Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalatok a második...

Mik a tapasztalatok a második babánál?

Figyelt kérdés
könnyebben,vagy nehezebben jött össze? a terhesség -és a szülés más volt,mint az elsőnél?
2009. máj. 7. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
besikerült ugy hogy meglepetés volt .Elfelejtettünk védekezni. A terhesség kellemetlenebb volt az elsöt meg se éreztem. Szülés szinte ugyanolyan volt gyors szerencsére.
2009. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Két kisfiam van, két teljesen különböző terhességem volt, az első könnyed, a másodikkal sokat voltam rosszul, vizesedtem, magas volt a cukrom. Mindkét szülésem normál úton volt, az első kutya kemény volt nagyon nehezen tágultam, a második hihetetlen könnyen és gyorsan meglett. A két fiam teljesen más természetű, viszont külsőleg akár két tojás olyan egyformák.
2009. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első gyerekemmel végighánytam a terhességet, mindentől rosszul voltam. Pici baba lett: 2800/50, 40+1re született, lány. A szülés talán annyiból volt nehezebb a másodiknál, hogy nem tudtam mikor mit kell, hogyan. Ráadásul szakadtam mindenfelé.

Másodiknál, az első 3 hónapban volt egy kritikus hét, valamint a második trimeszterben kétszer ájultam. Ezen kívül, semmi bajom nem volt. Ő nagy lett: 3870/62, 40+2re született, fiú. Így, hogy tudtam a szülés menetét, ebből könnyebb volt, csak miután nagyobb, ezért nehezebben is jött ki. Egyszer le is álltam, hogy nem megy.. Akkor a doki segített felülről nyomni, így harmadikra kijött.

Első gyermek tervezett volt, második nem.

Lelkileg az első terhesség jobb volt, miután számítottam rá, tudtam hogy mi vár rám, volt időm felkészülni. Második a meglévő baba miatt is húzósabb volt, valamint, hogy sem anyagilag, sem pszichikailag nem készültem rá.

De ettől függetlenül, itt vagyunk, meg vagyunk, jól vagyunk. :) Össze szedtük magunkat.

2009. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az fiam besikeredett (abban a hónapban elfelejtettem elkezdeni szedni a gyógyszert, pedig előtte évekig szedtem és azt hittük ,az védettséget ad)

A lányom a spirál levétele után (fent volt 6 évig) 4 hónappal jött össze.

A második terhesség testileg jobban megviselt, talán a korom miatt (37), de a két szülés szinte egyforma volt, nagyjából ugyananynni ideig tartott (sima, eda-val). Mind a kétszer sok vért vesztettem, varrtak kívül-belül rendesen.

A fiam és a lányom is nagy baba volt. (4,4 ill 3,95 kg)

2009. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első babára 1,5 évet vártunk. Szuper terhesség, normális szülés. Második baba elsőre összejött, kicsit nehezebb terhesség, valószínűleg a nagyobbik gyerek miatt is. A szülés nálam szinte ugyanannyi ideig tartott, de a fájások talán elviselhetőbbek voltak, könnyebb volt a kitolás is. Sajnos a szülés után a méhösszehúzódásos fájások sokkal intezívebbek és ájdalmasabbak voltak.
2009. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam nem volt annyira tervezettm egy alkalom kellett és sikerült, a terhesség alatt mindenféle tünetem volt, a rosszullétekkel, hányásokkal, mellfájdalommal, majd később gyomorégéssel stb.

Gyorsan megszületett, bár nagyon fájt:)3400 gramm volt.

Most a kistesót várjuk, ő 10 hónap próbálkozás után sikerült csak pedig nem vagyok sokkal idősebb, és minden ugyanolyan elvileg.

Semmi panaszom nincsen a terhesség alatt.

A szülést még nem tudom, mert egyenlőre pociban van:) de örülnék ha megint olyan gyors lenne mint a fiammal.

2009. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi

és boldog babázást mindenkinek

2009. máj. 8. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!