Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkora nagy baj, ha nem...

Akkora nagy baj, ha nem mászik még 9 hónaposan?

Figyelt kérdés
Ma telefonon beszélgettem a védőnővel, szerencsére jó ideje nem láttuk már. Megkérdezte, hogy mászik-e a már a fiam. Mondtam, hogy inkább kúszik:a térdeit használja, de a könyökén húzza magát. Erre csak annyit mondott, hogy aha, de éreztem a hangján, hogy szerinte ez kevés. Én egyáltalán nem érzem, hogy elkésett volna a szabályos mászással. Persze, van aki már 6 hósan mászik, de olyan is van akik csak 1 évesen. Szerintetek?
2011. nov. 14. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém pont kilenc hónaposan állt fel először de nem mászott. A védőnő nálunk is húzta a száját és mindenféle fizetős helyre rá akart beszélni ahol segítenek megtanítani mászni de engem nem érdekelt ez a dolog. Azt tanácsolom Te se foglalkozz vele majd fog mászni!!! RÁÉR MÉG megtanulni és meg is fogja!!
2011. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincs elkésve, főleg, ha kúszni már tud. Az én kisfiam 11 hónaposan kezdett el mászni, ugyanakkor fölkapaszkodott és álldogált, és egy hét múlva elindult. Mindössze 1 hétig mászott és sosem kúszott.


Persze, ha az megnyugtat, mutasd meg szakembernek.

2011. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8,5 hónapos. Már felül és fel is áll, 1-2 napja a bútorok mentén már halad is. De nem akar mászni. Amikor említettem a védőnőnek, neki nem tetszett. De a gyógytornásznak se. Szóval mondta, hogy a héten nézzünk be hozzá, megnézi, minden rendben van-e?

Mondjuk nem értem, miért aggódnak. Ma délelőtt pl. mászott egy icipicit. Nyilván előbb-utóbb rá fog jönni, hogy is kell.

2011. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 10 hónaposan állt fel utána kezdett csak mászni!

15 hónaposan indult el.

2011. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 8 hónaposan kezdett csak el kúszni.Aztán 9 hós már elmúlt amikor felült,térdelt és kb.10 hósan mászott.Most 14 hónapos és egyedül sétál.Ha mozog és jó kedvű akkor majd ha megérik rá mászni fog.
2011. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én egyáltalán nem aggódom,eszembe se jutott, hogy dokihoz vagy fejlesztésre vigyem ez miatt. Nagyon szépen fejlődik, kapaszkodva fel is áll, ülve játszik, kiváncsi, érdeklődő és egyre többet "beszélget". Én anno egyáltalán nem másztam, szóval engem máris túl teljesített :)
2011. nov. 14. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom - javítsatok ki, ha nem igaz -, hogy ha 11 hónapos koráig nem kezd el mászni egy baba, akkor kell szakemberhez fordulni vele. Szóval szerintem addig ráér kúszni, azzal is erősödik. Sőt, van amelyik baba nem mászik sosem.
2011. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Napra 9 hónapos volt, mikor felült egyedül. Rá két hétre felállt, és már majdnem 10 hónapos volt, mikor elkezdett mászni. Előtte még csak négykézlábra se állt.
2011. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!