Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud a 7 hos babatok?

Mit tud a 7 hos babatok?

Figyelt kérdés
A kislanyom meg kuszni se nagyon tud.tudok tenni valamit a mozgasa fejlodese erdekeben?
2011. nov. 1. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam 7,5 hónapos, és ő sem kúszik előre. Ötvözi a kúszást a mászással és így halad hátrafelé. Körbe-körbe viszont nagyon jól alkalmazza a kúszást.

Ezenkívül sokat kutyázik - ha megy a zene, akkor ritmusra hintázik! :)

2011. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 7 és fél hónaposaim koraszülöttek voltak (31. hét) és most kezdenek el kúszni, egyikük hátrafelé. Én azt várom, hogy üljenek már végre, mert minden érdekli őket, de hamar elunják magukat fekve. Jövő héten megyünk koragondozásra, majd kiderül kell-e őket fejleszteni. Ha szeretnél neki segíteni érdemes megkeresni egy gyógytornászt, ő meg tudja mutatni, milyen gyakorlatokkal tudod a babádat fejleszteni.
2011. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeritnem elég egyelőre ha teretsz hagysz neki, hogy hagy másszon, kényelmes legyen alatta a talaj (pléd, vagy szőnyeg), szerintem..persze nem vagyok orvos..nincs elkésve. A lányom most 20 hós, 7 hós kor körül kezdett kúszni, 10 hósan mászni, egy évesen állt csak fel! 19 hónaposan indult el. Teljsen ki voltam már, el is vittem őt megnézetni, de sokat nem tudtak mondani, csak, hogy gyengébb a hátizma. Egyszer csak elindult, azóta pedig meg nem lehet mondani, hogy mikor kezdte, ugyanúgy megy mint a többiek, akik korábban kezdték. Úgy egészében figyeld a fejlődését, mozgás és szellemi egyaránt. De hidd el még nincs elkésve..de mondom, nem szakmai vélemény, csak saját tapasztalat :)!
2011. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok! Csak még annyit, hogy a kislányom sem előre kúszott először, hanem hátrafele tolta magát a kezeivel. És rosszúl írtam, itt még jobb volt, ha nem volt szőnyeg alatta, mert ugye jobban 'csúszott'. Nálunk padlófűtés van, így persze egyszerűbb!
2011. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

7 hónaposan kezdett kúszni a kislányom, de azóta sem csinálja gyakran. A közlekedésre inkább a gurulást használja, az gyorsabb. :)

Most 8 hónapos, nemrég kezdett el támaszkodva felülni, meg próbál felállni, de teljesen logikátlanul, úgy nem fog menni neki. :)

2011. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dukai regina válasza:
Az én lányom 4 hónapos és már próbál felülni meg már kúszni is tud meg fordulni is megtud sőt már a foga is kint van:) De ne aggódj majd megtanulja :)
2011. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

7 hónaposan magától felült, előtte már kúszott, kúszásból mászni kezdett, felült, majd felállt. Most 8 hónapos, bútorok mellett sétál.

Dévényes járt hozzá a keze miatt 4 hónapos korától. Szerintem ez sokat segített.

2011. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Azóta mászik a fiam! :) A kúszást kihagyta!
2011. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!