Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye gazdaságosabb a textil...

Ugye gazdaságosabb a textil pelenka?

Figyelt kérdés
Vélemények?
2009. máj. 7. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen nem. Egyszer vettem a fáradtságot, és kiszámoltam, de most már nem tudnám neked számszerűsíteni. De az tuti, hogy mire megveszed a méregdrága textilpelenkát, meg azt mosod, vasalod stb, jóval drágábbra jön ki, mint az eldobhatós.

És nem utolsó sorban a babának sem olyan kényelmes.

2009. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ha a mosószert,öblitöt,áramot,vizet is számolod,nem is tudom.No,meg jópárat be is kell szerezni...
2009. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem! Rengeteg mosással jár és azt az időt is a gyerekedtől rabolod el. Nem kell a legdrágább ,márkás pelust megvenni. Nagyon jó olcsóbb pelusokat lehet találni. Vannak pelenka diszkontok is, ahonnan még házhoz is szállítanak.
2009. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt még számitsd hozzá, hogy a textil pelust vasalni kell. Párra lesz időd, de amint a babád nagyobb lesz, értelmesedik mindenérdekli majd, nem lesz időd csak az éppen szükséges holmikat rendbe tenni.

A Tesco-ban vagy a Lidl-ben a legolcsóbb a pelus. Amikor akció van, ha teheted egy számmal nagyobban vásárolj be, mint amekkorá használsz.

Számold ki, kb mennyi kell egy napra,hétre,hónapra.

Az elején nekünk 8-10 db is elment, volt, hogy épp tisztába tettem a kakitól, már be is pisilt, stb.

Jelenleg 14 hónapos a tesco 5-öst használjuk. Van, hogy fürdésig csak 4-es használok, de az is előfordult, hogy elment a 8 is.

Kellemes babázást

2009. máj. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Csak környezetbarát. Igaz a mosása viszont sok vizet igényel. Fehérítése meg ugyancsak egy pofon a környezetnek.

És napi min. 1 óra alvással kevesebbet engedhetsz meg magadnak textilpelus mellett.

2009. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Az, hogy környezetbarát, szerintem erősen megkérdőjelezhető... Először is, mire előállítják a textilpelenkát. Utána meg a sok energia, amivel tisztává varázsolod, meg a különböző mosóporok, és fehérítőszerek...
2009. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1db legolcsóbb tesco-s pelus 29 forint. Ha kiszámolod a textilpelus árát, plusz a napi legalább 1mosás árát: áram plusz vízdíj plusz ugye csatorna...szerintem leosztva több jön ki mint a 29 forintos darabár és akkor még a te ráfordított időd nincs is benne...
2009. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak most találtam rá, nem tudok véleményt mondani, de én elgondolkodtam rajta, hogy nem kéne a sok eldobhatóval szennyezni a környezetet.

[link]

2012. szept. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!