Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos, anyatejes babám...

5 hónapos, anyatejes babám széklete véres, zöld, nyálkás, maró szagú kb.2 hónapja, negatív lett a teszt, tejdiétát tartok több, mint egy hónapja, (gasztrós tanácsa), de még mindig nem javult. Milyen vizsgálat tudja kideríteni, hogy mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Súlya amúgy szépen gyarapszik, jó kedélyű, vidám. Nem hasfájós. Aggódom, hogy honnan jöhet a vér, ha nem tejallergia...
2009. máj. 8. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hogy piciket is meg tudják -e nézni allargiára ezen a telefonszámon biztos tudnak neked mondani valamit. Nem vérvízsgálat hanem 600 félére valami kütyüvel meg nézik a panaszost. Nekem be vált a barátnömnek is. Doktor csinálja.06205262954 de szerintem fel is világosítanak.
2009. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kórházba mennék vele mindenképpen...Nem tudom miért kell neked tej diétát tartanod,de én már 10hónapja szoptatok de még hasonlóval sem találkoztam.Engem a terhesség alatt diabéteszre akartak fogni,bár sztem semmi gond nem volt,nem is tartottam be igazán,de azóta sem,meg akkor sem volt gond,meg nem is lesz.Gyönyörű babám van aki anyatejes,de ilyet még sosem tapasztaltam.És nem csak egy gasztróst hallgass meg sztem.Nem tudom e lehet e uhangozni a beleket,de mindenképpen sztem belgyógyászhoz kellene vinned.Mert ha valami emésztési gond van akkor az meg tudja állapítani.

gyerek orvos mit mond erre???

2009. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavaly nővérem 7 hónapos babájának ugyanez volt a baja, csak ő még lázas is volt. azt mondta az orvos,hogy rota vírus gyanús, és persze azonnal kórház lett a vége. végül kiderült, hogy hála istennek nem rota vírus, hanem valami másfajta módosult változata, ami nem annyira agresszív, mint amiből kifejlődött. Három hét gyógyszerezés, mínusz 18ezer forint a gyógyszerekre, de hála az égnek helyre jött a kicsi.


Szerintem mindenféleképpen vizsgáltasd ki, nem jó a tűzzel játszani, pláne ha nem te iszod meg a levét, hanem a kisbabád.

2009. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a témában jártasabb vagyok mint kellene, mert egy 1,5 éves kislány anyukája vagyok aki 1!! éves koráig hasfájós volt, de nagyon durván.

A teszten gondolom széklettenyésztést értesz, tehát a főbb baktériumokat zárták ki.


A véres székletnek 4 oka lehet (mármint én ennyiről hallottam úgy 2 háziorvos, 4 gasztrós és 2 belgyógyász után)

A) allergia

B) k-vitamin hiány

C) bélérési és bélmotalitási zavar

D) fertőzés (bakteriális, vírusos)


A fertőzés nem sanszos, ha volt széklettenyésztés, és az sem arra utal, hogy ilyen hosszú ideje fennáll.


K-vitamin hiányt a Konakion adagjának megemelésével lehet orvosolni, ezt csak orvos rendelheti el és talán vérvétellel lehet megállapítani, hogy ez-e az ok.


Tejdiéta mellett, ha tejallergiás lenne 4-6 hét alatt javulnia kellett volna a dolognak.

Nem tudom nem említették -e nektek, hogy lehet tojásra is allergiás.

Extrém esetben minden összetett fehérjére is lehet allergiás, ekkor egy speciális tápszert írat fel neki gasztoenterológus orvos. Ez szerintem a legutolsó lehetőség, mivel ekkor az anyatejes táplálást kell abbahagyni (ismerek olyan babát azonban, akinek ez 2 hét alatt rendbehozta a dolgot és ma már semmi baja és már mindent ehet, mert kinőtte az allergiát).


Bélérési zavar és motalitációs zavar: ezt nálunk 1 gasztrós említette, mert a lányom még extrém diéták mellett is hasfájós volt. No ez ami a legmegfoghatatlanabb, de vmi olyasmi, hogy a bélflóra nem alakul ki kellő mértékben ill. a bél perisztartikus mozgása nem elég efektív. Előbbire probiotikumot lehet szedni, utóbbira talán van gyógyszer, de azt csak végszükség esetén írják fel.

Probiotikumokról annyit, hogy mi 4 fajtát szedtünk, kezdtük a Normaflorral (legismertebb és leggagyibb) míg említett utolsó gasztrós dokin ajánlotta a Pro Gastro Kidet, ami 2-3 hét alatt rendbehozta a lányom hasát.

Ugyanezen szer egy másik hasonló problémával küzdő babának ugyanennyi idő alatt szintén rendezte a székletét.


Mi 2 korházat, 2 magán gasztóst és 2 háziorvost "fogyasztottunk" el mire eljutottunk idáig, de én nem adtam fel, mert nálunk fájdalom is társult ehhez.

2009. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy én a helyedben:


1.) Adnék neki egy dobozzal a Pro Gastro Kidből (ártani nem árthat, mert csak hasznos baktériumok vannak benne)

2.) Közben kizáratnám ezt a K-vitaminos dolgot (ezt nem tudom, pontosan hogyan lehet- háziorvos tuti tudja)


Ha nincs javulás 2 hét alatt akkor elmennék egy másik gasztós orvoshoz is. (ha kell tudok mondani egy jót Bp-en)


(az előző hozzászólü voltam)

2009. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, hasznos válaszokat kaptam. jövő héten megyünk vissza gasztroshoz, ki fogom sajtolni a vérvételt, hátha mutat valamit. Attól tartok, h. tápszer lesz a vége. probiotikumot szedünk pár napja+kálcium karbonátot, ami egy kicsit megfogta a székletét, de még mindig zöld, véres, nyálkás. +az allergia tesztes számot is megpróbálom, illetve ha nem segít a gasztrós akkor a pesti gasztrós számot is kérni fogom. mégegyszer köszi:)jó babázást
2009. máj. 9. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!