Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyerekes anyukák! Ti...

Két kisgyerekes anyukák! Ti nem kaptok hülyét azoktól akik ha látják hogy épp sokallsz elkezdik modani hogy ezen ők is átmentek, meg miért nem élvezed minden percét? Közben soha nem neveltek két picit.

Figyelt kérdés
Ma épp az anyum akasztott ki de már több ilyen emberbe belefutottam. Anyum elkezdte mondani a telefonba,hogy ezt ő is végig csinálta és hogy ő mennyire tudta élvezni,és hogy merek besokallni tőle néha?(7 év korkülönbség van a gyerekei között,soha nem kelt két gyerekhez éjjel 5x-6x,nemhogy hónapokig,évekig...)Meg hallotta a hangomom hogy fáradt vagy erre elkezdte nyomatni a demagóg szöveget,hogy milyen jó nekem hogy fél hatkor keltem,meg hogy (ez volt a legjobb) ITT A HÉTVÉGE HASZNÁLJAM KI ÉS PIHENJEK!!!! A gyerekeket meg akasszam ki a füstre,vagy mi??! Nekem se hétvégém,se ünnepnapom....:-(Soha nem aludt nála egyik gyerek sem este,és egyszerre a kettővel sem igen volt még. Az tetszett a legjobban amikor terhes voltam a kicsivel,més elkapott a para,elkezdte mondani hogy ez milyen egyszerű lesz igy,együtt felnőnek,bla bla.És amikor megkérdeztem hogy akkor néha majd ugye ő is ellesz mind a kettővel,akkor az volt a válasz hogy"AAaaaa, a kettőt egyszerre azért nem..!"
2011. okt. 30. 10:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Anyukám azért megértőbb, igaz, nála is 2,5 év volt a gyerekek közt. Nálam 1,5 év, de én már százszor megbántam. Nekem egy kolléganőm van, aki mindig mondja, hogy ugye milyen jó otthon lenni, ő is nagyon élvezte. Na, neki nem tálaltam ki, hogy én már mennyire mennék vissza dolgozni. Náluk 10 év van a 2 gyerek közt, és ott laknak vagy 10-en egy házban. Neki más dolga nem volt, mint a gyerekkel foglalkozni. Mesélte, hogy a fia még 2 évesen is óránként kelt szopni éjjel, de ő nem bánta. Ja, mert nappal tudott aludni, mert anyósa vigyázott a gyerekekre, a nagynénje meg főzött. Hát, ez az előnye annak ha több generáció együtt lakik. Nekem sajnos nincs segítségem, én is kivagyok már nagyon.
2011. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Huh,birok olyanokat akiknek füstjük sincs arról milyen lehet ez mennyi apro probléma van,és nyomatják a nagy szöveget...Én is nagyon mennék már dolgozni,meg tanulni,meg minden....ugy érzem meghaltam 3 éve...
2011. okt. 30. 10:49
 3/18 anonim ***** válasza:

Azért érzed úgy,mert magadra maradtál úgy érzed,amennyiben lenen megfelelő lehetőséged kikapcsolódni,valóban nagyon élvezhetnéd a kisgyermekes időszakot.


Anyukám sem vállaja el a gyerekeimet,csak ha már nagyon nagy gondban vagyok,azt szokta mondani,hogy magamnak szültem őket.


Annak idején anyunak nagyon nagy segítségére volt a nagymamám,akivel többet voltunk mint anyukámmal,ezt már valahogy elfelejtette anyukám,hogy neki mennyire jó volt,hogy volt segítsége,a nagyi járt szülőire,ő ápolt bennünket ha betegek voltunk,ő várt haza bennünket az iskolából,anyu pedig eközben dolgozott igaz a munkaheylén,de nyugodtan tehette ilyen biztos segítséggel.

2011. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nekem is segitenek,de soha nem maradok magamra. Ha segitenek könnyebben látom el a gyerekekeket,könnyebben végződök a házimunkával,de ennyi! Hol vagyok én?Bűntudatom van ha gyerekek nélkül elmegyek az üzletbe vagy apostára fél orára...
2011. okt. 30. 11:00
 5/18 anonim ***** válasza:

Volt olyan nap, hogy anyukám vigyázott tesóm 7, 6, ás 3 éves gyerekére és még bevállalta az én 5 hónaposomat is. így el tudtunk menni tesómmal végre vásárolgatni és dumálni egy kicsit.

Mi szerencsések vagyunk ebből a szempontból, mert anyu bevállalja őket, ha a munkája engedi.

Ha legközelebb elkezdi anyukád osztani az észt, mond meg neki, hogy ha gondolja vigye el a gyerekeket csak egy éjszakára és utána mondjon ilyeneket.

2011. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Emlékszem mennyire élveztem mikor elkezdett közösségbe járni a nagyobbik gyermekem és én visszamentem dolgozni,egy csapásra kinyílt újra a világ :-),most újra itthon vagyok a kisebbel,de már tudom,hogy ennek az időszaknak is vége lesz egyszer,tehát nem tart örökké.
2011. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát nekem egy örökké valoságnak tünik,és még hátra van két év....aaaaaaaa. Meg persze mindig osztja a z észt hogy a gyereknek az anyja mellett a helye 3 éves koráig,be ne adja oviba előtt,sőt a nagy maradhatna még itthon ha ugyis itthon vagyok a kicsivel.........Tanulnom is kéne valamikor,nincs szakmám,semmim,itt állok 26 évesen két gyerekkel,és ennyi.
2011. okt. 30. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Amennyiben tanulnál lehetőség van rá,hogy a gyerekek közösségbe járhassanak.

Megértelek,hogy ez is egy nyomasztó teher neked,hogy már a jövődön gondolkozol,hogy biztonsággal meg tudd teremteni az anygiakat a későbbiekben és bánt,hogy nincsen szakma a kezedben.

2011. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Na igen:) Mi is többet voltunk a mamával(leginkább én) anyum úgy igazán onnantól "nevelt" minket, amikor elköltöztünk mamánktól(13 és 11évesek voltunk), addig mama amiben csak tudta helyettesítette.

Nálunk 19hónap lett a gyerekek között, éjjel kelek a kicsikhez, végzem itthon a dolgom igyekszek rendbetenni egy xr házaságot, persze anyám jön a szent szövegekkel(addig bőgtünk éjjel, amíg többet nem keltünk, amint xrnak érezte a házasságát elköltözött+5év után elvált...) hogy mi milyen hülyék vagyunk, hogy amit csinálunk az xr:) szóval nálunk is vannak érdekes beszólások...

2011. okt. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukák szeretik hangoztatani, hogy "ezt ők is végigcsinálták", de nem azért, mert együtt éreznek veled, hanem hogy legyél neki "hálás", hogy mennyit tett érted. Saját magát fényezi ilyenkor.


Pedig szerintem az ember nem azért szül gyereket, hogy legyen, aki hálálkodik neki később...


Saját anyámon kívül én nem találkoztam hasonló megjegyzésekkel másoktól.


Anyósom pl. épp az ellenkezője, mindig sajnál, hogy nekem milyen nehéz, és segít, amennyit csak tud.


(Nálunk 23 hónap van), a kicsi kettő múlt, és várjuk a harmadikat is. :o)


Én is besokallok sokszor, főleg most a hányós időszakban, azért élvezem! Szerencsére én időről időre dolgozom, közben is, olyan a munkám, hogy alkalmanként is lehet...

2011. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!