Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Elegem van a...

Mit csináljak? Elegem van a gyerekemet fikázokból!

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam és sajnos nem szeret elmenni sehova, ha még is elmegyünk valahova 10 perc után indulnunk kell mert végig ordít, amint elindulunk semmi baja.

Otthon semmi baja sokat nevet játszik, ha valaki hív telefonon az pont akkor hív mikor eltörik a mécses.

Így mindenkitől csak azt hallom milyen rossz, síros gyereked van.

Azt senki nem veszi észre, hogy milyen szép vagy okos.

Mit tegyek?

Elegem van, hogy állandóan fikázzák.

Ha egyszer csak otthon szeret lenni mit csináljak. Ez van már unom az állandó magyarázkodást, hogy nem rossz baba.

Ti mit tennétek a helyemben? Hogy szereljem le őket, úgy hogy ne legyen nagy sértődés, ezek az emberek általában a rokonságból vannak... sajnos :(


Köszönöm


2009. máj. 7. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én elküldeném őket szépen a p...ba,burkoltam.A te babád ilyen és kész,ilyennek kell szeretni.Ne foglalkozz velük.Minden babci,úgy jó ahogy van.3 hós babás.
2009. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel. De attól függetlenül vidd mindennap valahova, hagy szokja. Később, ha már jobban érdekli a külvilág majd jobban elnézelődik.
2009. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is ejtsd le őket magasról. Szerntem igenis van olyan gyerkőc aki jobban elvan otthon a saját kis környezetében és ezért ilyen kicsi korban sztem nem is kell erőltetni a társaságot...más babák még úgyse érdeklik, a felnőttektől meg félhet is esetleg.

Később bőven ráérsz társasági lényt nevelni belőle.De egyébként akkor se biztos hogy sikerül, hiszen nem mindenki egyforma, van aki visszahúzódóbb, magának valóbb és más dolgokban viszont kiemelkedőbb, mint a kedveskedő társai.

2009. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg vidd sétálni hátha megszereti!Akik pedig azt mondják rossz baba,mondd meg bártan hogy nem a baba a rossz hanem a feltételezés(a rokon,barát maga a rossz)ha valaki többször mondja köszönd meg szépen ezt már hallottad és nem vagy kiváncsi az ilyen jellegű véleményekre.
2009. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én pozitívra fordítanám,és azt mondanám,hogy mint tudjuk,ebben az életkorban a napi rutin adja a biztonságot,így láthatják,milyen jó anya vagy,hisz megvan a napirendje,ami ha felborul láthatják mi van. Nem a megszokott környezetében van,nem is érzi jól magát. Különben is kész egyéniség,már most olyan okos,hogy kivívja magának a figyelmet és nem szereti,ha telefonálsz vagy másra figyelsz,miközben játszotok. Ezért ne is haragudjanak,de most le kell tenned,mész vissza hozzá játszani. Ha szeretnének veled beszélni,akkor alvásidőben hívjanak. ;)

Le kell őket építeni. Az én gyerekemnek is volt ilyen időszaka. Semmi gond nincs ezzel sem szerintem,járjatok el ide-oda,ahogy nő ő is egyre nagyon örömöt fog lelni az ismeretlen helyzetekben is.:))

2009. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha őket nem zavarja, hogy megbántanak, megsértenek a véleményükkel, akkor te se aggódj azon, hogy esetleg sértődést okozol, amikor védelmedbe veszed a babádat.
2009. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
én leszarnám őket,milyen ostoba ember aki ilyet megemlít ?
2009. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
4 hós babával miért te mész "látogatóba"? Egy ekkora gyerek hogy lehetne rossz? A sétát azért ne hanyagold, ha kertes házban laktok, akkor eleinte az udvaron szoktasd, majd az utcában, aztán mehetsz messzebbre, ha már jól bírja. Az ismerősök meg menjek hozzátok, ha kíváncsiak a rátok. Ne foglalkozz a "fikázással", te tudod mi az igazság!
2009. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!

Sétálni szoktunk menni azzal nincs is gond.

Csak nem szeret máshol lenni, szegénykém ott nem érzi jól magát. Ha itthon vagyunk olyan kis eleven, boldog baba, de ha már öltöztetem kabátba, akkor elkezd sírni.

Mikor indulunk haza mintha elvágták volna nevetgél :)

Igazatok van legközelebb elküldöm a fenébe a nagy okosokat!

2009. máj. 7. 19:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt, 2 hónapos korától sírt, ha nem otthon voltunk. Ez 4 hónapos kora után múlt el, egyik pillanatról a másikra. Azóta vigyorog mindenhol, de azért van, hogy eltörik a mécses. Ne foglalkozz a kedves rokonokkal! Így jó a babád, ahogy van.
2009. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!