Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyolc hónapos babátok hányszor...

Nyolc hónapos babátok hányszor/mikor/mennyit alszik egy napon belül?

Figyelt kérdés
Babám nagyon nehezen alszik el este, esetleg lehet sok a napi három szundi? Átlag egy órásak.
2009. máj. 7. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem háromszor aludt fél órát, majd ennyi idősen álltunk át a két alvásra. Ami általában délelőtt fél, egy másfél óra, változó. És délután egy óra kb. Este fél 9-től alszik reggel 6.45 ig. Az átállás egy kicsit nehezen ment, de jobb így mert kipihentebb. Szóval próbálj átállni vele két alvásra, mert egy éves kor körül már csak egyszer alszanak.
2009. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos kislányom este 8-9 között alszik el és 6-kor kel enni, de utána még egy órát visszaalszik. Ennek ellenére már délelőtt fél 10-kor újra szunyál fél órát, meg 13 óra körül ismét 1-1,5 órát. Aztán utána általában már nem alszik, de van, hogy még fürdés előtt fél órára elbóbiskol. Szerintem babája válogatja, de én nem vettem észre összefüggsét a nappali alvás mennyisége és az éjszakai között.
2009. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hogyan csináljam?

2009. máj. 7. 10:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszi Második! Valami oka kell, hogy legyen az esti hisztinek, szerintem talán nem elég álmos...
2009. máj. 7. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
az én babám akkor már kétszer aludt egy nap, de kb. annyit, mint a tiéd. Azaz délelőtt egy órát, délután 2-3 órát. Este könnyen elaludt (fél 9 körül), de éjjel keltünk párszor. Most adok neki több vacsit. Anyatejes, de egy ideje vacsira kap egy adag Sinlacot is. Azóta is kelünk, de max. kétszer. Én ennek már örülök. Egyébként 9 hónapos múlt.
2009. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

8 hónaposak vagyunk este 9től reggel 9ig alszik és közben 5-6 körül szopizik.

A reggeli kelés után egy órával már fáradt és akkor alszik kb 1-1,5 órát de csak úgy ha én is fekszem mellette és a mellem a szájában.

Aztán fél 3 körül alszik még a babakocsiban 1 órát, és fürdés előtt még szundizik 7 órakor 40 percet.

Most tanult meg egyedül elaludni, leteszem este , hasra fordul és alszik.Idáig csak a szopiba aludt bele, közben persze én tartottam a kezemben este egy órát.

2009. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 7. 10:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben a korban 3 óránál többet nem javallott a napközbeni alvás, mert estére, éjjelre nem lesz "elég fáradt". Sőt, próbáld meg, hogy az esti fektetés előtt 4-5 órával már ne aludjon. Valahogy próbáld meg, hogy délben legalább 1,5-2 órát aludjon, így jobban kibírja estig. Kislányom reggel 9-10 között alszik 45 percet, du 13-14.30, 15.00. Eddig du 5 kor séta közben szunyált még 30-40 percet, de az lett az eredménye, hogy az esti elalvás után 40 perccel felébredt, nem volt elég fáradt, hogy végig aludja az éjszakát. Tudom, kegyetlennek tűnhet, de igyekszem nem hagyni du aludni. Inkább korábban fekszünk le. Egyes könyvek javasolják az ébresztést, más babázók kifejezetten tiltják. Reggel nem hagyom aludni többet 1 óránál, mert így délben nem alszik csak 45 percet. Így reggel egy rövid szundi, és gyúrunk a déli alvásra. Nekünk így állt be az alvási napirend.
2009. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!