nem jatszik a többivel sem.Mas anyukaktol is hallottam ,hogy ök is elosztogattak masoknak,mert a gyerekük nem jatszott vele.

2011. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
egyetértek 9:12-el. Nekem volt ilyen ismerősöm, akik mindent megvettek a gyereknek, csak a legmárkásabb cuccot, játékot, viszont, ha odament hozzájuk, h megölelje őket, elnyomták maguktól. Ha a kicsid fél a viztől, miért vizi játékot akarnál neki venni? Ezt nem értem.
2011. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

miért vizi játékot? hogy jobban teszen neki a víz.


a lányom mindenel játszik. még soha nem éreztem hogy felesleges lenne egy játék. ha kezébe kerül egy új játék szinte egyböl tudja mire való, és leköti elég sokáig.

szét vannak válogatva. pl a könyvek a könyves polcon. a fakockák külön dobozba, a puzzelek sincsenek elö . ezeket heti 3-4 alkalommal vesszük elö, akkor hagyom kb félórát egyedül játszik, majd együtt játszunk. vagy is minden nap másik játszós doboz kerül elö.


babakocsit kapott szülinapjára, megállás nélkül tolja, minidg kerül bele valami.


a gyereknek foggalma sincs hogy a kabátja mennyibe kerül.

2011. okt. 30. 09:30
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is felesleges a dràga ruha, de ti tudjàtok!

A mi kisfiunknak is 3 doboznyi jàtéka van, de ezeket nagy részt mi vettük, mert külföldön élünk, igy nem sok mindenkitöl kap!Mostanàban pl. kapott egy nagy plüss jegesmedvét, tapp-tapp kamiont, egy kiskutyàt amit huzni kell és ugat,meg csovàlja a farkàt,egy Montessori torony Karika piramist és holnap lesz a születésnapja, arra kapott egy interaktiv könyvet! Ja még egy szönyeget is kapott, amin egy vàros van, meg ut!

Na jo azért ennyi mindent nem szoktunk venni egy honapban, de most elkapott minket a gyerekkorilàz:))))+ kapott egy rakat ruhàt, mert nött egy nagyot :) Szoval kb. karàcsonyig, mikulàsig most csitt van:)

2011. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
ahogy itt írjátok, kicsit egyet értek a párommal, kicsit meg szeretnék néha csak úgy venni neki valamit.
2011. okt. 30. 09:32
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha ruhára ad egy valag pénzt, akkor abból lecsípsz és veszel neki játékot.
2011. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Már ne is haragudj, de ti csak együtt mentek mindenhova? Vagy mindenről engedélyt kell kérni? Mert akkor az a kapcsolat már régen rossz. Ha egy kasszán vagytok, ugyanannyira a tied az a pénz mint az övé. Azaz, olyan nincs, hogy nem engedi. Esetleg nem tettszik neki. Én sokszor veszek úgy valamit a fiamnak, hogy elmegyek egyedül és megveszem, majd itthon meglátja. Nem tettszik? Sajnálom, én tudom mire van szüksége, vagy mi jöhet jól a gyereknek. Én a helyedben sürgősen változtatnék, mert kicsit nagyon alá vagy rendelve a férjednek. Nekem tudod mikor tudna parancsolni, sosem.
2011. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!