Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés-nem evés kérdésben...

Evés-nem evés kérdésben segítenél, már megőszülök, ha marad egyáltalán hajszálam, amit még nem téptem ki?

Figyelt kérdés
2 éves elmúlt a lányom aug-ban, tavasz óta folyamatosan rosszabb evő lett. Egyre jobban válogat, amit eddig szeretett, most vagy nagy unszolásra eszik belőle, vagy egyáltalán nem eszik. Olyan nincs, hogy azt eszel, amit főzök, mert inkább nem eszik. De ha főzi vagy leves van az ő kedvéért, abban is válogat. Szeptembertől bölcsis, ott van, hogy olyat is megkóstol, amit itthon nem. Most mit csináljak, hogy rávegyem ne válogasson? Tésztát enne fasírttal és punktum. Segítsetek, légyszí, kinek milyen módszer jött be, éheztetés vagy más ötlet?????
2011. nov. 18. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én pont így vagyok. Megmondom őszintén, én most hagynám a dolgot. Egyrészt a gyerekorvosunk nekünk azt mondta hogy nem kell erőltetni így 2 éves dackorszak kellős közepén hogy márpedig azt eszel amit én mondok...ha válogat akkor válogat.

A bölcsiben hidd el fog enni!!!

Nekem a nagyfiam 5 éves és ovi előtt alig evett valamit meg itthon, az oviban meg az egyik legjobb evő:))

Nem is hitték az óvónők hogy itthon válogat.

A közösségben látja majd hogy mások is esznek rendesen másrészt éhes lesz tutira!! Harmadrészt nem leszel ott te mint az anyja mert lehet hogy csak veled csinálja ezt a válogatás dolgot.

Az én lányom legalábbis másokkal sokkal jobban eszik mint nekem itthon.

2011. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk anno az evés időpontjával voltak gondok.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vagy akkor eszik, amikor a család vagy nem eszik. Tudom, ez drasztikusnak hangzik, de mikor fél napig nem evett, sikerült leülnie vacsorázni du. 6-kor, mikor a család evett.

Elmagyaráztuk neki, hogy ez így működik mindenhol. Ha dél van, akkor mindenki ebédel. Nem pedig, akkor eszik, ha éppen rájön, hogy éhes.

A lányom sosem evett egyébként két étkezés között, nem volt szüksége 'nasizásra'.

2011. nov. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az éheztetést kizárom!!!!!


Nekünk bevált, hogy figurákat csináltam az ételből, és így már érdekesebb volt megenni is. Na jó, ezt igazából szendvcsből tudod megvalósítani, és szilárd ételből.

Főzeléknél az volt a lényeg hogy nézzük meg milyen figura van a tányér alján. Bár gondlom ezt már kipróbáltad.


Hát passz...

Végülis minden nap ott van a bölcsiben, ott eszik is normálisan. Csak a hétvégén eszik otthon meleget ugye? Akkor legyen mindig valamilyen tészta kifullaásig minden hétvégén, csak megunja egyszer. :-)

2011. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a Béres csepp vált be! Iszonyú válogatós, rossz evő gyerekem most szinte mindent eszik és van olyan, hogy két étkezés között kér almát vagy banánt! Nálunk ez elképzelhetetlen volt eddig, tv-t nézettem vele, vagy ha itthon volt apa, akkor bábozott, énekelt, amíg én próbáltam valamit beletukmálni a gyerekbe. Rengeteget kínlódtunk az evéssel és 3 hét Béres csepp kúra után megszűntek a viszontagságok! Próbáljátok ki! Ja és azóta csak egyszer volt beteg,az is csak egy enyhe nátha volt, előtte pedig 2 nap bölcsi után 2 hét betegség következett!
2011. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. válaszolónak: Az a baj,hogy sajna a bölcsiben sem eszik jól, vagy annyit ebédel, ha épp olyan a kaja, hogy éhen nem hal, vagy nem eszik. Ha fini az uzsi, akkor abból eszik, na de egész nap nincs meleg étel a gyomrában. Főztem neki itthon és ha hazaértünk, azért evett, de továbbra is válogatósan. Most itthon van a héten, de így sem tudok azt főzni, amit mi ennénk.... Egyébként gyanítom én is,hogy csak nekem válogat, de pont erre szeretnék megoldást találni, hogy úgy legyen, mint a bölcsiben, eszel, vagy ha nem mész aludni, nem teszek elé másik fajta ételt. Ha megtanulja, hogy itthon is az a rendszer....csak hát ehhez idegrendszer is kell...

2. válaszolónak: az enyém sem nasizik, max gyümölcsöt kap 2 evés között, ugyanis örülök ha elfogad valamilyen gyümit, abban is válogat a drágám. Próbálom az evés időpontját úgy igazítani, hogy viszonylag hosszú idő teljen el reggeli és ebéd között, de ez sem segít. Próbáltam már, hogy ugyanazt tettem elé uzsira, és inkább nem eszik egész nap, csak ne kelljen megennie a főtt kaját. De nagyon érdekes, mert kisebbnek az ég világon megfőzhettem bármit, a padlizsántól kezdve a brokkoliig, mindent megevett, most meg.

3. válaszolónak: a nézzük meg mi van a tányér alján sajna nem jött be. A szendvicsekkel nincs gond eszik szépen, bár ott is figyelmeztetni kell, hogy szalámi után kenyérből is harapjon :) Az első válaszolónak is írtam, hogy sajna nem eszik jól a bölcsiben, én meg ilyen hülye parázós vagyok, hogy kell a vitamin, a főzelék, a meleg kaja a pocakba. Lehet fordítva vagyok bekötve, de idegesít,hogy egész nap kenyéren és zsemlén él a gyerek.

2011. nov. 18. 15:28
 6/8 A kérdező kommentje:
4. válaszolónak: Ő is szedi a Béres Cseppet, de ezek szerint nekünk nem segít. Mi szoktunk tv-t nézni, de bizony már nem lehet elterelni a figyelmét, ha nem kell a kaja, sír, és ellöki a kezem. Én meg (lehet rosszul csinálom), akkor szépen elviszem aludni....és du. sem eszi meg az ebédjét, és kap kenyeret és vacsira is na meg tejet. És megint nem evett főtt ételt. Egyszerűen nem akarom, hogy a fejemre nőjön, és hisztivel elérje, hogy az van, amit ő akar....de nem látom a megoldást????!!!!!!
2011. nov. 18. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Tejitalt,tejpépet,vagy tápszert esetleg nem szereti?Lehet,hogy hülyén hangzik,de ha ennyire nem eszik,akkor én megpróbálnám ezeket,mert ezekben csak több vitamin,ásványi anyag van,mint a zsemlében,vagy szendvicsben.Pótlásnak.

Ha szereti a fasírtot,darált húsos dolgokat,akkor add neki azt is.Lehet,hogy teljesen más ízlése van és lesz,mint Nektek.Nagyon sok kisgyerek egyáltalán nem hajlandó megenni a húst,tojást,halat.Örülj,hogy abból eszik egy keveset.

2011. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak is a választ! Tejcit kap reggel és este, jelenleg házitejet, de amint újra lesz kecsketejet. Most azt találtam ki, hogy préselek gyümölcsöket és azt kapja higítva vízzel, ma meggy és ribizli volt, egész jól ivott belőle. És arra is gondoltam, hogy visszatérek a krémtúróba, natúr joghurtba turmixolt gyümölcsös uzsikhoz. Egyelőre ennyi jutott eszembe, csak változik a kisasszony és előbb-utóbb kíváncsi lesz más ízekre is :)
2011. nov. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!