Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond van a 9 hós fiunkkal?...

Gond van a 9 hós fiunkkal? Igazából egy hét múlva lesz 9 hós,78 cm,7,22kg, örökmozgó.

Figyelt kérdés
Hajnalban és fürdetés után anyatejet kap, napközben: reggel porridgeot, tízóraira gyümölcsöt, ebédre-vacsira főzeléket sajttal/husival, uzsonnára gyümölcsöt vagy tejpépet. Viszont kb egy fél-3/4 bébiüvegnyit eszik alkalmanként. Napi 1x, max 2x kakil. Többen ijesztgetnek, hogy naggggyon kicsi a súlya, pedig kis combos szerintem, meg sem áll, állandóan mozog, kúszik, kapaszkodik stb. Jókedvű, szerintem kifejezetten erős is. Azt mondják, adjak neki tápszert éjszakára. Megjegyzem- még soha nem kapott. Napközben, míg én dolgozom, anyukám itatja pohárból vízzel, babajuicezal, teával.Szerintetek? Az angol védőnő csak azért aggódott, mert nem ül meg egyedül, ki kell támassza magát. Gondolom a tejem már nem olyan tápláló, de mindent megeszik már, abból csak megvan a napi vitaminszükséglete, nem?
2009. máj. 7. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! az én babám 8 hónapos, 7,4 kg, erre is azt mondják, hogy kevés, kicsit tényleg az.

mennyivel született?

mi az a porridgeo?

szerintem mérd a mennyiségeket, hogy egy nap mennyit eszik meg, akkor látni fogod, hogy tényleg keveset eszik-e.

az én babám kb. 500 grammot eszik egy nap, és kb. 1000 grammot kellene ennie, tehát ő azért hízik keveset.

ezért mondom, hogy mindenképpen mérd

2009. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, 70 cm hosszú kereken.
2009. máj. 7. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
az én babám sem volt egy husi alkat,úgyhogy simán sosem adtunk neki gyümölcsöt,mindig tettünk mellé rizspelyhet vagy krumplit + anyatejet vagy tápszert. kb. 2 hét után olyan szépen beindult a gyarapodás! édeset ne adjatok neki inni,mert jóllakatja és kevesebbet eszik tőle. valószínűleg nem fedezi a tápanyagszükségletét az eddigi kajálás,pont amiatt,mert annyira mozgékony. a sportolók is többet esznek
2009. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem az arányai pedig tökjók amúgy (utolsó voltam)
2009. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, az én kisfiam 10 hónapos és 8300 g, engem is folyton aggaszt a súlya, pedig nem sovány. 6 hónapos korában 1 hónapig stagnált a súlya, nem volt elég neki az anyatej igy el kellett kezdeni hozzátáplálni, és azt az 1 havi lemaradást, sajnos nem tudjuk behozni. ez nagy szivfájdalmam. ebben a korban szerintem már unják a bébiételt, lehet, hogy az már nem is olyan tápláló. mennyiségben elég, de kalóriában kevés ahhoz, hogy hízzanak is, főleg, hogy egy perc nyugtuk sincs. nekünk azt tanácsolta most az orvos, hogy kezdjem adni neki azokat amiket mi eszünk. most vagyunk a teszt fázisban :-)), remélem lesz eredménye.
2009. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!